Cartel

Vložil(a) Markus dne 05. 01. 2023, 22:54
0
Bez hodnocení
2020
Vyprávěcí hra z prostředí mexických drogových kartelů

Cartel je hra zasazená do roku 2007, ve které se hráči ujmou rolí postav propojených s reálným mexickým drogovým kartelem Sinaloa (CDS). Budou se snažit přežít v nebezpečné hře drog, peněz a moci, zorientovat se v proměnlivých spojenectvích i smrtících pletichách a hlavně neztratit to, co už se jim podařilo získat. Inspiraci čerpá hra z tzv. „narkofikce“, tedy z filmů a seriálů, jako jsou Goodfellas (Mafiáni)Breaking Bad (Perníkový táta) nebo Narcos.

Hra stojí na enginu Powered by the Apocalypse. Každá postava je definovaná především svým „playbookem“ (archetypem), který určuje, jaké „tahy“ jsou jí dostupné. Příklady playbooků jsou třeba „El Concinero“ (kuchař, výrobce drog), „El Narco“ (místní boss) nebo „La Polizeta“ (zkorumpovaný polda). Kromě tahů má každý playbook určité „extras“ (konexe a kontakty) a „llaves“ (klíče neboli způsoby, jakými získává zkušenosti – například El Narco získává zkušenosti za pouštění se do ošklivých akcí).

Příručka pravidel má 160 stran a kromě pravidel popisuje i herní prostředí mexického města Durango, způsob fungování kartelů a policie i několik příkladů života na území kartelů.

Vydavatel