Úvodní slovo

Drahé čtenářky, vážení čtenáři,

Vítáme vás u prvního poGameconového Drakkaru. Pro mnohé z vás byl Gamecon možná jen nevýrazné pípnutí na radaru letních akcí, ale vězte, že pro nás v redakci byla tato herní sešlost důležitým milníkem – právě na Gameconu bylo totiž pokřtěno Dračí doupě II a oficiálně uvedeno na trh. V době uzávěrky tohoto čísla Drakkaru se DrDII teprve začínalo prodávat, ale věříme, že už v příštím čísle vám přineseme recenzi této reinkarnace nejstarší české RPG hry.

Pro nás v redakci  je vydání Dračího doupěte  II zároveň tak trochu vykoupením.  Všichni  tři  členové  redakce  byli  zároveň  členy  vývojového  týmu Dračího doupěte II… a občas to bylo na podobě Drakkaru vidět nedostatkem 
času, který si Dračí doupě vzalo. I toto číslo vznikalo z velké části mimo redakci, a tímto bychom chtěli poděkovat všem externím pomocníkům a zejména přispěvatelům, kteří poslali články.

Abychom  vám  nějak  vynahradili  zanedbávání  v  posledních  číslech, zavádíme  od  tohoto  čísla  novou  stálou  rubliku  Dračí  doupě  II.  Na  tomto místě  bychom  rádizveřejňovali  dodatky,  nová  pravidla,  zvláštní  schopnosti, předměty, zbraně, rasy, dobrodružství a další materiály, ať již vytvořené někým z autorského týmu nebo dalšími tvůrci, které oslovíme nebo  jim nabídneme spolupráci. Můžete se tak těšit, že v každém Drakkaru najdete nějaké  informace a doplňky, které přímo využijete ve svých hrách.

Drakkar však stále zůstává především časopisem o RPG hrách  obecně (a nejen o nich). Aktuální  číslo nám  vyšlo poněkud magické: Petr Chval  vás provede  světem  středověké  černé magie,  v  sekci  DrDII  naleznete  přehlšel 
magických předmětů a nakonec si můžete zahrát dobrodružství z pera Pavla Veselského, které se odehrává ve věži plné šílených mágů.

Na závěr bychom chtěli poděkovat „Mie Goldengirl“, která nám poslala představení  internetové herny,  kde  se hrají příběhy na motivy  Eragona.  Je to velmi zajímavá ukázka toho,  jak rozmanitých podob dnes mohou RPG hry 
nabývat. Pokud byste i vy chtěli představit nějaký projekt či hernu, o kterých jsme na stránkách Drakkaru ještě nepsali, s velikou radostí váš článek vydáme.

Přejeme vám příjemné čtení,

- redakce

Číslo tradičně v podobě PDF sborníku zde. Na předělávce do HTML se pracuje.