Taria (hlavní modul)

Vložil(a) Markus dne 09. 08. 2020, 09:32
4
Průměr: 3.5 (4 hlasů)
1998
Základní modul popisující svět Taria pro Dračí doupě

Základní modul Tarie popisuje všechny aspekty (geografii, historii, politiku, společnost atd.) poloostrova a knížectví Taria, které leží v nedefinovaném fantasy světě. Jde o středně velké, ale velmi rozmanité území obývané mnoha různými rasami, národy a tvory. I když je většina území Tarie za staletí její obydlené historie již civilizována, stále v ní zbývá mnoho odlehlých či těžko dostupných oblastí skrývajících tajemství a hrozby minulosti.

Určeno po hru
Kategorie produktu
Svět
Vydavatel

Externí recenze a shrnutí

Dech Draka 1999/1 Karel Brtek Recenze: Taria

Obsahuje tyto produkty

Průměrné hodnocení Název Vydáno Kategorie Jazyk
0
Bez hodnocení
Tajemství Erlandu 1998 Dobrodružství Samostatné dobrodružství odehrávající se ve světě Tarie Čeština

4

Tento typ světů mám nejraději. Historie a místa psaná v bodech, základní fungování a mapa. Upřímně nic víc nepotřebuji.

Z historie vyplývají určité zlé frakce a bytosti, což dává možnost inspiraci k příběhům. Nebo když se mi líbí určité období můžu si na historickém základě udělat krátké dobrodružství. Líbí se mi větší míra politikaření, celkově ostrov kam utíkali nechtění nebo zločinci. Dává to určitou volnost a možnost "začít nanovo".

3

Základní modul Tarie rozpracovává celé prostředí do vcelku přívětivé míry detailu - určitě dost, ale nikdy ne příliš. To je fajn. Bohužel, jeho samotné texty jsou docela suché a místy to je jako číst nějakou učebnici zeměpisu a historie spíš než objevovat nový fantasy svět. Na hraní super (pokud nehledáte nic nápaditého, natož originálního), ale pojetím a inspirativností už moc ne.