Vlákno přání a stížností

Organizační sekce. Na RPG Fóru se snažíme řešit maximum věcí veřejně, proto zde naleznete organizační diskuze prakticky ke všem důležitým událostem a plánům Fóra.
Odpovědět
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Markus » 14. 12. 2008, 23:51

Pokud vám něco vadí, chybí, nebo něco potřebujete změnit, pište to sem.

Quentin
Noob of The Round Table
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Quentin » 12. 12. 2016, 15:02

Ono se to určitě nějak zkomplikuje. Na den to bude určitě. Přiznávám se, že na to odvahu nemám, ale jestli to uděláš, tak zasloužíš bludišťáka :-)
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay” -Chris McDowall, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001

Argonantus
.

Příspěvek od Argonantus » 12. 12. 2016, 15:11

Závada 503 utěšeně přibývá.

Jerson
Inženýr z Ocelového města
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson » 12. 12. 2016, 15:20

Pepa píše:Jako ocopypastovat nějaké komentáře (kterých je 500), to je práce na jak dlouho? Na hodinu?
Tak si zkus pracovat hodinu s taktem 7.2 sekundy při označení textu, přepnutí stránky, vložení, to vše bez chyby.
Podle mého odhadu (vydělím tvůj odhad dvěma a nahradím časovou jednotku za vyšší) to vidím na půl dne bez použití nějakého scriptu, přičemž výsledek bude použitelný na 50%.

Každopádně vždycky je důležitější otázka - hlásíš se na to dobrovolně?

Ecthelion
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion » 12. 12. 2016, 19:12

Alef0 píše:Je třeba zabít Drupala.
Tak ho střelme, ať se netrápí. :>;o)

Za nás jasně říkáme - kašleme pro tuto chvíli na portál, přemigrujme Fórum, aby jelo bez chyb a 503ek a pak se podíváme, co s anotacemi. Pokud by bylo řešením udělat jim samostatnou sekci na Fóru a udělat z her témata (což je možná nejjednodušší řešení, když nad tím tak přemýšlím), tak těch 700 postů překlopím klidně přes víkend já. To už takový problém není.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek

OnGe
malý zelený křečopažout
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OnGe » 12. 12. 2016, 19:47

Ecthelion píše:Za nás jasně říkáme - kašleme pro tuto chvíli na portál, přemigrujme Fórum, aby jelo bez chyb a 503ek a pak se podíváme, co s anotacemi. Pokud by bylo řešením udělat jim samostatnou sekci na Fóru a udělat z her témata (což je možná nejjednodušší řešení, když nad tím tak přemýšlím), tak těch 700 postů překlopím klidně přes víkend já. To už takový problém není.
Můžeme to brát jako strategické rozhodnutí?

Jinak by bylo super, kdyby se při tom datlení do vláken (ať už to bude dělat kdokoliv) někam zaznamenala stará url a nová url. Abysme pak mohli udělat redirecty a lidi, co by náhodou přišli cestou na staré anotace skončili na nových a notacích a ne na 404.
Punk is dead, long live the shit!

výběr z vlastní zahrádky:

:idea: RPG kuchyně: 2010 - 2013 - 2017
:?: Horní progressbar - to se budete divit... možná
:?: Dolní progressbar - dávám tomu rok... maximálně dva

Sosacek

Příspěvek od Sosacek » 12. 12. 2016, 20:57

Idealne by to mohl udelat nejaky admin, co muze privlastnit prispevky jejich skutecnym autorum.
If you want a picture of the future, imagine a boot stamping on a human face—forever.

crowen
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crowen » 16. 12. 2016, 18:44

+1 k odstreleniu Drupalu, ale treba zachovat tie anotacie, aby sa casom vratilo do fora

Ecthelion
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion » 16. 12. 2016, 19:00

OnGe píše:Můžeme to brát jako strategické rozhodnutí?
Tím pádem poté, co se vyjádřil kladně i crowen, je to strategické rozhodnutí.
Fórum nejdřív, až bude hotové, vymyslíme, jak zprovoznit i anotace.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek

MarkyParky

Příspěvek od MarkyParky » 17. 3. 2017, 22:18

Tak jsem zde.

V podstatě jsem si to nechal celé rozležet v hlavě a dospěl jsem k názoru, že většina "zásadních" připomínek zas tak zásadní není a asi si zvyknu.

V podstatě se to tím pádem redukuje na jedinou - a tou je kombinace inverzního (negativního) zobrazení s ostrým kontrastem barvy #e91e63 (to je ta na tlačítkách) ke zbytku fóra.

Prosím, pokud to jen trochu jde, utlumte to. Porušuje to hned dvě ergonomické zásady pro tvorbu HMI:

* Už samotné použití negativních tlačítek na jinak pozitivně vybarvených stránkách není úplně šťastná věc a proti některým ergonomickým zásadám pro HMI - nutí to oko/mozek neustále přeostřovat a unavuje to. Pokud se autor HMI rozhodne část ovládacích prvků udělat opačně než zbytek layoutu, dá se to, ale chce to poměrně opatrný přístup.
* To se ale volbou barvy na tlačítkách nepovedlo. Je hrozně kontrastní k textu na tlačítkách, pozadí i zbytku obsahu. To jí dělá hrozně agresivní a přitahující pozornost. Což by bylo žádoucí u nějakých upozorňování (třeba na nová PMka či u nějakých chybových zpráv), ale naopak je to velmi nežádoucí u statických prvků, které se ukazují pořád a jsou na známých místech.

