Arduin Eternal

Vložil(a) Markus dne 21. 11. 2022, 23:27
0
Bez hodnocení
2009
Novodobý a mnohem komplexnější remake sedmdesátkového mišmaše Arduin

Arduin Eternal je novodobý nástupce hry Arduin (1977), která v sedmdesátých letech zaujala představivost hráčů svým přístupem k tvorbě fantastického světa postaveným na principu „pejsek a kočička vařili dort“. Razí nevážný, multižánrový přístup k hraní, jehož hlavním cílem je dobrodružná akce a zběsilá zábava.

Pravidla vyšla v podobě masivní 820stránkové příručky (byť menšího formátu) a hra je v této podobě výrazně komplexnější než její předloha vzniklá z domácích úprav původního D&D. Systém je úplně nový. Zachovány jsou rasy (včetně ikonických arduinských, jako jsou hmyzoidní phrainti nebo ještěří saurigové) a povolání, úrovně ale byly nahrazeny dovednostním systémem, ve kterém hráči za zkušenostní body nakupují takzvané „cesty“ – dílčí specializace v rámci povolání, které jim odemykají speciální schopnosti. Výběr speciálních schopností plynoucích z ras a povolání je celkem široký, takže hra umožňuje a podporuje „kombení“ a tvorbu „buildů“.

Celá základní kniha je věnována pravidlům, především popisům speciálních schopností a možností magie. Neobsahuje informace o herním světě, pro ty je nutné sáhnout po příručce Legendary Lands of Arduin: World Book of Khaas (2004).

Hra nedosáhla úspěchu – pravděpodobně kvůli kombinaci odstrašující délky, komplexnosti pravidel a celé řady redakčních chyb, překlepů a nejasností. Vyšlo pro ni několik málo doplňků, ale vydavatel ji nakonec opustil.

Rodina RPG her
Autoři

Produkty pro tuto hru

Průměrné hodnocení Název Vydáno Kategorie Jazyk
0
Bez hodnocení
Legendary Lands of Arduin: World Book of Khaas 2004 Příručka světa Masivní průvodce sedmdesátkovým mišmašovým světem Arduin