Wanderhome

Vložil(a) KDolecek dne 16. 10. 2021, 11:31
4
Průměr: 4 (1 hlas)
2021
Pastorální fantasy o cestující skupině zvířecích lidí.

Wanderhome je pastorální fantasy RPG o cestujících zvířecích lidech, světu, který obývají, a o způsobu, jakým se mění roční období. Je to hra plná travnatých polí, mechem obrostlých svatyní, stád nemotorných čmeláků, vačic v letních šatech, mloků v kšandách, hvězdných nočních obloh a těch nejkrásnějších západů slunce, jaké si dokážete představit. Můžete být tamarín, který tančí s malými a zapomenutými bohy, zajíc pošták, který spoléhá na můry, aby dostaly balíčky kam mají, malá ještěrka s velkým srdcem a tajemnou minulostí nebo něco ještě úplně jiného. Ať už jsi kdokoliv, jsi cestovatel – chodíš od vesnice k vesnici, máš možnost vidět vše, co svět Hæth nabízí, a měníš se společně s ročními obdobími.

Postavy jsou mechanicky definovány skrze archetypy (Básník, Tanečník, Blázen, Ochránce malých bohů...) a vlastnosti . Ty dávají postavám tahy, které mohou vždy udělat (vyzvat někoho k tanci, vědět o někom užitečném, říct „Mám pro vás dopis“). Některé z těchto tahů generují token nebo vyžadují token k negaci. Kromě postav mají své tahy i místa, která postavy navštěvují.

Postavy, místa a roční období k sobě mají přiřazené různé další seznamy možností, které rozvíjejí společnou fikci. Tanečník má seznam tanců, z nichž si vybírá tři, které rád tančí, a jeden, který už nikdy tančit nechce. Pastýř má stádo čmeláků a určuje pět z nich, které dokáže kdykoliv ve stádu najít. U každého místa se vybírají estetické prvky a folklórní dílo o daném místě. Roční období mají vlastní výběr z prvků prostředí a slavností, které se během nich odehrávají. Vaše skupina mezi těmito místy cestuje, potkává nové lidi, sleduje ubíhající rok a poznává lépe svět i sebe sama.

Autoři
Vydavatel

Externí recenze a shrnutí

4

Wanderhome je RPG s minimom mechaník, bez kociek a boja, ktoré sa veľmi ťažko hodnotí. Ak hľadáte niečo na ľahké hranie napríklad s deťmi, prípadne (paradoxne) na ťažký roleplaying, Wanderhome je výborný. Ak chcete klasický dungeon crawl, ani sa nepozerajte jeho smerom.

V tomto kontexte prosím berte aj hodnotenie, viac info vo videu.