The Land of the Eight Cities

Vložil(a) Markus dne
3
Průměr: 3 (1 hlas)
2019
Popis zalesněného kraje Osmiměstí ze světa Nehwon a jedno menší dobrodružství

The Land of the Eight Cities je 8. doplněk z řady DCC Lankhmar. Jedná se o 36stránkovou příručku, která popisuje další součást světa Nehwon, zalesněnou zemi Osmiměstí ležící na opačném břehu moře od Lankhmaru. Příručka vychází z výzkumu nepublikovaných materiálů Fritze Leibera, a přináší tak nové informace, bytosti, dokonce i bohy vytvořené Leiberem. Popisuje Osmiměstí jako novou oblast pro dobrodružství, zdejší města, obyvatele, zvyklosti, historii a inspiraci na zápletky.

Součástí je i dobrodružství The Tooth of No-Ombrulsk pro dobrodruhy na 3. úrovni, které slouží jako úvod do tohoto prostředí. Přivede dobrodruhy z Lankhmaru na tenhle břeh Vnitřního moře. Zachytí totiž depeši Cechu zlodějů, která je zavede na stopu mocného artefaktu (božského zubu). Bohužel nejsou sami, kdo o jeho získání usiluje. Jedná se o minidungeon s 11 popsanými lokacemi.

Kategorie produktu
Série
Autoři
Vydavatel

3

Land of the Eight Cities vzniklo z návštěvy Leiberových archivů, kde Michael Curtis zkoušel, co najde s tím, že se uvidí – něco z toho vytvoří. Výsledkem je tenký sešit, který je částečně faktografickým povídáním o dosud nikdy nepopsané oblasti Osmiměstí, zčásti přináší nějaké materiály (nestvůry, dva bohy...) a na závěr obsahuje jednorázové dobrodružství na úvod do tohoto prostředí.

Celkově je to... vlastně OK. Popis prostředí se drží spíš v povrchní rovině (ono se cokoli jiného na 10 stránkách dělá blbě), přináší hlavě květnaté vyprávění a pár barvitých detailů, ale jinak se soustředí spíš na základní detail (co které město vyváží...). Jako obecný úvod to postačí, ale nejde tak daleko, že by nabízel třeba nehráčské postavy nebo háčky na dobrodružství.

Těch pár herních materiálů, co tu je, mi přijde užitečných. Nákladní medvědi FTW!

Závěrečné dobrodružství je krátký lineární minidungeon, ve kterém hledáte artefakt, ale ten je chráněný indiajonesovskými pastmi... a nejste tam sami. Je to příjemná spotřební jednohubka, nic extra zázračného, ale ani špatného.

Podrobnosti v recenzi na mém blogu.