Shadowrun: The Neo-Anarchist Streetpedia

Vložil(a) Markus dne 12. 10. 2020, 09:56
5
Průměr: 5 (1 hlas)
2019
Pravidlově nezávislý průvodce kyberpunkovým světem Shadowrunu

Neoanarchistova pouliční encyklopedie je úplný průvodce světem Shadowrunu. Popisuje korporace, shadowrunnery, politiky, národy, města, kriminální organizace a mnoho dalšího. Jelikož má jít o encyklopedii, jednotlivé záznamy jsou uspořádané abecedně a psané „pohledem postavy“, konkrétně neoanarchisty.

128stránková kniha je bezpravidlová a teoreticky se hodí k použití s každou edicí Shadowrunu. Časově je ovšem umístěná do roku 2080, což odpovídá šesté edici. Samotná příručka vlastně vyšla jako úvod právě k šesté edici a představuje změny, ke kterým v herním světě došlo.

Kategorie produktu
Svět
Vydavatel

Překlad

Přeložený název Přeloženo Seřadit vzestupně Překladatel Vydavatel Jazyk překladu
Shadowrun: Neonarchistova Pouliční encyklopedie 2020 Lethrendis Čeština Odkaz

5

Streetpedia je tvořená jako artefakt herního světa - něco, co hráči mohou skutečně najít, ať už jako celek nebo jako copy-pastu jednotlivých položek, s komentáři fikčních tvůrců.

Celkově to je hezky udělaná atmosferická příručka se spoustou ilustrací, která skrze jednotlivé a velmi rozmanité položky krásně vykresluje svět Shadowrunu jako celek. Každý záznam je přitom použitelný v samotné hře - ať už ve formě NPCčka, zápletky, zajímavé lokace atp., což ze Streetpedie dělá studnu herního materiálu - bohužel, důraz na in-fiction zpracování zamezuje přímým (meta)herním námětům, které by šlo dát aspoň do rámečků, což se ale nestalo - i bez tohoto "předžvýkání" jde ale o solidní materiál, který každý trochu schopný GM dokáže obrátit v hromadu herního obsahu.

I když to je příručka pro Shadowrun, tak efektivně má spoustu obsahu, resp. inspirace, i pro jakékoliv jiné třeba i čistě cyber-punkové RPGčko.

Váhal jsem mezi 4 a 5*, protože to není nejleší příručka k popisu světa, kterou jsem kdy potkal (tenhle titul nejspíš stále drží nWoDové příručky typu Book of Spirits nebo Requiem for Rome) - na druhou stranu, 5* není nutně jen pro to úplně nejlepší a 4* mi tady přišly trochu málo, tak budiž těch 5.