RPG kuchyně 2012 klepe na dveře!

Vložil(a) boubaque dne 06.02.2012, 18:22

I když to tak možná nevypadá, zima už se dávno přehoupla do své druhé poloviny, a ještě než skončí, je čas na již tradičně RPG Fórem vyhlašovanou soutěž – RPG kuchyni! Že nevíte, o co jde? Tak to rychle čtěte dál, protože letošní ročník začíná již tuto sobotu.

RPG kuchyně 2012 bude probíhat od soboty 11. do neděle 26. února/februára.

RPG Kuchyně je soutěž ve tvorbě RPG her, inspirovaná zahraničním vzorem GameChef. Porota gurmánů připraví sadu ingrediencí, jakýchsi klíčových slov či různých pokynů. Ingredience se poté v předem ohlášený den uveřejní a soutěžící kuchtíci mají něco přes dva týdny na to, aby s jejich pomocí uvařili krátkou, leč hratelnou RPG hru. Výsledky bývají rozmanité, bláznivé, inspirativní a někdy dokonce i velmi zábavné.

Ingredience mohou nabírat různých podob a nikdo samozřejmě až do posledního okamžiku netuší, jaké budou. Obvykle je k dispozici sada klíčových slov, z nichž si musíte několik vybrat a jakýmkoliv způsobem je zakomponovat do své hry. Za čtyři roky existence soutěže se však už objevily jako ingredience třeba i přísloví nebo obrázky. K těmto ingrediencím se pak často přidávají i nějaké doplňující podmínky či omezení.

Podívejte se, s čím se museli vypořádat kuchtíci v jednom z minulých ročníků:

 

Použijte ve své hře 3 z následujících 5 ingrediencí:

Slovní ingredience:

  • Hranice
  • Hvězdy
  • Koruna

Mechanická ingredience:

  • Hráč rozhoduje nad úspěchem či neúspěchem své postavy. Musí mít pro něj smysl vybrat si neúspěch.

Přísloví jako ingredience:

  • "Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá"

 

RPG kuchyně však nekončí tím, že před půlnocí posledního soutěžního dne pošlete svou hru a pak jen budete čekat na vyhlášení výsledků, kdepak! Můžete o své hře i o hrách ostatních soutěžících dále diskutovat a zkoušet je – a co je nejlepší, dokonce za to získat bonusové body.

Co z toho?

Možná si nejste jistí, jestli se máte účastnit. Jestli na to máte, nebo co z toho budete mít... RPG kuchyně vznikla spontánně jako soutěž „my sobě“. Skupina herních nadšenců se zkrátka sejde, všichni dostanou stejné podmínky a omezení a každý se snaží vymyslet vlastní hru. Na konci se pak sebere skupina porotců z řad lidí, kteří nesoutěžili, a ta pak všechny hry pročte, okomentuje a ohodnotí. Cílem však není být nejlepší, ale především dokázat sami sobě, že dokážete nejen přijít s dobrými nápady, ale dokonce je v omezeném čase zpracovat, dotáhnout do konce a „publikovat“.

Nejde nakonec o kvalitu výsledné hry, ale o tu zábavu při tvorbě a soutěžení a to překonat se a dovést hru v daném limitu do vnímatelné podoby. Skutečným vítězem totiž není jen ten, kdo získá nejvíce bodů, ale každý, kdo svou hru do soutěže pošle!

A pokud v květnu/máji přijedete na Slezinu RPG Fóra, tradiční místo vyhlášení, čeká vás makový koláč – tedy pokud se s vámi ten „bodový vítěz“ podělí ;o)

Co teď?

Teď už jen nezbývá než čekat, až se o půlnoci mezi 10. a 11. únorem na hlavní straně RPG.sk/RPG Fóra objeví ingredience a podrobná pravidla soutěže a pak začít vymýšlet.

A pokud se vám nechce čekat tak dlouho nebo máte ještě nějaké otázky, zveme vás mezitím do diskuse o letošním ročníku RPG kuchyně.