Třídit články podle tématu

Nejčastější témata:

21. číslo

Úvodní slovo

Vážení čtenáři,vítejte uprostřed okurkové sezóny. Nevím, čím to je, ale zdá se, jako by se většina důležitých událostí nacpala do července a srpen zůstal na ocet. Dvě největší akce herního roku, Festival Fantazie a GameCon, jsou za námi a nám teď nezbývá než zase rok čekat. Abychom se v mezičase mohli zabavit alespoň vzpomínkami, oslovili jsme několik organizátorů a návštěvníků GameConu s prosbou, zda by nám nemohli letošní akci shrnout vlastními slovy. Pokud jste – stejně jako třeba já – si největší český con nechali nakonec ujít a dali přednost jiné červencové atrakci, třeba se po přečtení ohlasů začnete – stejně jako třeba já – zapřísáhat, že příští rok určitě pojedete.


Ozvěny GameConu

Je to sotva čtrnáct dní, co skončil letošní GameCon, největší zdejší setkání zaměřené výhradně na společenské hry a určené nejen jejich příznivcům, ale všem, kteří si rádi alespoň jednou za čas hrají. A jaký tedy byl GameCon 2010?

 

O cestách a necestách

Cestování v pravěku, středověku a dnes se nedá srovnávat nejen proto, že dnes jsou k dispozici nové dopravní prostředky. Ostatně podobné problémy jako tehdy čekají i na dnešní cestovatele v málo civilizovaných oblastech. Proto vám snad nějak pomohou tyto náměty na téma cestování kulturní krajinou i divočinou.

 

Nástrahy Severu

Nástrahy Severu je článok o nástrahách a situáciách, ktoré môžu postavy zažiť počas putovania alebo pobytu v severskej divočine. Ako inšpiráciu som pre niektoré bytosti použil severskú (vikingskú) mytológiu, ale s menšími úpravami sa to dá využiť aj vo fantasy hre. Dúfam, že vám poslúži ako dobrá inšpirácia pre vaše príbehy.

Dobrodružství v horách

Rozeklané vrcholky horských hřebenů, strmé ledové stěny ztrácející se v bílých oblacích. Zrádné stezky vedoucí suťovisky, uvolněné kamenné bloky řítící se úzkými žlaby, drtící vše, co jim stojí v cestě. Rozkvetlé horské louky, zurčící potoky a bělostný sníh pokrývající tichou krajinu.

Trollové

Tento článek je pojatý trošku netradičně a měl by především sloužit jako inspirace při tvorbě těchto bytostí ve vašich dobrodružstvích a světech. Informace v něm obsažené pochází z různých her, settingů, knížek i autorovy hlavy a záleží jen na vás, jak je využijete.

Cizí postavy v historické fantasy (2/2)

Cizí postavy (NPC) jsou pro většinu vypravěčů klíčovým nástrojem pro tvorbu hry. V tomto článku, který je druhým a závěrečným dílem minisérie „Cizí postavy v historické fantasy“ se snažím přiblížit několik vybraných typických skupin středověkého obyvatelstva z poněkud opomíjených hledisek. Jde mi především o jejich společné rysy jako jsou zvyky a motivace jednání určené společenských zařazením. V minulém čísle jsem se soustředil na dva významné zástupce středověké společnosti – rolníka a rytíře. Tentokrát si vezmu na mušku měšťana, učence a vagabunda.

Krvavé pohraničí: Využití knižního prostředí pro hraní RPG her

Už se vám stalo, že ve vás přečtená kniha zanechala silnou touhu zahrát si v jejím prostředí hru na hrdiny? Vězte, že ne vždy je to snadné a ne vždy to vede k dobrému pocitu ze hry. Pokud váháte, vyzkoušejte sérii knih Vladimíra Šlechty o Krvavém pohraničí.

John Wick – Play Dirty Epizóda 1: Zašpiňte si ruky

Zdravím,


som John Wick a mám pocit, že sme sa už niekde videli. Vraj nie? Zvláštne, vaša tvár je mi známa. Možno sa mi to naozaj len zdá... bude teda lepšie, ak sa vám predstavím. Nejaký čas som pracoval v spoločnosti Alderac Entertainment Groups, a pomedzi to som bol redaktorom časopisu Shadis Magazine, odborným poradcom pre dejové línie troch zberateľských kartových hier, autorom troch rolových hier vrátane dvoch tuctov dodatkov, pomáhal som navrhnúť zberateľskú kockovú hru a množstvo iných hier.


Zahrajte sa s nami: 
Cosmic Encounter – 
Divočina chladného vesmíru


Vesmír – posledná divočina. Toto sú výpravy vesmírnej lode Enterprise, jej pokračujúca misia vyhľadávať nové životné formy a nové civilizácie. Odvážne kráčať tam, kde nikto predtým nevkročil…


Zahrajte sa s nami a podobne ako posádka Enterprise nájdete životné formy a civilizácie, o ktorých sa vám ani nesnívalo…


Syndikovat obsah