Třídit články podle tématu

Nejčastější témata:

18. číslo

Úvodní slovo

Vážené dámy, vážení pánové,


dovolujme si vás tímto článkem časopisu Drakkar přivítat
v novém roce 2010 a popřát vám do něj hodně zdraví, štěstí a úspěchů! Doufáme, že nám zachováte svou přízeň a zájem. My se naproti tomu vynasnažíme časopis stále zlepšovat a učinit ho pro vás ještě příjemnější. 


Být nastupujícím Vypravěčem

Právě jste se svou skupinou dohráli několikaměsíční, či dokonce několikaletou kampaň
a všichni už přemýšlejí, o čem by mohla být ta příští a za jaké budou hrát postavy, když stávající Vypravěč poví: „Ale příští kampaň už povede někdo jiný, mně už došly nápady.“
 A všechny oči se podívají na vás. Co teď? Zkušenosti nemáte s vedením hry žádné
a jako hráč jste toho z vypravěčského řemesla
příliš nepochytili. Čím začít? Jak naplnit všechna ta očekávání, o kterých jste se ještě před chvílí společně bavili?

Tvorba a  príprava NPC pre hru

V tomto článku by som chcel popísať, ako pristupujem k tvorbe NPC (non-player characters, nehráčske postavy) pri príprave na hru.

Horor

Témou hororu sa už zaoberalo niekoľko autorov príručiek, komiksov alebo internetových článkov. V tomto článku si vás dovolím navnadiť na hranie hororu, a to prehľadom viacerých žánrov spolu s uvedením špecifických prvkov, ktoré v nich majú svoj hororový potenciál. Pretože horor, ako taký, pre mňa žánrom nie je, je iba príchuťou, ktorá daný žáner uberie určitým smerom.

Čerstvě dočteno: Kult

Pro toto číslo si Pieta připravil rovnou trojici zajímavých kusů z nekonečné nabídky RPG. Hororová hra Kult nás stáhne za hranici šílenství a zboří milosrdné iluze, které jsme si vybudovali o tomto světě.

Čerstvě dočteno: Scion: Hero

Pro toto číslo si Pieta připravil rovnou trojici zajímavých kusů z nekonečné nabídky RPG. (...) Se hrou Scion: Hero se dozvíme, jaké je to být potomky bohů vládnoucími nadlidskou mocí,
 a přesto smýkanými neúprosným osudem.

Čerstvě dočteno: Play Unsafe

Pro toto číslo si Pieta připravil rovnou trojici zajímavých kusů z nekonečné nabídky RPG. (...) Play Unsafe nám nakonec ukáže, že bez zbytečných zábran, které si při hraní často vytváříme, by mohly být naše zážitky zajímavější.

Vôňa dobrodružstva

Recenzia rolovej hry Příběhy Impéria.

Pendragon: čest a sláva 
v dobách krále Artuše

Historickou RPG hru aby člověk pohledal, dobrých historických her je jako šafránu. Pendragon je je naštěstí jednou z nich. V této dnes už klasické hře zažijete (a) příběhy jako vystřižené ze ságy o Artušovi, (b) životní příběh rytíře a feudála z raného středověku. Jestliže vás láká alespoň jedna z těchto možností, Pendragon je hra pro vás.

Colossal Arena:
 recenzia novinky od Altaru

V predvianočných týždňoch dorazila na pulty predajní stolovka Colossal Arena. V tejto recenzii sa spoločne pozrieme, čo za svoje peniaze dostanete a aký druh zábavy môžete očakávať.

Zahrajte sa s nami: Dominion

Dominion – hra, v ktorej je plánovanie a príprava jej integrálnou súčasťou, patrí v súčasnosti k jedným z najobľúbenejších spoločenských hier. V článku vám predstavíme princíp fungovania základnej hry aj jej obohatenie o obe doposiaľ vydané rozšírenia.

Syndikovat obsah