Fate of the Sky Raiders

Vložil(a) Markus dne 17. 09. 2022, 12:29
3
Průměr: 3 (1 hlas)
1982
Poslední díl trilogie, průzkum obří asteroidové lodi

Skupina vědců a dobrodruhů musí probádat tajemství obří asteroidové hvězdné lodi, která je domovem záhadné rasy mezihvězdných vikingů známých jen jako Nebeští nájezdníci. V kolosálním člověkem vytvořeném světě je čekají hrozby i hlavolamy, dávní nepřátelé i nové potíže, nezměrné bohatství a finální řešení záhady Nebeských nájezdníků.

Fate of the Sky Raiders je třetí a poslední díl oceňované trilogie dobrodružství Sky Raiders Trilogy pro klasický Traveller. Celá trilogie se odehrává v sektoru Far Frontiers, který byl „udělen“ nakladatelství FASA, a patří mezi vyhlášené, nejoblíbenější scénáře raného Travelleru.

Ději předchází dobrodružství The Legend of the Sky Raiders (1981) a The Trail of the Sky Raiders (1982). V tomto závěrečném díle zavede pátrání postavy na asteroid, který je ve skutečnosti obří vesmírnou lodí.

Určeno po hru
Kategorie produktu

3

Po prvních dvou dílech je tohle konečně modul, který je zajímavý. Hráči jsou vysláni nalézt asteroid, který tisíce let pluje mezihvězdným prostorem jako vícegenerační archa – ten hned vzápětí najdou, vylodí se na něj, a s hrůzou pozorují, jak je jejich expediční loď opouští a mizí v hyperprostoru, protože ji podplatila konkurence. Nezbývá tedy nic jiného než se pokusit najít nějakou jinou dopravu. Ta se na asteroidu nachází, akorát opravit a zprovoznit ji není tak jednoduché, protože asteroidová archa je zchátralá a obydlená živořícími kmeny. To už je dodrodružství, které bych si i chtěl zahrát – a navíc nejde o railroad, modul opravdu popisuje tento podivný mikrosvět a je na hráčích vymyslet, co s ním.
Nejsem si jistý, jestli v textu poskytnuté informace budou sudímu stačit – docela mi chybí detaily, zvláště co se kultury kmenů týče – ale co tam je je použitelné.
Moje rada je jasná: Vykašlete se na první dva díly, tohle je jediný, který má potenciál.