Broken Tales

Vložil(a) Markus dne 25. 09. 2023, 09:53
0
Bez hodnocení
2022
Temně pohádková hra, ve které si hrdinové a záporáci prohodili role

Broken Tales je hra, která reinterpretuje tradiční pohádky z pokřivené, temnější perspektivy. Hráči se v Evropě 18. století stanou členy Řádu, tajné skupiny, která na příkaz papeže vyšetřuje nadpřirozené nebo mystické události. Středobodem herního prostředí je překroucení tradičních rolí – tradiční záporáci z pohádek v něm vystupují v roli hrdinů, zatímco z hrdinů se stali noví zlouni. Jelikož každá hráčská postava bývala zlou a všechno si pamatuje, je důležitou součástí hry i vypořádávání se s vlastní minulostí a vnitřními démony.

Hra je postavená na vyprávěcím systému MONAD Echo. Hráči si vytvářejí postavy na základě tradičních archetypů z pohádek (Baba Jaga, kapitán Hook, Peter Pan...). Každý archetyp má podrobný popis, určité přednosti a slabiny. Některé schopnosti fungují vždy (např. vlk si pamatuje pach každého, koho kdy potkal), jiné fungují při splnění určitých podmínek. Při nejistých akcích se hází kostkami, přičemž hází vždy jen hráč, snaží se překonat určenou obtížnost a libovolně si volí počet kostek – vtip je v tom, že pokud padne byť jediná jednička, akce se nepodaří. Metaherní měna Soma umožňuje hráčům dokupovat si dodatečné úspěchy.

Základní příručka nabízí i 16 připravených scénářů, které představují překroucené verze známých pohádek a skládají se do uceleného příběhu.

Autoři

Externí recenze a shrnutí

Produkty pro tuto hru

Průměrné hodnocení Název Vydáno Kategorie Jazyk
0
Bez hodnocení
Broken Tales Quickstart
Rozbité příběhy – Pravidla pro rychlý start
2021 Alternativní základní pravidla, Dobrodružství Jednoduchá pravidla a úvodní scénář z temného 18. století Čeština