Třídit články podle tématu

Nejčastější témata:

4. číslo

Úvodní slovo

Mnoho se změnilo od vydání posledního čísla. Nikoliv však v redakci Drakkaru, ale v našich osobních životech. Možná je to tím, že třetí číslo vycházelo 1. srpna a toto, čtvrté číslo, vychází 8. října. Září, podobně jako červen, je pro mnohé zlomovým měsícem. Školou povinným totiž v září začíná jejich docházka. Pracující mohou s radostí sledovat, jak ubozí školácí zase začínají vstávat a trávit své dny místo u her ve školních lavicích.

Inquisitor: Battle For the Emperor’s Soul

Bratr Ignácius si na helmici namaloval velké „I“. Kde jsem to jen viděl?
- Deník Mariňáka Chaosu

Loňského roku moji pomalu rostoucí sbírku RPG doplnil další skvost. Hra Inquisitor: The Battle for the Emperor’s Soul z prostředí Warhammeru 40.000. Záměrně píšu hra, protože se mi těžko rozhoduje kam Inquisitora zařadit. Je to hra potácející se na pomezí žánrů taktické warbandové akce a RPG s tím, že oproti mnohem mladším RPG bratříčkům z „klasického“ Warhammeru je zaměřený více na boj a akci než na hluboké hraní drsného příběhu. Blíže než Warhammer Fantasy Role Play (opomineme-li procentuální systém) je mu rozhodně Cadwallon, který je ovšem designovaný 60 ku 40 ve prospěch RPG. U Inquisitora bych to viděl asi tak 70 ku 30 ve prospěch taktické akce.

RPG nebo LARP

Myslím, že pojmy hra na hrdiny a LARP tady vysvětlovat nemusím; všichni víme o co jde. Oba dva typy her mají své fanoušky, oba mají určité výhody a nevýhody. Výhody klasických PnP (Pencil and Paper) her na hrdiny (jako jsou např.: DrD, DrD+, Dungeons and Dragons a mnoho dalších) jsou zřejmé – jediné, co ke hře potřebujete, je parta nadšených spoluhráčů, čas na pravidelné herní seance a obvykle ještě pravidla a kostky.

Stolní RPG online II

V prvním čísle dvouměsíčníku Drakkar vyšel článek „Stolní RPG online“ – ano, tento článek, který právě čtete, je jeho pokračováním.

Než se však vrhneme na článek samotný, dovolím si vysvětlit, proč vlastně pokračování vzniklo.

V minulém článku byli čtenáři seznámeni s tím, co je to vlastně „Stolní RPG online“, jak se přes internet hraje, jaké jsou rozdíly mezi hraním po chatu a na diskusním fóru, jaká je historie hraní stolních RPG po internetu a na konec byl uveden výčet několika heren s komentářem a plusy i mínusy.

Tajemství

Dobrodružství, které se více hodí na jednorázovou hru než jako pokračování kampaně. I když, kdo ví. Já jej zde nebudu rozepisovat natolik podrobně a s mnoha různými možnostmi, přeci jen je sepisováno předně pro Drakkar, a tak by nemělo být nesmyslně dlouhé.

Jedná se o ukázkové dobrodružství pro hru DrD+ na GameConu 2007, nicméně napíši jej tak, aby konverze do libovolného systému byla bezproblémová. Nebo se o to alespoň pokusím. Proto zde budete marně hledat čísla protivníků a cizích postav. Popíši vám jen děj, jak vše půjde za sebou.

Město v bažinách – Noireau

Hluboko v bažinách Pětiříčí se nacházejí dvě velká města – Smaragdové vřesoviště je dávno opuštěné, vybudované nejspíš trpaslíky nebo elfy, a je vhodné leda pro hledače pokladů. Tím druhým je město s poetickým názvem „Černá voda“, obydlené téměř výlučně bažinnými gobliny.

Figurky a RPG

Figurky a RPG k sobě neodmyslitelně patří. Vždyť samotné RPG hry původně vznikly jako derivace taktické hry Chainmail. Jsou hry, které hraní s figurkami podporují méně nebo více, některé je dokonce přímo vyžadují. Jenže sami vypravěči časem vysledují, že místo kreslení křížků na mapě se jim lépe chápe a zobrazuje situace za použití figurek. Přeci jenom 3D zobrazení je 3D zobrazení. Samozřejmě existuje možnost virtuální RPG vyprávění třeba v systému Aurora pro PC hru Neverwinter Nights, ovšem ne každý má doma promítačku, plátno a 5 nadupaných písíček.

Renesanční stavební sloh

Tak jako předchozí články o architektuře, jež je z našeho pohledu minulostí (Doba románská, Gotický stavební sloh) je i tento jen zjednodušením o renesančním stavebním slohu. Proč je tomu tak? Ano, tuto otázku si též pokládám často a proto na ni mám již i odpověď. Je to proto, že dlouhý článek plný faktů by zajímal málokoho. A jelikož já bych rád, aby toto dílko pomohlo hlavně těm méně zkušeným, zvoliljsem tuto cestu.

Našli jsme pro vás na webu III

Část 3. – Webové stránky – zdroje všeho druhu.

V dnešním díle putování po zákoutích webu bychom se chtěli zaměřit na dvě stránky, jež lze bez skrupulí považovat za největší zdroje všeho druhu pro různé druhy RPG na síti. Prvním z nich je RPG Archive a druhou je Dungeons and Dragons Adventures.

 

Syndikovat obsah