Saturnine Chalice

Vložil(a) MarkyParky dne 03.09.2021, 13:08
2
Průměr: 2 (1 hlas)
2019
Hororová epizoda během cesty

Vyšetřovatelům dojde benzín uprostřed země nikoho a jediné místo, kde by se mohli pokusit získat pomoc je dům, ve kterém věci nejsou tím, čím se zdají být.

Krátké dobrodružství pro Call of Cthulhu (7. edice) určené pro jednotlivé sezení nebo jako výplňovka během cestování v rámci delší kampaně. Kromě samotného řešení záhady nabízí hra i jednoduché puzzly k řešení hráčům, kteří o to mají zájem, a odkazy a narážky na problematiku andělů a abrahámovských náboženství pro ty, kteří tomu rozumí.

Dobrodružství vyšlo ve sborníku Dead Light and Other Dark Turns (2019).

Kategorie produktu
Vydavatel

Je obsaženo v těchto produktech

Průměrné hodnocení Název Vydáno Kategorie Jazyk
3
Hodnota
60.00
Dead Light and Other Dark Turns 2019 Dobrodružství Dvojice hororových dobrodružství odehrávajících se na silnicích 20. let

2

Na to, že má jít o jednohubku na jednorázové sezení nebo zpestření cesty v rámci delší kampaně, dobrodružství zasype GMa (a pokud ten nezasháne, tak i hráče) obrovským množstvím vaty a zbytečného obsahu.

Jedná se o klasický formát dobrodružství "zjišťujeme, co se tu stalo", okořeněný hororovou atmosférou. Samotná zápletka není špatná a hororová atmosféra je budována celkem obstojně, ale to jsou jediné dva klady, které jde v dobrodružství najít.

  • Už během přípravy je GM zasypán několika stránkami backstory, ze které je zřejmé, že bude rád, když se mu do hry podaří dostat dva odstavce.
  • I tyhle dva odstavce, které objasní "jak to tedy bylo", nepřichází do hry po kouskách, aby si hráči poskládali postupně všechny dílky skládačky, ale jsou odprezentovány naráz, v jedné místnosti, ve formě frontálně denníku a dopisu, který si hráči jen pasivně přečtou. Že to má podobu poměrně dlouhých handoutů jim na atraktivitě nepřidá.
  • Puzzle k řešením hráčů jsou jednoduché úlohy, které v kotextu ostatního obsahu nedávají vůbec smysl (proč má ochranná runa před prastarými bytostmi podobu klikiháku, který po přiložení na kódovací tabulku v moderní angličtině vyhláskuje její význam)? Forma navíc neskutečně ruší a rozbíjí pracně budovanou hororovou atmosféru, takže je lepší tuhle část vůbec nepoužít a místo toho prostě házet na dovednosti.
  • A celá zápletka je protkána množstvím narážek a easter-eggů, který možná ocení nějaký znalec svatých textů Abrahámovských náboženství, (pokud tedy nejsou úplně smyšlené, to nejsem schopen posoudit), ale průměrnému hráči nejspíš moc neřeknou.

Kdyby se celé dobrodružství zredukovalo na hororové prvky a zestručnilo na deset stran, dosáhlo by na obstojné tři hvězdy. Kdyby si někdo dal práci, a lépe rozvrhnul dávkování informací, nejspíš by dosáhlo i na slušné čtyři. Ale v tomhle stavu nezbývá dát než dvě.