Chápu, že RPGFórum není věc, do které člověk kouká 24/7 a tak je asi akceptovatelné v rámci nějaké zajímavost inverzní zobrazení na čudlíkách použít. A když se to udělá dobře, tak to stránky oživí (a třeba nadpisy sekcí jsou udělané dobře, byť jsou inverzní a nemám k nim žádnou výtku). Ale potom je potřeba pozadí čudlíků přizpůsobit ostatním prvkům tak, aby to nervalo oči.

Pokud se to dá někde utlumit pouhým zápisem do konfiguráku, prosím pokuste se o to. Udělal jsem si mockupy v photoshopu a zkusil pod čudlíky nacpat ostatní barvy, co tu máte použité a obě zbylé růžovky z použitého schématu jsou o level příjemnější:
* Nadpisová #c51162 ponechá čudlíky s čitelným bílým kontrastním textem, ale není tak kontrastní k černo/fialovému pozitivnímu schématu zbytku stránek => je mnohem méně unavující při podobném efektu
* Jemná #ff80ab ze stránkovacího prvku mnohem více splývá s pozadím a celkově méně ruší. Bohužel není dost kontrastní k bílé a tak by asi vyžadovala otočit čudlíky z negativních na pozitivní.

Každopádně celkově se mi ten layout dost líbí a přijde mi strašná škoda, že ho nahoře a dole rozbíjí agresivní #e91e63. I kdyby se vám nelíbila ani jedna z výŠe uvedených variant, prosím zamyslete se nad tím. Vždypřítomné a známé prvky fakt nemají poutat pozornost.

Omlouvám se za remcání, to ze mě mluví profesionální deformace ... ;o)

GitLab #1

Quentin
Noob of The Round Table
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quentin » 17. 3. 2017, 22:27

Marky: A tou agresivně růžovou udělat kostičky, co svítí u nepřečtených věcí :)

Jinak asi +1, možná bys mohl kousek toho photoshopu ukázat.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay” -Chris McDowall, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001

MarkyParky

Příspěvek od MarkyParky » 17. 3. 2017, 22:33

Agresivně růžové nepřečtené kostičky naopak klidně ano - tam kde to má přitáhnout pozornost je agresivita barvy OK.

morech11

Příspěvek od morech11 » 17. 3. 2017, 22:44

dve veci

:: night switch mode (must have, hneď ako sa to na tému nájde. alebo ak sa nenájde, porozmýšľať, ako to urobiť. keď sa utlmí tá biela okolo a prestane tak svietiť do tváre, ububdnú aj sťažnosti na tú ružovú - lebo tá nie je ich dôvodom, aj keď si to teraz možno kopa ľudí myslí)
:: font? čo tam má byť? kazí mi ho mozzila, alebo ste naozaj vybrali tento relatívne nízky relatívne ťažký serifový? (ako, zvyknem si, ale nie je to ono :D)
Font.PNG
Font.PNG (11.46 KiB) Zobrazeno 312 x
po tretie

:: čo ten kockovač ako sme sa bavili? existuje? vyvíja sa? urobíme si?
random number generator podľa parametrov ako je na rollz nie je problém urobiť. nemôcť ho ditovať už je trošku horšie, ale asi by šlo. implementácia do fóra? len pán boh vie, nevidel som to. šlo by to?

btw - zdá sa mi, že pôvodné fórum malo defaultne užší layout - akože, je mi to jedno, keď je responsívne, tak ho prdnem na pol obrazovky a je to ideál, ale ten dlhý riadok sa zle číta :)

MarkyParky

Příspěvek od MarkyParky » 17. 3. 2017, 23:08

Dvě další drobné poznámky:

* teď jsem si na kompu všiml, že ta varianta "světle růžové tlačítko + pozitivní text" se objevuje při "onMouseOver" .... a je mnohem příjemnější ... kacířská myšlenka - co to jen prohodit (tzn. stabilně tam mít světlerůžovku + černý text a na myšáka přejít do agresivnírůžovky + bílý text)?

* naopak na mobilu agresivní růžová obarvuje navíc i GUI prohlížeče

Vallun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun » 18. 3. 2017, 01:53

Je šťastná varianta, že nový příspěvek se signalizuje u celé sekce, ale už ne u subsekce?

Pro mne je fajn vidět na první pohled, zda je nový příspěvek u DrD nebo u jiného tématu...ale není to otázka života:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.

midewiwin

Příspěvek od midewiwin » 18. 3. 2017, 10:54

Vallun píše:
18. 3. 2017, 01:53
Je šťastná varianta, že nový příspěvek se signalizuje u celé sekce, ale už ne u subsekce?

Pro mne je fajn vidět na první pohled, zda je nový příspěvek u DrD nebo u jiného tématu...ale není to otázka života:)
Bylo by to fajn. Původní značka nového příspěvku u subsekcí existuje, jen zřejmě není funkční.
Čas neexistuje.

Odpovědět

Zpět na „Organizační diskuze“