The Marvelous Children of Inang-Uri

Vložil(a) Markus dne
0
Bez hodnocení
2023
Kolektivní a soutěživá vyprávěcí hra, ve které vzniká svět na hřbetu chiméry

The Marvelous Children of Inang-Uri je kolektivní vyprávěcí hra o tvorbě světa. Hráči představují národy žijící na gigantické chiméře Inang-Uri, která je jejich světem. V průběhu hry postupně definují, jaký jejich svět je, hrají za následné generace obyvatel a čelí hrozbám, které jejich svět můžou zničit.

Pravidla vycházejí ze hry The Quiet Year (2013) a jsou dále doplněná o nové subsystémy. Celá hra je strukturovaná do „generací“, kdy hráči postupně odvyprávějí příběh celé jedné generace obyvatel. Každá generace se pak dělí do tří fází. V té první hráči dokreslují charakteristiky chiméry Inang-Uri a zavádějí do hry dramatické události. Ve druhé fázi na události reagují, shromažďují zdroje a organizují projekty, které se pak ve třetí fázi vyhodnotí. V závislosti na úspěchu projektů se zhoršuje nebo zlepšuje stav chiméry Inang-Uri. Veškerý průběh a vývoj hry se zakresluje do mapy, čímž vzniká společná ilustrace celého světa. Odehrání jedné uzavřené partie by mělo trvat 4 až 6 hodin.

Hra obsahuje i soutěživé prvky, kdy hráči různými akcemi získávají hodnotu „prestiže“ nebo ji naopak snižují ostatním hráčům. Na konci hry je vítězem ten, kdo má prestiž nejvyšší. Mezi hráči je ovšem jeden zrádce, jehož úkol je jiný – uspíšit záhubu Inang-Uri navzdory ostatním.

Autoři