Echoes From Fomalhaut #01: Beware the Beekeeper!

Vložil(a) Markus dne
5
Průměr: 5 (2 hlasů)
2018
Zine se dvěma dobrodružstvími a řadou dalších doplňků pro OSRIC

První číslo fanzinu Echoes from Fomalhaut. Představuje dobrodružství a jiné herní materiály pro AD&D 1. edice a přeneseně i pro oldschoolové retroklony. Má 40 stránek a obsahuje:

  • Bazaar of the Bizarre: 1k100 tabulka na generování podivných kupců, obchodních nabídek a karavan.
  • Philtres & Dusts: seznam nových magických lektvarů a prášků.
  • Dobrodružství The Singing Caverns: dvoupatrový jeskynní systém se 49 popsanými lokacemi, ve kterém si orkové zřídili hospodu, lapkové skrýš a mezi tím přetrvávají pozůstatky dob dávno minulých.
  • Red Mound: kratičká dobrodružná lokace v pustinách – hora, do které je vytesáno pár hrobek (minidungeon)
  • Morale & Men: jednoduchá pravidla na generování a používání nájemných ozbrojenců.
  • Dobrodružství The Mysterious Manor: pobořené sídlo zaniklého šlechtického rodu koncipované jako menší dungeon s 23 popsanými lokacemi. Je obydlené pochybnými existencemi a ve sklepě stále skrývá vzpomínk na své bývalé majitele.
  • Jako bonus nepopsaná mapa města.
Vydavatel

Obsahuje tyto produkty

Průměrné hodnocení Název Vydáno Kategorie Jazyk
4
Průměr: 4 (2 hlasů)
Hodnota
80.00
The Mysterious Manor 2018 Dobrodružství Dobrodružná lokace: sídlo pirátského kapitána v záhadném zámečku
5
Průměr: 5 (2 hlasů)
Hodnota
100.00
The Singing Caverns 2018 Dobrodružství Rozsáhlá přírodní jeskyně s pozůstatky druidské víry

Komentáře

5

Autor v předmluvě uvádí, že úvodní číslo Echoes je zaměřeno na „dobrou vanillu“, myslím ale, že se podceňuje – tohle je zatraceně vynikající vanilla. Drobné doplňky jsou nápadité a užitečné. Kratší z dvojice dobrodružství (The Mysterious Manor) se teprve chystáme odehrát, zdá se ale být velmi slušným. Delší (The Singing Caverns) už jsme zčásti prošli a nezbývá mi než smeknout – takhle bych chtěl umět psát moduly, takhle nenápadně propojovat linky, nenásilně nabízet sudímu možnosti, pár řádky a pár statblocky vytvořit hratelný, živoucí, uvěřitelný a přesto překvapující a fantastický dungeon.

Více viz komentáře k obou dobrodružstvím, obsahují i odkazy na zápisy z našich sezení.

5

Echoes from Fomalhaut 1 je 40stránkový zine formátu A5, černobílý na oldschoolovém papíře, se spartánskou sazbou a perokresbovými ilustracemi. Obsahuje pár drobných generátorů a doplňků do hry, ale hlavním lákadlem je dvojice dobrodružství The Singing Caverns The Mysterious Manor. Obě dobrodružství hodnotím přímo pod jejich anotacemi (odkazy nahoře). Jedno je výborné, druhé velmi dobré. Další materiály jsou taky užitečné. Za 200 korun, kolik tenhle zine stojí na Imagu nebo na stránkách autora, je to skvělý deal. Vřele doporučuju.

Podrobná recenze na mém blogu.