Transit: The Spaceship RPG

Vložil(a) Markus dne 27. 01. 2023, 12:37
2
Průměr: 2 (1 hlas)
2019
Vyprávěcí hra v roli počítačem řízených vesmírných lodí, které objevují vesmír

Transit: The Spaceship RPG je vyprávěcí sci-fi hra, ve které hráči prozkoumávají širý vesmír v roli umělých inteligencí, jejichž těly jsou vesmírné lodě. Jakožto jediní tvorové schopní provádět výpočty potřebné k mezihvězdnému cestování putují galaktickým pohraničím. Cíle jim zadává středisko řízení misí („mission control – MC), jehož roli zastává vypravěč. Na cestách se musejí vypořádat s vesmírnými jevy, zdivočelými umělými inteligencemi, mimozemskými tvory i svou vlastní posádkou. 

Hra stojí na enginu Powered by the Apocalypse. Od ostatních her s tímhle systémem se liší především tvorbou postav. Místo tradičních fixních  „playbooků“ si hráči tvoří svou umělou inteligenci výrazně volněji. Část schopností a tahů získají volbou jejího typu (bojová, podpůrná...), část volbou konkrétní lodi, do které je zvolená inteligence nainstalovaná. Hráčské lodě pak ve skupině plní mise. Herní svět je převážně nedefinovaný a vzniká společným vyprávěním hráčů.

Základní příručka hry se jmenuje AI Operations & Mission Control Manual (2019, 235 stran), rozšíření Advanced Programming (2021, 120 stran) přidává nový typ umělé inteligence, nové lodě i nové druhy misí.