Heart of Darkness

Vložil(a) Markus dne
4
Průměr: 4 (3 hlasů)
2022
Průzkum neznámé životní formy na vesmírné stanici u černé díry

Společnost objevila novou formu života a chce, abyste se vypravili ji probádat. Jednoduchý průzkum, odebrání vzorku, analýza. Nabídka je nezvykle štědrá. Zní to až moc dobře na to, aby to byla pravda.

Heart of Darkness je „filmový scénář“ pro ALIEN: The Roleplaying Game (2019). Odehrává se na vesmírné stanici, která obíhá černou díru, jejíž samotná přítomnost přivádí lidi k šílenství.

Dá se hrát jako samostatné dobrodružství, nebo jako závěr trilogie Draconis Strain Saga, která začala filmovým scénářem Chariot of the Gods ze Starter Setu (2020) a pokračovala samostatně vydaným scénářem Destroyer of Worlds (2020). 

Produkt vyšel jako krabice obsahující příručku se scénářem, oboustrannou mapu vesmírné stanice Erebos, sedm předpřipravených postav, karty na tajné vzkazy a pomůcky pro předání hráčům.

Kategorie produktu

4

Tento modul začne pěkně pomaloučku, ale žlutí již vědí, že se to časem nehezky podělá. A ono jo! :)

Scénář nevybočuje z tradiční šablony, kdy to na začátku vypadá jen jako běžné problémy, uprostřed zjistíme, že je to mnohem vážnější, ale pořád se zdá, že máme šanci všechno vyřešit a na konci bojujeme o holý život a je jasné, že závěrečných titulků tohoto bijáku se ve zdraví dožije jen pár z nás (pokud vůbec někdo). A přesně takhle máme Vetřelce rádi.

Kdybych měl Srdce temnoty hodnotit jen podle třetího aktu, bez váhání mu přidělím 6 hvězd a bylo by mi jedno, že stupnice jich tolik neumožňuje. Opravdu, konec je naprosto kulervoucí a ze všech 10 aktů, co jich oficiálně vydané filmové scénáře mají (plus Poslední den naděje ze základní příručky) je tím nejlepším. 

Bohužel, první a druhý akt takový spád nemají. Hlavně ten druhý se krapet vleče a vyvolává pocit, že se v tom postavy trochu plácají a vlastně to nikam nevede. Naštěstí to nebyla nějaká tragédie a určitě to bavilo víc, než prostřední akt v Ničiteli světů.

Co se týká délky hraní, my na tom strávili 7 kratších herních sezení, dohromady asi 20 hodin hraní. Dalo by se to zkrátit tak na 15, ale víc už jen za cenu ořezání příběhu o důležité dějové linie.

Pořád si myslím, že Kočár bohů byl z modulů pro RPG Vetřelec nejlepším kouskem, ale Srdce temnoty je v těsném závěsu a dýchá mu na strachem zpocená záda. Určitě ho doporučuji zahrát a hodnotím 4 poctivými hvězdami.