GURPS Psionics

Vložil(a) Passingby dne 02. 06. 2022, 13:27
0
Bez hodnocení
1991
Základní příručka pro psioniku v GURPS

Jak je poznat už z obálky, GURPS Psionics je příručka věnovaná vědecky odůvodněné parapsychologii, psychotronice a spřízněným jevům z vědecko-fantastické literatury, filmů a komiksů, od „realisticky“ pojatých až po superhrdinské.

Rozšiřuje a doplňuje základní pravidla pro psioniku z GURPS Basic Set 3e. Pokrývá široké spektrum schopností, od obvyklých přenosů a čtení myšlenek, mentálních útoků a štítů (telepatie), ovládání tělesných procesů a léčitelství, šestého smyslu a mimosmyslového vnímání, přes ovládání hmoty (telekineze, levitace), teploty (pyrokineze, kryokineze) nebo elektřiny a elektroniky až po teleportaci a pohyb v astrálních sférách.

Kapitoly jsou věnované pravidlovému popisu jednotlivých schopností, jejich praktickému využití při hře, přehledu různých paranormálních jevů, psychotronickým zařízením a technologiím, archetypům postav a jejich zapojení do dobrodružství nebo kampaně a přípravě kampaní zaměřených na paranormálními schopnosti. Poslední kapitola popisuje variaci na současný svět (odpovídající době vydání), ve kterém lidé s psionickými a parapsychologckými schopnostmi bojují s vládními agenturami a globálními konspiracemi.

Příručka měla několik dotisků, později s jinou obálkou.

Určeno po hru
Autoři