Chapel on the Cliffs, The

Vložil(a) Markus dne 13. 05. 2020, 23:23
5
Průměr: 4.3 (3 hlasů)
2017
Výprava do vyvražděné vesnice, kde hráči musí zahubit původ zla

Kaple na útesech je dobrodružství pro 3. úroveň točící se kolem prozkoumávání zaniklé vesnice a okolních lokací. Figurují v něm nemrtví. Spousta nemrtvých!  Ti před nějakým časem vyvraždili osamělou rybářskou osadu. Po padesáti letech se přičinlivá majitelka dopravní společnosti z nejbližšího města rozhodla, že je třeba s tím něco dělat, protože „stará kletba stojí v cestě ekonomickému rozvoji“, a přesvědčila místního faráře, aby vypsal odměnu pro toho, kdo „kletbu zlomí a učiní Kennmouth opět obyvatelný“.

Na 35 stránkách dobrodružství představuje strašidelnou vesnici se zhruba 10 menšími lokacemi, od dílen řemeslníků přes maják, dům v bažinách, loďku na vlnách zátoky až po jednu minijeskyni (mohylu) a titulní kapli na útesu. Hráči se mezi nimi volně pohybují, prozkoumávají je a samozřejmě se střetávají s nemrtvými.

Kategorie produktu
Autoři
Vydavatel

Překlad

Přeložený název Přeloženo Seřadit vzestupně Překladatel Vydavatel Jazyk překladu
Kaple na útesech 2019 Ugy Čeština Odkaz

Externí recenze a shrnutí

Zpátky do dungeonu Markus Recenze: Kaple na útesech

5

Super dobrodružství. Hrajeme vlastní svět s vlastními pravidly, ale dalo se to skvěle napasovat.

Univerzální dobrodružství s dobrou zápletkou, hráli jsme to asi 16 hodin (družina je pomalá) a určitě to stálo za to ;)

Vřele doporučuji

4

Tohle dobrodružství chytře představuje vesnici plnou různých záhad a problémů, nechává postavy, ať se v ní volně a v libovolném pořadí pohybují a nelineárně je tahá z jednoho místa na druhé. Ať půjdete kamkoli, vždycky tam najdete nějakou zajímavou linku dál. Pěkné je, že to není lineární, všechno se dá řešit různými způsoby.

Žánrově je to klasická nemrtvárna s trochou záhad. Ale zdánlivě fádní téma je zpestřeno tím, že nemrtvých je tu fakt hodně, doslova armáda a vlastně se nedají porazit. Pravidla pro utíkání před hordou a zabarikádovávání se v domech! Je to pěkný počin.

Kompletní recenze tady.