Fate of Cthulhu

Vložil(a) Nordoslav dne 10. 03. 2021, 10:19
3
Průměr: 3 (3 hlasů)
2019
Cestovatelé v čase se snaží zabránit apokalypse a povstání Prastarých

Je konec. Zlo povstalo, vyhubilo lidstvo a ovládlo svět. Zůstaly jen malé skupinky odporu a i ty postupně mizí. Poslední nadějí lidstva je projekt umožňující cestování v čase. Je na hráčích, aby se, vyzbrojeni pouze informacemi o nadcházející apokalypse, vrátili do roku 2020, změnily klíčové události vedoucí k apokalypse a zabránili návratu Prastarých.

Fate Cthulhu samostatně hratelná adaptace Fate čtvrté edice uzpůsobená pro hraní ve světě mýtu Cthulhu. Je obohacená o pravidla pro „korupci“ postav. Příručka obsahuje pět různých časových linií odpovídající pěti Prastarým. Každá linie má cca 8 stránek popisu pro hráče a pak spoustu doplňujících informací pro GM.

Dále je zde návod na vytvoření vlastní časové linie a framework pro vyhodnocování vlivu hráčských akcí na budoucí události.

Rodina RPG her
Systém

1

Jsem velký milovník lovecrafta a wierdfictionu ale tohle mi přijde jako paskvil. Cestování v čase má spoustu anomálií a paradoxů a pokud to vede nezkušený GM tak se mu může odvařit mozek, hráči se zhádají.

Cestovatelé v čase mají náchylnost k mutaci a musí nějak přesvědčit ty z přítomnosti že se schyluje k apokalypse.

Fate je více scénářový systém a horor se v něm dělá navýšením obtížností a zranění jsou drsnější. Ale kombinace se mi nelíbí. 

Dle mého se by se měl fate používat k filmovým předlohám nebo vlastním světům a nechat horory někomu jinému.

3

Spousta dobrých nápadů, hodně zajímavý a velice dobře zpracovaný koncept. Oceňuju, že dopředu je jasné, že celá kampaň se bude skládat přesně ze čtyř scénářů, a přitom je výsledná hra dostatečně komplexní a napínavá.

Co mě prudí jsou materiály pro GM, které pomáhají míň, než bych doufal a vlastně nechají většinu práce na scénáři na něm.

Po poslechu podcastu, kdy hru vedl přímo autor jsem zjistil, že hraje úplně jinak, než k čemu knížka navádí a zbytečně zbavuje hráče části agendy a přípravné fáze. Přitom k přípravě takovýto styl přímo vybízí.