Escaping Edgewild / Útěk z Divukraje

Vložil(a) Markus dne
0
Bez hodnocení
2020
Úvodní jednorázové dobrodružství, ve kterém hrdinové prchají ze zajetí

Včera večer jste vyrazili za obchůzkami nebo možná svlažit hrdlo? Odříznout cizí peněženku, podříznout krk? Každopádně ráno jste se probrali spoutaní v tmavém, špinavém žaláři a kolem vás cizí lidé. Kdosi zvenčí říká, že za pár hodin vás prodají otrokáři. A otroci nemívají dlouhý život...

Escaping Edgewild (česky vyšlo jako Útěk z Divukraje) je krátké, jednorázové dobrodružství na 18 stránkách, určené pro začínající postavy na 1. úrovni. Dobrodruhy svede dohromady společné neštěstí – probudí se v zajetí a společnými silami musejí utéct. Jedná se o dungeon (kobky a tvrz) se sedmnácti popsanými lokacemi, vyjednáváním, souboji i plížením.

Dobrodružství bylo původně napsáno pro D&D 5e a potom zkonvertováno pro kompatibilitu s OSR retroklony. Text obsahuje obě verze statistik zároveň, vedle sebe.

Český překlad nahrazuje statistiky pro D&D 5e (funkčně identickými) statistikami pro Jeskyně a draky a konverzi do „obecného OSR“ nahrazuje konverzí specifickou pro Old-School Essentials. Obojí je stále součástí stejného dokumentu.

Kategorie produktu
Série

Překlad

Přeložený název Přeloženo Seřadit vzestupně Překladatel Vydavatel Jazyk překladu
Útěk z Divukraje 2023 Filip „John Jarik“ Novotný Mytago Čeština Odkaz