World Wide Wrestling

Vložil(a) Markus dne 29. 01. 2023, 11:17
0
Bez hodnocení
2015
Vyprávěcí hra z prostředí wrestlingu

World Wide Wrestling je hra z prostředí profesionálního wrestlingu. Jeden hráč hru řídí, organizuje zápasy, představuje soupeře a vymýšlí základní dějoví linky. Zbylí hráči představují zápasníky, z nichž každý má nějaký „gimmick“ (archetypální trik nebo styl), a v průběhu hry provádějí své postavy nejen zápasy, ale i osobními animozitami, partnerstvími a zradami.

Hra je postavená na enginu Powered by the Apocalypse a obsahuje pravidla nejen pro akci v ringu, ale i pro budování delších dějových linií z prostředí profesionálního wrestlingu. Má epizodickou strukturu, která umožňuje hrát s nepravidelnou účastí hráčů a proměnlivou velikostí skupiny. Plánování epizod a svolávání zápasů (včetně toho, kdo vyhraje!) má na starost vypravěč (zde zvaný „Creative), ale jednotliví hráči mají možnost prosazovat své plány a různě vypravěčův cíl vychylovat.

Hra vyšla původně v roce 2015. V roce 2021 vyšlo po úspěšném Kickstarteru její přepracované vydání, které shrnuje a částečně dolaďuje veškerý obsah původního vydání a doplňku International Incident (2016).

Vydavatel