Severní Taria

Vložil(a) Sirien dne 08. 08. 2020, 18:52
4
Průměr: 4 (4 hlasů)
2002
Várka dobrodružství pro zkušenější postavy z drsného severního pobřeží Tarie

Rozšiřující modul pro svět Tarie popisující území Severního hvozdu a jeho okolí. Atmosfericky jde o chladný, zimní modul vyzdvihující nedostatek a drsnost prostředí.

Jako všechny moduly Tarie, i tento se spíše než na detailní popis území vesnici od vesnici zaměřuje především na předpřipravené příběhy, které území ukazují v jeho charakteru a souvislostech. Příběhy Severní Tarie jsou určené pro silnější postavy a už trochu zkušenější hráče a jejich společným tématem je určitá morální šedost a ambivalence.

Určeno po hru
Kategorie produktu
Svět
Vydavatel

Externí recenze a shrnutí

d20.cz Sirien Recenze: Severní Taria
d20.cz Sirien Recenze: Moduly Tarie

4

Jako všechny rozšiřující moduly Tarie je i tento věnován především předpřipraveným dobrodružstvím (které lze snadno hrát i mimo Tarii). Ta jsou tentokrát určena postavám na "trochu vyšších úrovních", což v překladu znamená postavám, které jsou kompetentní a schopné se postarat jak o sebe, tak o náročnější problém nebo silnější nepřátele. Jako ve zbylých modulech Tarie, příběhy mají záměrně různý styl, nicméně mnohá z nich se pojít s motivy vyšetřování nebo pátrání.

Celkově jde o solidních pět příběhů, bohužel první dva mi přijdou lehce slabší a modul jako celek, byť solidní, má místy určité rezervy, které by šlo dotáhnout a dobrousit, což mi brání dát plných 5 z 5.

Více viz obě mé recenze Tarie, jak ta obecná, tak zejména ta věnovaná Severní Tarii konkrétně.