Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Sekce, v níž se věnujeme našemu hraní. Můžete zde poprosit o pomoc s přípravou kampaně nebo dobrodružství, konzultovat svou postavu, a samozřejmě se podělit o zápisy z her, které už máte za sebou.
Odpovědět
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Markus » 29. 8. 2020, 19:39

Pojďte si s ostatními návštěvníky RPG Fóra zahrát společně online všelijaké jednorázové i vícerázové hry. Zapojte se do Sirotčince pro nehrané moduly!

Sirotčinec pro nehrané moduly je série otevřených hraní pro přispěvatele i lurkery RPG Fóra, ve kterých se ad hoc sházíme, abychom si společně zahráli věci, ke kterým bychom se jinak nedostali. Všechno to začalo tímhle mým článkem, ve kterém jsem navrhl hrát společně dobrodružství, která se nám válejí doma. Záhy se ale začaly hrát i různé menší hry, nejenom dobrodružství, takže teď to slovo „moduly“ v názvu je spíš symbolické. Válí se vám doma něco, co byste jinak nehráli? Nabídněte to!

Tohle je živá diskuze, kde probíhá veškeré domlouvání, organizace, ale i sranda mezi hrami, komentáře, zážitky atd... Není to moc přehledné. Přehled je ve vedlejším tématu:

:arrow? Přehled se seznamem chystaných i odehraných epizod a záznamů - tady najdete bližší informace o tom, co se hraje

Co se aktuálně děje?
:arrow? epizoda 7: Tomb of Horrors - právě probíhá textově přes Discord, přidejte se! (Info o hře)
:arrow? Jinak NIC!, máme pohov.

:!: Obecně v diskuzi reagujte na to, o co máte zájem, a přihlašujte se k oznámeným hrám.

Vitus

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Vitus » 18. 3. 2021, 18:53

Norde, to asi už sice nebude na Gerharda, ale možná bych to zkusil :).

Nordoslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nordoslav » 18. 3. 2021, 19:16

Vitus píše:
18. 3. 2021, 18:53
Norde, to asi už sice nebude na Gerharda, ale možná bych to zkusil :).
Pokud nechceš Gerharda nechat unést šíleným televizním producentem do budoucnosti, kde ho bude držet pod palcem tyranské smlouvy dokud nevyhraje uranium chefa, tak to asi opravdu není pro něj. Nebráním se ale ani té první možnosti :D

Akorát možná budeš muset před návratem do svého světa podepsat hodně tlustou NDA plnou slov začínajících na ex jako exterminace a exhumace a tak :)

Každopádně, skvěle první dušička, ještě tři a jdeme do toho :)
Hraju a tvořím modul pro kampaň Za Ledovou zdí: http://hexcrawl.nord.ninja
Instagram pro Ledovou zeď: https://www.instagram.com/zazdiRPG/
FB pro Ledovou zeď: https://www.facebook.com/zazdiRPG

Markus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 22. 3. 2021, 00:30

Jelikož máme zmražené ASE a tím se mi uvolnil jeden den hraní v týdnu, vyjadřuji předběžný zájem o Temné dny železných dolů (podmíněný tím, co bude dělat parta ASE, nebo jestli se rozpadne). Karle, píšeš, že je to na 2–3 sezení, to vážně? Jen se ujišťuju, nic o tom nevím, jen jsem měl z těch Asterionských dobrodružství dojem, že jsou to vždy tlusté sešity na mnohem víc sezení.

KDolecek

Příspěvek od KDolecek » 22. 3. 2021, 09:23

Markus píše:
22. 3. 2021, 00:30
Karle, píšeš, že je to na 2–3 sezení, to vážně? Jen se ujišťuju, nic o tom nevím, jen jsem měl z těch Asterionských dobrodružství dojem, že jsou to vždy tlusté sešity na mnohem víc sezení.
Přiznám se, že moc neumám odhadovat na kolik sezení nějaký obsah vydá, pokud to tam autoři nenapíší, ale zrovna TŽD obsahuje i několik volnějších linek, které jsem si řekl, že případně vyhodím, kdyby se nestíhalo.

KDolecek

Příspěvek od KDolecek » 22. 3. 2021, 22:43

O Temné dny Železných dolů nebyl zájem, takže je z nabídky stahuji (předpokládám, že po dnešní domluvě náhrady ASE se do toho Markusovi nechce).
Ratpack má dva zájemce, takže je zatím nechávám otevřené.

