Dungeons & Dragons Annual 2023 / D&D Hráčská ročenka

Vložil(a) Markus dne 13. 09. 2023, 22:28
0
Bez hodnocení
2022
Neherní kniha přinášející aktuální zajímavosti ze světa D&D

Dungeons & Dragons Annual 2023 (česky vyšlo bez určení roku jako Dungeons & Dragons – Hráčská ročenka) je 96stránková neherní kniha o fenoménu Dungeons & Dragons 5e určená věkové skupině 13+, třetí díl série D&D Annuals od nakladatelství Egmont/Farshore. Přináší zajímavosti ze světa D&D a jeho hráčské komunity, aktuální k době vydání v polovině roku 2022.

Kniha přináší stručný přehled různých herních světů, které D&D 5e představilo, včetně zmínek třeba o výrazných padouších a hrdinech. Reflektuje některé výrazné události poslední doby, například příchod covidové pandemie a její dopad na podobu (internetového) hraní. Přináší pár stručných rad pro rozjetí a vedení vlastní kampaně, včetně takové, která bude zasazená do světa vlastní tvorby. Odkazuje čtenáře na zajímavou beletrii. A přináší bestiář ikonických tvorů z D&D.

V roce 2023 vyšel český překlad, který oproti originálu vypouští několik dvojstránek obsahujících popkulturní odkazy, které by u nás nebyly srozumitelné (např. na anglickojazyčné podcasty).

Určeno po hru
Kategorie produktu
Série
Autoři
Vydavatel

Překlad

Přeložený název Přeloženo Seřadit vzestupně Překladatel Vydavatel Jazyk překladu
Dungeons & Dragons – Hráčská ročenka 2023 Jakub „boubaque“ Maruš Egmont/Farshore Čeština Odkaz