GURPS Cyberpunk

Vložil(a) Passingby dne 30. 05. 2022, 11:17
4
Průměr: 4 (1 hlas)
1990
Základní příručka pro hraní kyberpunku v pravidlech GURPS.

Žánrová příručka pro hraní v dystopických kyberpunkových světech podle pravidel GURPS 3. edice. Vyšla v roce 1990, takže je psaná a ilustrovaná v duchu osmdesátkového „drátového“ kyberpunku. Shrnuje archetypy hráčských postav, kybernetické implantáty, drogy, léčiva a jiné podpůrné prostředky, technologie a vybavení i s jejich herními statistikami pro GURPS. Jedna celá kapitola je věnována kyberpunkovému hackingu, který vychází ze stavu technologií té doby (redakce Steve Jackson Games byla kvůli podezření ze spolupráce s hackery cílem šťáry tajných služeb USA a byla jim zabavena část počítačového vybavení). Poslední část se zabývá přípravou kyberpunkového světa a typických dobrodružství a kampaní.

128stránkovou obecnou příručku ještě doplnily svět GURPS Cyberworld (1993), trojice dobrodružství GURPS Cyberpunk Adventures (1995) a další kyberpunkově laděné materiály v jiných obecných příručkách, např. GURPS Ultra-Tech (1989) nebo GURPS Bio-Tech (1998).

Určeno po hru
Kategorie produktu

4

V porovnání se stylem a energií tehdejších konkurentů Cyberpunku 2020 nebo Shadowrunu 2e typická GURPSová příručka, která je sice nabitá užitečnými informacemi, ale podává je s asexuální nezaujatostí Ottova slovníku naučného. Přímo z knížky se dají použít snad jen pravidla a vybavení pro tvorbu postavy, zbytek je hlavně vodítko a inspirace pro worldbuilding a přípravu kampaně, které si GM musí udělat sám. Ale jako přehled žánru supr. 4 hvězdy jsou nostalgické retrohodnocení v rámci GURPS 3e.