The One Who Watches From Below

Vložil(a) Markus dne
5
Průměr: 5 (2 hlasů)
2014
Středně veliký dungeon s tématikou očních bulv

Báchorky nelhaly! V tajné jeskyni mystiků se skrývá poklad tak veliký, že by se za něj království dalo koupit sedmkrát. Zlaté mince se tu hromadí jako sněhové závěje! Blyštivé meče a drahými kameny vykládaná žezla srší kouzelnou energií! Drahokamy veliké jako pěst! Jediné, co stojí mezi vaší současnou prekérní situací a životem v neskonalém luxusu je jen neodbytný, dřímající starodávný bůh se zálibou v požírání světů, nekonečná armáda hybridních monstrozit vyšlechtěných v kádince, příslovečná přívalová vlna vydloubnutých očí s úžasnými schopnostmi, obří kyselinoví červi a kletba, která vám z lebky vyrve vaše stále živoucí oči. Jste dost zatvrzelí na to, abyste před bohem neuhli pohledem, nebo budou vaše oči navěky zdobit pokladnici Toho, Jenž Hledí z Hlubin?

#81: The One Who Watches From Below je středně veliký dungeon (kolem 30 místností) v žánru sword & sorcery pro postavy na 1. úrovni v DCC. Dobrodruzi se vydávají za zvěstmi o neskonalém pokladu, nebo možná jen hledají věšteckou odpověď na nerozluštitelnou otázku, a narazí na podzemí plné očí. Cokoli vás ohledně očí napadne, tady je!

Dobrodružství je k dostání ve dvou podobách. Původní verze měla 26 stran. Verze v pozdějším dotisku má 34 stran a přidává k dobrodružství jednu bonusovou místnost a nového patrona, včetně kouzel.

Kategorie produktu
Autoři
Vydavatel

5

Další z pomyslného výběru „the best of“ mezi oficiálními dobrodružstvími pro DCC. I tenhle je, jak bývá u DCC zvykem, silně tématický - tentokrát si hraje s očima a zrakem a rozvíjí tenhle motiv mnoha nápaditými způsoby. Hlavním fíglem jeskyně je neotřelá kletba, která pro některé postavy úplně promění způsob, jakým jeskyni vnímají a jak s ní interagují.

Žánrově je to, jak má DCC ve stylu, braková fantastika s důrazem na akci a pestrost prostředí. Jednotlivé místnosti jsou v zásadě "set piece encounters" neboli propracovaná setkání, schválně vymyšlená tak, aby byla rozmanitá a nabízela uplatnění různým postavám. Je to přehlídka skvělých nápadů. Co místnost, to perla. Hráči jsou povzbuzováni k tomu, aby blbli s různými kravinami. Pokud hledáte něco, co není nutně usedlé a realistické, a chcete si prostě jen užít nápaditý dungeon crawl, tak tohle patří k nejlepšímu, co můžete najít.