Cold City

Vložil(a) rpgforum dne 05. 11. 2008, 17:26
5
Průměr: 4.2 (5 hlasů)
2007
Temná, špionážní hra situovaná do rozděleného Berlína na počátku studené války

Cold City je nezávislá hra navazující na myšlenky Mountain Witch, které zavedlo do hry důvěru jako ústřední téma. Cold City mechaniku důvěry dále rozvíjí a zapojuje ji do hry, v níž postavy představují tajné agenty zastupující jednotlivé mocnosti, které spravují poražené a okupované Německo (USA, Británie, Francie, SSSR a právě Německo). Vydávají se po stopách zapomenutých německých technologií a okultních experimentů, aby hájili zájmy nejen své vlasti, ale i ty své. Co však udělají, když si mezi nimi budou muset vybrat? Komu ze svých kolegů, o jejichž motivech se teprve dozvídají, svěří svou důvěru?

Na hru volně navazuje další RPG od stejného autora, Hot War, zasazené tentokrát to jadernou válkou zdevastované Británie.

Rodina RPG her
Autoři

Externí recenze a shrnutí

4

Na tejto hre je skvelá až maniakálna starostlivosť, akú venuje atmosférickému prehĺbeniu prostredia. Okrem toho ponúka skvelé herné techniky a jednoduché mechaniky. Nevýhodou môže byť úzky záber (jednotka zložená z agentov rôznych národností, Berlín 1950). Hľadajte verziu 1.1.

4

Skvělá špionážní hra s nádechem tajemna. Koncept hry je podle mě velmi dobře uchopitelný, systém funční (zaměřuje se na to podstatné) a postava se díky němu dynamicky vyvíjí (jen je třeba dávat pozor, aby to nebylo až moc). Mechanika důvěry dává hře správné napětí a tím dobře podtrhuje celkovou atmosféru hry. K tomu si přidejte cool nacistické experimenty po jejichž zbytcích patrají vaše postavy v ulicích Berlnína, ale třeba i pod nimi a máte zaděláno na skvělou hru. A opravdu Cold City je hra, která nabízí mnoho a přitom není ve srovnání s mnoha jinýmy "story games" nikterak náročná. Velký výkon za malou cenu. Jediné mínus pro mě je, že reálie druhé světové valky a souvislosti okolo šli vždycky tak trochu mimo mě.

4

Cold city má dokonale konsturovaný setting přímo propojený s herními mechanismy. Hra má potenciál být detektivkou, hororem i psychologickým dramatem o vztazích a pohnutkách jednotlivých postav. Všechno stojí na principu důvěry, což této hře dává místy kompetetivní nádech. U Cold city mám podobný pocit jako u DitV, že systém je promyšlený jen na první sezení a dále už se trochu rozbíhá.

4

Cold City má jednoduchý a přitom skvěle použitelný systém, který vědomě podporuje tvoru atmosféry - a o atmosféře celá hra je. Vynikající thriller v Berlíně obráceném v ruiny, kde spolu v nastupující Studené válce bojují agneti Západu i Východu, trosky obchází podivné stvůry stvořené nacistickými okultními experimenty a věřit nemůžete nikomu (zvláště pak ne těm, kteří bojují po vašem boku) si prostě čtyři hvězdičky plně zaslouží.