GURPS Traveller

Vložil(a) Passingby dne 09. 09. 2022, 21:48
0
Bez hodnocení
1998
Konverze hard sci-fi hry Traveller do pravidel GURPS 3e

GURPS Traveller je rozšiřující příručka pro 3. edici GURPS, pro hraní ve stylu klasického Travelleru, jedné z nejznámějších sci-fi her. Víceméně ignoruje události z MegaTravelleru i Traveller: The New Era a vrací se zpět k prostředí Třetího impéria, ve kterém nedošlo k vraždě císaře, neproběhla Vzpoura a ani nedošlo k vypuštění ničivého Viru. Protože klasický Traveller vycházel ze sci-fi 60. a 70. let, obsahuje i rady, jak jeho prostředí „modernizovat,“ když o to budou mít hráči zájem.

Konverzí do GURPS hra přišla o charakteristické náhodné nahazování postavy a její minulosti (během kterého může zemřít ještě dřív, než vůbec začala hrát) a místo toho používá v GURPS běžný nákup schopností za body. Díky tomu mají postavy širší možnosti zlepšování a vývoje než v klasickém Travelleru.

Příručka obsahuje základní popis prostředí Třetího Impéria, pravidla pro tvorbu postavy, konverze z předchozích verzí Travelleru, pravidla pro cestování a obchodování a pravidla pro modulární tvorbu a souboje vesmírných lodí, kompatibilní s GURPS Vehicles (2e). Pro hru jsou potřeba i pravidla z GURPS Space (2e) (1990).

Knihu doplnilo několik desítek dalších příruček a doplňků – viz řada GURPS Traveller.

Určeno po hru