Doom of the Savage Kings

Vložil(a) Markus dne 08.05.2020, 18:31
5
Průměr: 5 (1 hlas)
2012
Volné dobrodružství, ve kterém hráči brání odlehlou severskou osadu před démonickým vlkem

Vysoko nad větrem bičovanými vřesovišti a potemnělými lesy se osada Hirot nachází v obležení. Každou noc, sotva že slunce poklesne za západní hory a svíčky začnou dohořívat, vykročí do ulic démonická stvůra kosící vše živé. Pán ani chuďas, stařena ani dítě, nikdo před ní není v bezpečí. K přemožení nesmrtelného vlka nepostačí jen čepele, a dokonce ani kouzla. Aby postavy dokázaly démona zabít, musí se pohroužit do záhad zdejších krajů a jejich divošských králů. Teprve potom, vyzbrojeni artefakty ukovanými v dávné minulosti, se můžou ti nejlstivější a nejodvážnější dobrodruzi postavit hirotskému vlkovi.

Doom of the Savage Kings je volné dobrodružství pro začínající postavy, odehrávající se ve vesnici terorizované démonickým vlkem. Obsahuje mapu okolní krajiny s pár lokacemi včetně menší jeskyně a především vesnici Hirot, ve které se pohybuje řada postav s protichůdnými cíli. Hráči se snadno zapletou do místních sporů a záchrana vesnice nakonec možná nebude tak úplně hrdinská.

Kategorie produktu
Designér
Vydavatel

Externí recenze a shrnutí

5

Zkáza divošských králů je perfektní ukázka toho, jak může vypadat sociálnější dobrodružství soustředěné kolem vesnice. Na pouhých 12 stránkách předkládá vesnici se spoustou postav, které mají jasné protichůdné cíle, jedním menším dungeonem nedaleko a jedním problémem (démonickým vlkem) k řešení. Možností toho, jak se může děj vyvíjet: nekonečno. Z každého odstavce odkapává atmosféra izolované severské osady a hlavně inspirace k tomu, co hrát a jak to dál rozvíjet. Vřele doporučuju minimálně k přečtení, ať vidíte, jak může vypadat parádní dobrodružství.

K dobrodružství nemám regulérní recenzi, ale v tomhle článku jsem popsal jeho obsah a v tady v doprovodném textu k překladu vysvětluju, proč je podle mě dobré.