OSE Classic Fantasy Rules Tome

Vložil(a) Markus dne 12.07.2021, 22:58
5
Průměr: 5 (1 hlas)
2019
Základní příručky fantasy dobrodružné hry Old-School Essentials

Kniha základních pravidel pro hru Old School Essentials nese označení „Classic Fantasy“. Jedná se o kompletní pravidla hry, která klonují obsah Dungeons & Dragons (Basic/Expert). Pravidla je možné pořídit ve dvou formátech: buď jako šest různobarevných knížeček v pevné vazbě, nebo je možné pořídit si je v jednom svazku. Ucelený svazek se nazývá Classic Fantasy Rules Tome. Jednotlivé knížečky jsou:

  • Classic Fantasy Core Rules: Základní pravidla hry, například tvorba postav, postup po úrovních, magie a boj a dobrodruhování v jeskyních, divočině i na mořích.
  • Classic Fantasy Genre Rules: Sedm klasických povolání (klerik, trpaslík, elf, bojovník, půlčík, kouzelník a zloděj), seznamy vybavení, vozidel a, zvířat atd. a taky pravidla pro tvorbu tvrze.
  • Classic Fantasy Cleric and Magic-User Spells: Sešit 34 klerických a 72 kouzelnických kouzel.
  • Classic Fantasy Monsters: Výběr více než 200 klasických nestvůr.
  • Classic Fantasy Treasures: Výběr více než 150 pokladů.

Verze rozdělená do šesti knížeček i verze v jednom svazku jsou obsahem naprosto identické.

Kategorie produktu
Autoři
Vydavatel

5

Classic Fantasy je kombinace Basic a Expert DnD, ve které se autor snažil odstranit jednotlivé rozpory v obou verzích. Vznikla z toho kniha obsahující vše potřebné pro hraní v klasických fantasy světech.

Zároveň přináší různá volitelná pravidla (vzestupné AC místo THAC0, alternativní pravidla pro zatížení...), která oproti původní hře hraní zjednodušují.

Výhodou je, že vše potřebné je v jedné knize (necelých 300 stran formátu A5) ve velmi čitelné a přehledné podobě. Na rozdíl od jiných her roztříštěných do různých a často rozměrných knih není problém tuhle mít neustále v batohu pro případné náhodné hraní. :)