Třídit články podle tématu

Nejčastější témata:

6. číslo

Úvodní slovo

Rád se s vámi shledávám u dalšího výjimečného čísla Drakkaru. Proč říkám výjimečného? Pojďme se na to podívat. Říká se, že by člověk měl začínat špatnými zprávami, a tak se budeme tohoto pořekadla držet.

 

Gamecon očima „Clontroopera“

S řádným odstupem, když už všechno nadšení opadlo, jsem se rozhodl zamyslet se nad GameConem 2007. Byl to můj první con vůbec, takže jsem nevěděl co mám očekávat... Protože jsem neměl šanci se dostat na akci dřív než v pátek ráno, můžu hodnotit pouze tři dny.

Jmenuji se Martin Kupka, narodil jsme se 22. 7. 1996 v Přerově, ale žiji v Hradci Králové. RPG hraji asi 2 roky, s kamarády jsem začínal na DrD, ale v současné době GMuju SW d20. 

Usagi Yojimbo Role-Playing Game (Autumn Moon Edition)

Není to tak dávno, co u nás nakladatelství Crew začalo vydávat překlad úspěšného a nejednou oceněného komiksu amerického Japonce Stana Sakaie – komiks pojmenovaný Usagi Yojimbo. Hlavním hrdinou je Mijamoto Usagi, samuraj, který hned v prvním díle ztratí svého pána a stane se tak róninem. Zvláštností ovšem je, že všechny postavy v komiksu vystupující jsou antropomorfní zvířata (jap. „usagi“ znamená „králík“). Přesto komiks není určen primárně pro děti a plytké zápletky televizních „ninja želv“ v něm asi nenajdete.

Rurouni Kenshin

Aniž bych chtěl absolutizovat, mám za to, že pokud nejste milovníky mangy (ne, teď nemám na mysli hentai ani ecchi), pak jste o tomto klasickém komiksovém 28-dílném cyklu dodnes neslyšeli. Což je velká škoda, protože tuto mangu je možné použít – kromě zabití času - i jako zdroj inspirace pro tvorbu RPG. 

Inspirace nebo plagiátorství?

K napsání tohoto článku mě přiměla přehnaná reakce jednoho ze čtenářů Pevnosti, který mne obvinil z toho, že jsem pro své dobrodružství Zarkonda vykradl povídku Morová hvězda od George R. R. Martina a její postavy. Proč jsem nebyl nařčen z vykradení třeba filmu Lost in space, který je v některých aspektech (a mých záměrech) velmi podobný Morové hvězdě, nevím. Toto nařčení odmítám. Šlo totiž o inspiraci a nikoli o plagiátorství. A to je rozdíl.

 

Našli jsme pro vás na webu IV

Vitus je dostatečně vytížen svým zaměstnáním a starostmi o svoji rodinu, proto na mě připadla úloha napsat vám dnes o nějakých zajímavých stránkách. Respektive o stránce jediné – Fantasy obchodu. Tato stránka je zajímavá i pro Drakkar, neboť v jejich nabídce si můžete zakoupit Drakkar za velmi lidovou cenu – zdarma.

Syndikovat obsah