Champions (3e)

Vložil(a) Markus dne
0
Bez hodnocení
1984
První výraznější aktualizace populární superhrdinské hry

Champions je svého času velice populární hra v klasickém žánru superhrdinů, kteří bojují proti superpadouchům. Tato třetí edice je první výraznější revizí po první a druhé edici Champions (1981, 1982).

Hra je založená na bodovém nákupu při tvorbě postav, kdy hráči tvoří svoje hrdiny nakupováním jednotlivých vlastností a především sestavováním speciálních schopností, které se dají volně nakombinovat z různých obecných účinků. Dobrovolným pořizováním nevýhod, které postavu nějak omezují, získává hráč body navíc. Třetí edice je iterativním vylepšením předchozích verzí hry – pravidla v základu zůstávají stejná, ale změnily se různé dílčí hodnoty, nabídka schopností, jejich vyvážení atd. Přibyla některá vylepšení vyvinutá pro potřeby hry Espionage! (1983), například pravidla palných zbraní. Z této verze se pak odvíjí „třetí edice“ enginu Hero System, použitá i v jiných hrách.

Další verzí hry je čtvrtá edice Champions (1989), která vyšla v licenci pod novým vydavatelem. Ten při té příležitosti provedl rozsáhlou konsolidaci a revizi pravidel doposud vydaných v různých verzích hry, rozšířeních i jiných hrách založených na Hero Systemu.

Rodina RPG her
Systém
Vydavatel

Produkty pro tuto hru

Průměrné hodnocení Název Vydáno Kategorie Jazyk
0
Bez hodnocení
The Golden Age of Champions 1985 Rozšiřující příručka, Příručka světa Adaptace superhrdinské hry Champions do druhé světové války