The Frost Fang Expedition
pic3199890.png
Systém: Markusovo DCC Lankhmar
Počet sezení: 2–3
Max počet hráčů: 8
Postavy z jiných her: Ano
Po více než sto let se hrad čaroděje Dagona Zarmouceného vznašel vedle vrcholku Zmrzlého tesáku nad opuštěnými Ardokkskými doly, které kdysi obýval trpasličí rod Ardokk. Ale nedávno světla hradu zhasla a každý den spadne z levitujícího ostrova o trochu víc země a kamení než ten předchozí. Přímo na vesnici Neverthawes, která žádá dobrodruhy z širého okolí, aby se vydali na Zmrzlý tesák, odtud do hradu a zachránili vesničany před zkázou.
Modul uvádí, že je vhodný na conové hraní a dá se odehrát za 4 hodiny, což se mi nezdá, ale když to tam píšou...

EDIT: Na základě Markusovy poznámky o DCC-conovém hraní jsem zvýšil odhadovaný počet sezení.
Naposledy upravil(a) KDolecek dne 23. 3. 2021, 00:43, celkem upraveno 2 x.

Angri

Příspěvek od Angri » 22. 3. 2021, 23:26

Ahoj Karle, vypadá to moc pěkně, zájem mám.
Snad se mi to trochu rozvolní v práci, vzal bych si postavu z Věže alchymisty, kterou bych naladil dle DCC Lankhmar.

Markus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 23. 3. 2021, 00:34

Já se předběžně hlásím, i když uvidíme, jak mi to nadšení vydrží, až začnu skládat konkrétní termíny do kalendáře a zjistím, že jsem si to všechno zaplnil hraním. :)
KDolecek píše:
22. 3. 2021, 22:43
Modul uvádí, že je vhodný na conové hraní a dá se odehrát za 4 hodiny, což se mi nezdá, ale když to tam píšou...
Nevěř tomu, kamaráde. To, co lidi na turnajích DCC zvládají za jedno sezení, já většinou hraju tak dvě nebo tři. Dokonce jsem se chtěl na nějaký turnaj přihlásit, abych zjistil, jak to vlastně dělají. Myslím ale, že to nemilosrdně střihají a tlačí dopředu ze scény do scény, víceméně po kolejích nebo minimálně bez diskuzí mezi hráči. To my hádám dělat nebudeme.

MarkyParky

Příspěvek od MarkyParky » 23. 3. 2021, 21:52

Organizační dotaz:
Se mnou je to fakt bída, co se týká toho času na vedení plnohodnotné online hry.

Plus načítám si to a on ten dungeon není úplně prťavý. Na tom legendárním turnaji se to hrálo stylem "kdo dojde za dvě hodiny nejdál", ale to asi není to, co chceme a projít to poctivě vypadá spíš na dvě až tři večerní nebo jedno celodenní sezení, když to budeme hnát (což online moc nejde).

Jak byste se dívali na to odehrát v si tu Tomb of
horrors asynchronně na discordu po textu?

Tam bych to viděl na 1-2 týdny intenzivního nebo 3-4 týdny velmi občasného asynchronního hraní.

Je-li to tedy povoleno v rámci Sirotčince...

Pepa

Příspěvek od Pepa » 23. 3. 2021, 22:17

Marky: Já jsem na tom bohužel obráceně. Dokáži si udělat čas na celý den nebo několik večerů, ale abych hrál play-by-post s nutností něco denně kontrolovat a (takřka instantně) odepisovat, na to už nemám "kapacitu"... :( Navíc si myslím, že v celkovém součtu by to zabralo více času než se sejít a hlavně: u "play-by-post" není ta správná socializace...

MarkyParky

Příspěvek od MarkyParky » 23. 3. 2021, 22:24

Ook, díky za vyjádření.

Já teda nemyslel klasický Play-by-post, tenhle formát je spíš Play-by-Chat, takže to nejsou nějaké dlouhé odehrávky, spíš rychlé štěky. A discord jako komunikační kanál je umožňuje dělat celkem komfortně i z mobilů a pod..

Ale je pravda, že to je zas o to intenzivnější komunikace. Optimum je třeba 2x-3x denně zkontrolovat a případně odehrát.

Ok, tak ještě uvidím, co další zájemci a pak se podřídím zájmu a případně si to nějak zařídím na ten jeden večer, s rizikem, že to nedohrajem.

MarkyParky

Příspěvek od MarkyParky » 24. 3. 2021, 01:17

Krom sondování, jak to technicky odehrát, si ještě dovolím pár zpřesnění pro ty, co by se chtěli zapojit do Tomb of Horrors:

1) Herní systém budou Staří dobří hrdinové
Je to minimalistický, téměř bezkostkový systém z mé dílny, který se zaměřuje hlavně na:
- management předmětů + řešení problémů ve fikci a
- férové vedení oldschoolových dobrodružství jako chalenge pro hráče.

Pokud ho nepochopíte po přečtení PDFka, pochopíte ho po odehrání první překážky ve hře (což doufejme v ToH nebude příliš pozdě).

