Haunting of Ypsilon 14, The

Vložil(a) kin dne 21. 03. 2022, 14:26
5
Průměr: 5 (1 hlas)
2020
Jedna těžební stanice, nic netušící posádka a mimozemské monstrum

Ypsilon 14 je první vydané brožurové dobrodružství pro RPG hru Mothership. Je hratelné jak samostatně, tak jako součást už rozběhlé kampaně. Odehrává se na důlní stanici, umístěné na asteroidu Y-14, kde dělníci nalezli v nově vykopaných štolách mimozemský záchranný modul. Ten obsahoval neznámou žlutou substanci a v ní hybernující neviditelné monstrum. Jeho vypuštěním se situace na stanici začala výrazně komplikovat a do toho akorát přijíždějí hráčské postavy, které sem měly namířeno jako součást rutinní zavážky zásob pro celou stanici.

Dobrodružství je nezávislé na úrovni družiny a mělo by být výzvou jak pro nováčky, tak i pro ostřílené veterány. 

Navíc obsahuje tři audio soubory, které je možné využít během hry jako rekvizity.

Určeno po hru
Kategorie produktu
Autoři

5

Ypsilon-14 je asi nejdoporučovanější Mosh dobrodružství, vhodné jako jednorázovka/seznámení se systémem.

A právem.

Na dvou strankách dostanete kompletní stanici s celou posádkou, tajemným neviditelným monstrem, třema audio-nahrávkami, korporátním agentem a s kočkou. Mapa je tvořena přímo popisy místností, čímž se ušetřilo místo, které mohlo být pak věnováno zbytku.

A má to všechno: akci, napětí, průzkum, jednání s npc, hrůzu a horor. Vážně klobouk dolů, že to tam narvali do jedné brožurky.
A vzhledem k popularitě této brožurky se k dobrodružství dá najít i dost zápisů, rad, VTT modul, upravené mapy, apod.
Což jen zpříjemňuje vedení hry.

Jinak jsem dost váhal nad čtyřmi hvězdami a to z tohohle důvodu: na první přečtení je to totiž trochu složité na pochopení. Ne, že by to byl obtížný text, ale zvyknout si na ty zhuštěné informace není úplně samozřejmé. Já osobně jsem si to přečetl tak dvakrát/třikrát předem + shlédl jeden youtube lets play a četl nějaké rady "jak to vést" na discordu. A pak to zacvaklo, přestal jsem být nervózní a hra byla parádní.

Nakonec jsem se rozhodl pro pět hvězd, protože si je to zaslouží za to, kolik užitečných informací a nápadů nám brožurka dokáže v tomto skromném formátu předat.

edit: tak jsem to hrál podruhý a zase super, ne-li lepší. Ten pamflet má fakt všechno :)