Severní Taria

Vložil(a) Sirien dne
4
Průměr: 4 (5 hlasů)
2002
Várka dobrodružství pro zkušenější postavy z drsného severního pobřeží Tarie

Rozšiřující modul pro svět Tarie popisující území Severního hvozdu a jeho okolí. Atmosfericky jde o chladný, zimní modul vyzdvihující nedostatek a drsnost prostředí.

Jako všechny moduly Tarie, i tento se spíše než na detailní popis území vesnici od vesnici zaměřuje především na předpřipravené příběhy, které území ukazují v jeho charakteru a souvislostech. Příběhy Severní Tarie jsou určené pro silnější postavy a už trochu zkušenější hráče a jejich společným tématem je určitá morální šedost a ambivalence.

Určeno po hru
Kategorie produktu
Svět
Vydavatel

Externí recenze a shrnutí

The Birch and Wolf Iwar the Homeless Review: Severní Tarie
d20.cz Sirien Recenze: Severní Taria
d20.cz Sirien Recenze: Moduly Tarie

4

Severní Tarie je modul pre Dračí doupě, vydaný pred 21 rokmi – v 2002. Kúpil som asi posledný kus priamo z e-shopu nakladateľstva Altar. Je to jeden z najlepšie hodnotených modulov pre Drd a chcel som si pridať niečo z dračáku do zbierky. Nemal som a ani nemám v pláne hrať modul taký aký je, ale kúpil som si ho z toho dôvodu prečo si kupujem iné dobrodružstvá – pre inšpiráciu.  

Modul je vo formáte A4, v rozsahu 156 strán spojené lepenou väzbou a štyri handouty vo formáte A4. Modul mapu región Severná Taria, v jednom z prvých svetov pre Drd – Taria. Kniha opisuje históriu, obyvateľstvo, hospodárstvo, mágiu, náboženstvo, politiku a mesta severnej Tarie, šesť dobrodružstiev a bestiár pre Drd. Modul tiež obsahuje mapu regiónu a mapu mesta Niedar ako aj 4 handouty k dobrodružstvám. Knihu som kúpil z Altaru za 219Kč (cca 10€) v novembri 2022 . Dnes sa cena v antikvariátoch pohybuje okolo 400Kč (cca 17€).

Severní Tarie je právom vysoko hodnotená. V module nájdeš niekoľko zaujímavých a podnetných dobrodružstiev a solídny opis v regiónu, z ktorého sa dozvieš všetko, čo potrebuješ na to, aby si ho mohol hrať, alebo využiť vo svojom svete. Ja som v príručke našiel niektoré zaujímavé nápady, a inšpiráciu pre vlastný svet. Modul, ale trpí svojím vekom, resp. štýlom hry, ktorý bol preferovaný v DrD, a teda tým, že jednotlivé dobrodružstvá sú stavané viac okolo konkrétneho deja, namiest toho aby dával väčší dôraz na kreativitu družiny.

Toto hodnotenie je výsek z dlhšieho review ktoré som písal a nájdeš ho tu: https://thebirchandwolf.blogspot.com/2023/06/review-severni-tarie.html

4

Jako všechny rozšiřující moduly Tarie je i tento věnován především předpřipraveným dobrodružstvím (které lze snadno hrát i mimo Tarii). Ta jsou tentokrát určena postavám na "trochu vyšších úrovních", což v překladu znamená postavám, které jsou kompetentní a schopné se postarat jak o sebe, tak o náročnější problém nebo silnější nepřátele. Jako ve zbylých modulech Tarie, příběhy mají záměrně různý styl, nicméně mnohá z nich se pojít s motivy vyšetřování nebo pátrání.

Celkově jde o solidních pět příběhů, bohužel první dva mi přijdou lehce slabší a modul jako celek, byť solidní, má místy určité rezervy, které by šlo dotáhnout a dobrousit, což mi brání dát plných 5 z 5.

Více viz obě mé recenze Tarie, jak ta obecná, tak zejména ta věnovaná Severní Tarii konkrétně.