Kouzlem a mečem

Vložil(a) Alef0 dne
4
Průměr: 3.3 (4 hlasů)
2010
Kompaktné pravidlá pre hranie sword-and-sorcery bez obsiahlej prípravy

Český variant Dungeon Squadu vo forme kompaktnej hry, kde v jednej škatuľke dostanete všetko, čo potrebujete na rýchlu hru klasického hrania v duchu starej školy. Minimalistické pravidlá sú rozšírené a sprehľadnené, čím sa snažia ešte viac uľahčiť cestu začiatočníkom, či netrpezlivým hráčom, ktorí sa už nevedia dočkať nakopávania zadkov orkov či iných notorických známych príšer. Oproti pôvodnej predlohe získate bonusovú sériu dobrodružstiev, niekoľko miniatúr a sadu kociek.

Systém
Vydavatel

3

Tato hra nabízí přesně to, co se tváří, že nabízí. Minimalistický systém, který se dá vysvětlit během půlhodinky a rovnou přejít do hry. Na to, jak je hra rychlá a stručná jsou výsledky překvapivě dobré. Pokud někdo chce přesnou simulaci soubojů, bohatý strom pestrých schopností nebo návod, jak stavět příběhy, tak tady ho nedostane. Ale na rychlé odehrání klasického dungeonu, ale i jiné fantasy zápletky, to není špatné.

4

Někdo možná řekne, ze to z mé strany není fér a je to zaujaté, ale věřte mi, ze tento minisešítek a kostky vás do hry vtáhnou tak jako dlouho žádná hra zaměřená na tento styl hraní. Pevně sevřete svůj meč a s kumpány, čmoudící louči vstoupíte do starého dolu a čekáte, zda najdete dříve valouny stříbra či smrt od tajemného přízraku, který zde údajně hubí vše živé... nevěříte? pozvedněte zadek z lavice hospody, dejte korbelík a utíkejte taky, dobrodružství je jen pro odvážné.

edit 13.2.2011: po delším hraní se ukazuje, ze tato hra je výborná na kratší tažení tak o délce 3-4 sezení maximalně.

edit: 9.2.2012: tak jsme byli s drobnými house rules schopni zahrát sérii 11 dobrodružství (s kolegy v praci)

edit: 7.2020: hra je už překonaná třeba dnd 5 edice, nicméně pro rychlé hraní, s dětmi nebo na cestách je to pořád dobrý systém

Hranost 23
1