Year Zero Mini

Vložil(a) radunamlejn dne
4
Průměr: 4 (1 hlas)
2021
Minimalistický univerzální systém postavený na Year Zero enginu

Minimalistické univerzální zpracování Year Zero Enginu.

Hra na 8 listech A4 obsahuje vše potřebné k rozjetí oneshotu nebo maličké kampaně, včetně dvou deníků postav, titulní stránky a úvodního vysvětlení, co je RPG. Každý list je věnovaný jedné části pravidel:

  • Tvorba postavy. Postavy mají základní vlastnosti: síla, obratnost, bystrost, osobnost. Kromě nich jsou tvořeny konceptem, vzhledem, přesvědčením, motivací, přítelem (které postavě dávají body štěstí) a standardním i zvláštním osobním vybavením (které přidává kostky do poolu). Peníze jsou řešeny abstraktně.
  • Základní pravidla. Běžné vyhodnocování poolem kostek podle Year Zero Enginu, body štěstí a hod na znalosti.
  • Hraní konfliktu. Pravidla jsou v podstatě stejná jako jinde ve hře.
  • Vedení hry.
  • Nápady a zárodky dobrodružství. 
  • Příprava světa a dílčí úpravy systému (kupříkladu pro hraní s dětmi).
Autoři
Vydavatel

Překlad

Přeložený název Přeloženo Seřadit vzestupně Překladatel Vydavatel Jazyk překladu
Rok Nula Mini 2023 Lukáš „Lomax“ Paulus Čeština Odkaz

4

Year Zero Mini je krásnej minimalistickej systém, postavený na funkčním základě Year Zero, ale odrbaný na úplné základy. To co je na něj navěšené jsou pak jedině plusy. Elegantní řešení inventáře, Fate aspekty pro podporu roleplaye a pár rad na to, jak systém dál hackovat a vést. 

Reálně jsem ho za necelou čtvrthodinu přečetl a pochopil (nutno podotknout že jsem měl předchozí zkušenost se ZZ), během deseti minut ho vysvětlil hráčům, během dalších deseti jsme si vytvořili postavy a rovnou jsme mohli z fleku hrát. Byl by to můj oblíbený cestovní systém, nebýt nutnosti tahat s sebou až moc d6. 

Proč čtyři hvězdičky a ne pět ? Protože narozdíl třeba od Mausritteru nemá tu přidanou hodnotu settingu, dobrodružství atd. Všechno si musíte udělat sami, včetně případných pravidel pro magii a další žánrový záležitosti.