One Shots of the Reikland

Vložil(a) Markus dne 15. 04. 2021, 16:34
2
Průměr: 2 (1 hlas)
2020
Pět rychlých dobrodružství na jeden večer pro WFRP

Sborník pěti krátkých dobrodružství (každé 6 až 8 stránek) určených pro odehrání během jednoho večera.

  • Come Drown with Me: Čarovná mlha uvězní postavy na říčním zdymadle. Ať se vydají jakýmkoli směrem, vždy se vrátí zpět. A v mlze se cosi probouzí.
  • The Lock-in: Postavy tráví večer v hostinci, když k němu dorazí lovec čarodějnic z rozezleným davem a oznámí, že kacířskou hospodu i se všemi kacíři vypálí.
  • The Siege of Walen Temple: Vesnice se octne pod útokem běsnící hordy a vesničani se uchýlí do bezpečí Sigmarova chrámu. Zachrání je hrdinové?
  • Curd Your Enthusiasm: Podivná otrava zavede vyšetřovatele do sýrárny, ve které něco smrdí.
  • A Sheep in Wolf’s Clothing: Sedlák se postaral o zraněného šlechtice, ale ten i po uzdravení zneužívá jeho pohostinnosti a odmítá ze statku odejít. Pomůže někdo?

Každý ze scénářů využívá jednu lokaci z příručky Buildings of the Reikland. Příručku není nutné mít, protože mapy a základní popis jsou obsaženy i tady, ale může se hodit pro další barvu a informace.

Kategorie produktu
Autoři

2

Já pořád doufám, že mezi těmi WFRP produkty objevím nějaký poklad, ale zatím se utvrzuju v tom, že dobré jsou jenom staré věci, zatímco ti noví autoři prostě neumí dělat RPG produkty.

Tahle „dobrodružství“ jsou bez výjimky railroady. Mizerná interaktivita, text podaný jako sled cutscén s minimální šancí se zapojit jinak než kosmetickým roleplayingem. Všechno je to v žánru „uhodni, jaké řešení si GM vymyslel, a pak ho proveď“. Snaha o vybočení z kolejí je buď aktivně zazděna (např. nekonečnou zásobou příšer), nebo nemá žádnou oporu v textu a chybí pro ni jakýkoli obsah. Všechno vždy směřuje k rádoby epickému finále (většinou souboji) a GM to má zjevně zašvindlovat tak, aby to vyšlo. A jako třešnička na dortu: autor evidentně chápe WFRP jako hrdinskou hru, postavy jako dobré hrdiny, kteří mají potřebu pomáhat lidem v nesnázích, a rádi bojují. Not in my WFRP!

Třeba: Vesnice je přepadena beastmany, všichni obyvatelé se krčí v chrámu, když tu se rozrazí dveře a dovnitř vletí minotaurus. Bojujte s ním a zabijte ho, aby dobrodružství mohlo pokračovat. Že by postavy třeba chtěly dělat něco jiného, to nikoho nenapadlo.

Cutscéna za cutscénou. Bleh! Mělo mě varovat, že pět oneshotů má 38 stránek. Měl jsem problém to dočíst.

Čestnou zmínku zaslouží to sýrové dobrodružství, které má vtipný setup a začíná překvapivě volným malinkým vyšetřováním. Ale samozřejmě přesně v tu chvíli, kdy to začíná být dobré, to skončí... soubojem.