Villains and Vigilantes (1e)

Vložil(a) Markus dne 22. 07. 2022, 22:45
0
Bez hodnocení
1979
Raná superhrdinská hra, ve které hráči představují sami sebe

Jedna z prvních superhrdinských RPG her, zasazená do tehdejší současnosti. Unikátní je svým přístupem k hráčským postavám – hráči v ní představují sami sebe potom, co získali (náhodně určené) superschopnosti.

Postavy jsou definované především pěticí základních vlastností a potom superschopnostmi, jejichž počet, typ a původ (mutace, mimozemské atd.) se určují náhodně, což občas vede k podivným kombinacím. Hra se stala relativně populární, ale v rozjezdu jí brzdila skutečnost, že její autoři byli velice nezkušenými designéry, a pravidla tak byla plná děr a věcí, které prostě nefungovaly. K podivnostem patří například skutečnost, že i když se postavám zlepšují úrovně a přibývají životy, superschopnosti zůstávají stále stejné. Unikátní je i přístup k vyhodnocování souboje, kdy je nutné vyhledat svoji superschopnost v tabulce a porovnáním s obráncovou superschopností zjistit, jak proti ní účinkuje.

Druhý faktor, který hru zbrzdil, byl nedostatek další podpory a dobrodružství. Původní vydavatel pro ni nic nevydal, na dlouhou dobu jediné dobrodružství Break In at Three Kilometer Island (1981) vydal až jiný vydavatel v licenci, než se k ní původní vydavatel ještě později vrátil.

V roce 1982 vyšla výrazně zrevidovaná druhá edice Villans & Vigilantes. Postavy mezi oběma edicemi nejsou kompatibilní a souboj se vyhodnocuje výrazně jinak.

Rodina RPG her

Produkty pro tuto hru

Průměrné hodnocení Název Vydáno Kategorie Jazyk
0
Bez hodnocení
Break In At Three Kilometer Island 1981 Dobrodružství Superhrdinská akce v jaderné elektrárně proti čtyřem superzáporákům