2) Modul budeme hrát ve verzi vydané v roce 1978/81 pro ADnD s tím, že při konverzi zohledním důležitá pravidla ze SDH, zejména pak že:
- všechna nebezpečí budou signalizovaná (zjevná otevřeně, skrytá přes hinty a náznaky)
- všechna vaše smysluplná řešení budou fungovat (i tam, kde modul má naskriptované konkrétní autorské řešení budu akceptovat jiná, budou-li dávat smysl)

Chtěl jsem hrát původní turnajovou, ale ty scany GG poznámek nasázených na psacím stroji a ručně kreslená mapa/obrázky jsou fakt nepoužitelné :D

3) SDH neobsahují tvrdé mechanické pravidlo pro smrt postavy. Bez její hrozby by to ale nebyla Tomb of Horrors, bude tedy platit následující:
- Hrdina zemře, pokud se dostane do situace, ze které se (zejména díky nashromážděným následkům + fikční situaci) už nedokáže smysluplně dostat.

4) Hráči a postavy
Originální modul počítá s tím, že jeden hráč může ovládat i 2, případně 3 postavy (byť to už není doporučované) - přesněji:
- v počtu do 4 hráčů je doporučované, aby každý hrál 2, resp. 3 postavy
- v počtu 5 a víc hráčů je doporučováno, aby každý hrál 1, resp. 2 postavy
Domluvíme se na tom, jak se vám bude chtít hrát za víc nebo ne..

4a) Budete-li si přenášet postavu z jiné hry, řiďte se následujícími pravidly:
- základní součet aspektů je 6.
- pokud jste v předchozích hrách Sirotčince dosáhli vyšších úrovní nebo získali velké poklady, můžete si následně o +1 navýšit:
-- jeden aspekt, pokud se cítíte být nad ekvivalentem 6. úrovně ADnD nebo jste získali jeden mimořádně velký poklad
-- dva aspekty, pokud se cítíte být nad 12. úrovně ADnD nebo jste si opakovaně odnesli několik velkých pokladů
-- tři aspekty, pokud se cítíte být nad 18. úrovní ADnD nebo má vaše postava nahrabáno tolik, že už by pomalu mohla do důchodu.
Vybavení si můžete přenést libovolně, jen nesmíte být do začátku přetíženi.

4b) Pokud chcete založit postavu z doporučené turnajové sestavy, nabídnu k dopracování nějaké presety z modulu - ty ale budou trochu determinované tím, kolik se vlastně sejde hráčů (a tedy i postav).

4c) Můžete si také vytvořit postavu úplně novou podle pravidel SDH.

5) Nakonec prosím o vyjádření případných zájemců, zda preferujete:
a) najít v příštím měsíci či dvou jeden večer cca od 20:00 do hluboké noci i s rizikem, že to nedohrajeme, až lidi odpadnou únavou, nebo
b) to odehrát Play-By-Chat na discordu v režimu asynchronního průběžného odehrávání s tím, že to bude od vás vyžadovat tak 2x až 3x denně si zkontrolovat hru z mobilu/PC a případně zareagovat krátkou odehrávkou (žádné litanie, prozkoumáváme dungeon, ne postavy).

Vitus

Příspěvek od Vitus » 24. 3. 2021, 08:35

Musím stáhnout svoji kandidaturu na hraní Golden Sky Stories a uvolnit jendo místo, protože se mi na 13.4.2021 večer dostala jiná akce. Omlouvám se tímto Karlovi a snad někoho za mne najde.

Markus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 24. 3. 2021, 09:51

Sepsal jsem aktuální přehled. Jestli tam někdo nebo něco chybí, připomeňte se.

A hlaste se na nové hry. ;)

Selhan
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Selhan » 24. 3. 2021, 10:14

Takže za mně:
-Golden Skies Stories mám za to, že už jsem se hlásil, a určitě mám zájem.
-Uranium Chef bych zkusil, ale trochu se bojím, že fakt nemám nasledovanou televizi abych se v tomhle žánru chytal.
-Frost Fang chci taky

Ale chci se omluvit za to zbourání Karlova Asterionu, to jsem nechtěl :D Ono vážně, ty Temné dny jsou v pohodě hratelné, není tam nic zásadně frustrujícího nebo rozbitého. Jako generická fantasy věc s městečkem, dungeonem a jednoduchou vyšetřovačkou to je ok. Jen to není úplně kreativní. Já si stěžoval hlavně na ty ostatní věci.
Mohl bych Vám něco říci o Markyho PbtA evangeliu?

Angri

Příspěvek od Angri » 24. 3. 2021, 10:56

Ahoj, mel bych zajem o Frost Fang.

Odpovědět

Zpět na „Vaše hraní - příprava, rady, zápisy a PbP“