Úplně náhodná věc

Zkusím štěstí ještě jednou

Nepřihlášeným uživatelům se výběr obnovuje jednou za 15 minut, přihlášeným při každém kliknutí.

Superhero 2044

Vložil(a) Markus dne 19. 07. 2022, 08:11
0
Bez hodnocení
1977
Historicky první superhrdinská hra

Superhero 2044 je historicky první RPG hra se superhrdinskou tématikou. Odehrává se v roce 2044 po „globálním holokaustu“ na ostrově Inguria nedaleko západního pobřeží Ameriky, který se stal důležitým centrem přežívající civilizace. Někteří lidé díky vystavení radiaci získali nadlidské schopnosti.

Autor se snažil nekopírovat tehdejší původní D&D a přicházet z vlastními řešeními pravidel. Hráčské postavy se tak tvoří rozdělením 140 bodů mezi sedm základních vlastností, které se pak upraví podle typu a specializace postavy. Základní typy superhrdinů jsou tři: „übermensch“ (fyzická síla), „jedineční“ (výjimečné schopnosti nebo mutace) a „nástrojáři“ (experti na technologie). Hra ovšem nepopisuje konkrétní superschopnosti (zřejmě z obav o porušení autorských práv komiksových společností) a GM si je musí vymyslet sám. Celkově je hra na pravidla dost skoupá.

Hraní je rozdělené do dvou fází: na samotnou „zazoomovanou“ akci a potom na aktivity ve zbytku týdne, kdy hráči vyplňují týdenní plánovací harmonogram toho, kdy bude jejich postava např. hlídkovat před zločinem, odpočívat, trénovat nebo provádět výzkum. Pro lepší uchopení světa je přiložen popis a mapa ostrova Inguria.

Hru vydal původně v roce 1977 její autor samonákladem. V témže roce zakoupilo licenci nakladatelství Gamescience a hned hru vydalo ve víceméně totožné „druhé edici“. Hlavní změnou je přidání systému pro sólo hraní. Hra bohužel neprorazila, vyšel pro ni jen jeden jediný doplněk – dobrodružství Hazard (1980), navíc od jiného nakladatelství (Judges Guild).