Třídit články podle tématu

Nejčastější témata:

2. číslo

Úvodní slovo

Mám tu čest vás přivítat již u druhého čísla internetového dvouměsíčníku o fantasy a RPG hrách, Drakkaru. V poslední době se toho událo jistě hodně. Nejen v našich osobních životech – přichází doba maturit, vysvědčení a pro mnohé i zkoušek a zápočtů. Ale ani pracující čtenáři to nemají lehké. Proto budu rád, pokud vám Drakkar poskytne příjemné a poučné četní – ať jste kdekoliv a děláte cokoliv. Avšak, i v naší redakci se toho událo hodně. A s tím vás seznámím.

Dreaming Cities

„… Videl som to spoza rohu. Nemalo to krídla, ale podľa opisu to bolo ono. Neviem, či sa zdroj informácií dostal až takto blízko a ani to, čo sa s ním následne stalo, ale mne behali po chrbte zimomriavky už hodnú chvíľu. A to som to zbadal až teraz. Tá aura bola jednoducho cítiť už zopár blokov odtiaľto. Keby som ju mal popísať, tak vám predložím mix slaných pražených arašidov, cukru, spáleného mäsa a trpkého citrónu. Jednoducho šmak na pohľadanie. Vtisol som ruku do vrecka na svojej ošúchanej (kedysi modrej) košeli a uistil sa, že oba amulety sú na svojom mieste a stále mierne hrejú.

Cadwallon

Francouzská firma Rackham je úspěšným vydavatelem celé řady známých wargamingových her. Za všechny jmenujme Confrontation a Ragnarok, kterými se snaží konkurovat skoro monopolnímu postavení Games Workshop. Po vzoru svého anglického bratříčka, kterému samozřejmě Francouzi nemohou býti nic dlužni, se firma rozhodla vydat vlastní RPG. Oproti GW se však francouzský vydavatel vydal zcela jinou cestou. Tu jde shrnout následovně:

Hraní v době bronzové II

Minule jsme si řekli o době bronzové jako celku, teď se zaměříme na konkrétní civilizace. Účelem tohoto článku není předat čtenářům fakta – k tomu slouží odborná literatura, z níž několik příkladů bude uvedeno v doporučené literatuře na konci článku. Zaměřím se spíš na to, jak se v daném prostředí asi živí typičtí dobrodruzi.

Fantasy GameBook Engine

Fantasy Gamebook Engine

Gamebooky – knihy, které lze hrát. Že víte o co jde? Nepředpokládám, že by tento článek četl někdo, kdo o tomto tématu nic neví. Pokud však ano, musím nejprve vysvětlit termín gamebook.

Architektura románská

Architektura a její historie je stejně důležitá jako životopisy panovníků, popis každodennosti a zprávy z válek. Proč? Protože nám doplňuje mozaiku toho, jak lidé žili a čemu věřili. Kdy se na našem území dá mluvit o nějaké architektuře? Je to až s rozvojem studia architektury a dřívějších stavebních slohů? A nebo od samého počátku, od samotného stavění?

Brand Amber

Jmenuji se Brand Amber a pocházím z rodu De Sanntille. Tedy alespoň to si každý myslí. A já je při tom nechám. Mám také pečetní prsten. Nevím, jestli je pravý nebo ne. Vyhrál jsem ho nad jedním chlapíkem v kartách v hospodě Tři džbánky v Somě. Jsou tři možnosti, jak je to s tím prstenem. První je, že ho ukradl. Druhá možnost je, že si ho vyrobil, aby mohl dělat machra a třetí, že to byl, kurva, šlechtic! No, na tom teď asi nezáleží, protože ho potom vodkrouhli vrahové. Já si prsten nechal a zbudoval jsem na něm svůj nový život.

Našli jsme pro vás na webu II

Část 2. – Webové stránky Dragonsfoot příznivců starších verzí D&D a jiných RPG

http://www.dragonsfoot.org

V dnešním díle bychom chtěli upozornit na stránky Dragonsfoot, které mohou svým uspořádáním, ale hlavně kvalitou obsahu být dávány za vzor a znamenat jistou metu pro všechny příznivce RPG, kteří se snaží o prezentaci svých děl na internetu.

Listárna

Jako reakce na velké množství vašich mailů, rad a připomínek vzniká i tato sekce. Udělal jsem výběr nejzajímavějšího a i s odpověďmi si to budete moci přečíst. Snažil jsem se vybírat vše (pokud se to neopakovalo). Jak slova chvály, tak i kritiku a případně stížnosti. U každého vašeho příspěvku je vždy odpověď někoho z redakční rady.

Vážíme si každé vaší reakce na nás časopis. Proto se nebojte nás kontaktovat a kritizovat či pochválit. Oboje je stejně důležité a stejně vítané. Jedno nám dělá radost a druhé nutí se zlepšovat.

Syndikovat obsah