GURPS Basic Set (3e, revidovaný)

Vložil(a) Markus dne 06. 08. 2021, 18:56
0
Bez hodnocení
1995
Revidovaná verze základních pravidel 3. edice GURPS

Revidovaná verze základních pravidel 3. edice GURPS vyšla stejně jako původní vydání (1988) v podobě 256stránkové příručky se základními pravidly hry, tvorbou postavy, základní výbavou a zbraněmi od starověku a fantasy až po sci-fi, výběrem základních kouzel a psionických schopností a radami k tvorbě a vedení dobrodružství a kampaní.

Protože jedním z důležitých prvků, kterými se GURPS prezentovaly a odlišovaly od své tehdejší konkurence, byly podrobné rejstříky a propracovaný systém křížových odkazů mezi příručkami, revize nezasahovala do stávajícího textu. Místo toho jen vypustila původní skupinové dobrodružství Caravan to Ein Arris na konci knihy a nahradila ho dodatkem s novými pravidly. Dodatek obsahuje hlavně výhody, nevýhody a dovednosti, které se v doplňujících příručkách často opakovaly, a několik dalších drobných pravidel.

K pravidlům je přiložený samostatný 16stránkový sešit s nejpoužívanějšími tabulkami a přehledem všech výhod, nevýhod a dovedností pro tvorbu postavy („Instant Characters“).

Příručka byla vydána několikrát se dvěma různými obálkami a odlišnými vnitřními ilustracemi. Obsah je až na zapracovaná errata totožný.

Určeno po hru
Kategorie produktu

Překlad

Přeložený název Přeloženo Seřadit vzestupně Překladatel Vydavatel Jazyk překladu
GURPS základní pravidla (třetí, revidovaná edice) 2003 Nanuq Čeština Odkaz