Shinobigami

Vložil(a) KDolecek dne 13. 07. 2021, 22:35
4
Průměr: 4 (4 hlasů)
2019
Moderní japonsko a tajná válka mezi ninja klany

Shinobigami je hra o cílech, vztazích a moci na pozadí moderního Japonska uprostřed tajné studené války šesti ninja klanů. 3-5 kompetentních shinobi se snaží získat kontrolu nad předmětem moci, zatímco sledují své vlastní skryté cíle, které je mohou dovést k vzájemné spolupráci nebo rivalitě. Formování vztahů představuje riziko, ale zároveň nabízí možnost zjistit více tajemství a informací. A tak každou noc probíhá tajná válka, o které obyčejní lidé nic netuší.

Původní verze byla publikována v roce 2009, poté revidována a aktuaizována pro znovuvydání v roce 2014. 2019 vyšel anglický překlad.

4

Ahoj Hrál jsme jen one shot a nevím zda bude nějaký další... každopádně hra je zajímavá stojí za to ji vyzkoušet. Není to úplně můj šálek hry mám raději kooperační hry toto je právě naopak defakto každý proti každému PvP a opravdu se po chvilce hra zvrhla v strategizování, politikaření a hledání cesty jak zničit druhé  atd...

Myslím, že to má pro tyto účely poměrně vhodné mechaniky kdy jde prostě o splnění mise nebo nějakého úkolu a ty jako shinobi musíš pro svůj klan dosáhnout toto.

Je to založeno na popisech a scénách které vedou hráči a tak se délka muže protáhnout pokud si to užíváte, na druhou stranu pokud lidé neumějí dělat scény a tvořit je tak to muže být takové sušší.

Řek bych, že to je hodně strategická hra kdy co kdo udělá a výsledek není nikdy jistý, ale důsledky k tomu jsou vždy a je třeba s nimi žít.

Hru jsme si užil i bych si zahrál znovu ale na delší hraní to nevidím.

Co má hra zajímavé umožňuje hráči získat výhodu když zahraje scénu zaměřenou na prozrazení některých věcí ze svého pozadí... a úkolu. Takže + pro podporu role playingu.

Pravidla nejsou dlouhá, ale přesto chvíli potrvá než se naučíte všechny mechanismy a pak kombinace schopností se dá hodně mixovat takže tam je velký potenciál na překvapivé situace.... S realitou zde nepočítejte, jedná se čistě o mechanismus a scény které se odehrávají v pevném pořadí a připraveném postupu.

Co bylo nejzábavnější je že pokud se do toho vložíte a popisy a nápady jak dané akce podat příběhově můžete se fakt pobavit :)

Pro mě je to zábava na několik sezení ale žádné dlouhé tažení ale jako mé první PvP to bylo zajímavé, stojí za vyzkoušení :)

4

Hra je velmi zajímavá a hodně se liší od normálního dnd. Hraje se na tahy kdy si můžete vybrat zda zjistíte něčí tajemství, lokaci či s ním navážete nějakou emoci (přátelství, empatie nebo něco jako nechuť k němu) K tomu může každý použít svoje schopnosti a vymyslet si jak to udělá. Může třeba vyslat zvířata, aby někoho vystopovali nebo při neúspěšném rozhovoru nechat protihráče mluvit na vaší iluzi. Ve hře jde hodně o strategii a kreativitě, která je důležitá pro ten správný pocit.

Abych to shrnul, hru jsem si užil a bylo to místy hodně zábavné, ale dávám 4★ kvůli složitějším pravidlům, které hodně lidí pochopí až po první hře.