Scion: Hero/Demigod/God

Diskuzní sekce věnovaná konkrétním RPG hrám, příručkám a produktům, jako jsou třeba Dračí Doupě, Fate nebo třeba Dungeons and Dragons.
Odpovědět
Jiron
Rytíř

Scion: Hero/Demigod/God

Příspěvek od Jiron » 17. 4. 2007, 11:01

Jak jistě víte, nedávno vydala společnost White wolf hru založenou na pravidlech Exalted 2nd Edition, která nese název Scion:Hero. Jistě také víte, že vyjdeou další knihy s názvem Scion: Demigod a Scion: God (nebo Deity, teď si nejsem jist).
Zajímá mě Váš názor na tuto hru. Zajímá mě proto že bych si to strašně rád zahrál ale nemám s kým. Láká mě to víc než Exalted ale nejsou zatím hráči, kteří by byli pro Scion svolní.

Takže co si o té hře myslíte? Najde uplatnění? Bude se líbit? Bude se u nás vůbec hrát?
"Když už to čůro vyndáš, musíš bejt připravenej ho použít"
obecná poučka o zbraních

Pieta
sofistikovaný troll
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta » 17. 4. 2007, 12:07

Názor 1: Prostředí - Je to něco, co už tu mnohokrát bylo v nejrůznějších variantách. Witchcraft/Armageddon, Everlasting, Nobilis, a to píšu jen to, na co si vzpomenu bez problémů z hlavy, a vynechávám různá knižní zpracování téhož. Počkám si na detailnější reakce, než budu soudit, že setting je nějakým způsobem výjimečný.

Názor 2: Systém - Modifikovaný Exalted, to pro mě není dobrá zpráva. Ze samotných Exalted se mi mnohem víc líbí prostředí než systém, takže zpátky k názoru 1.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.

Jiron
Rytíř

Příspěvek od Jiron » 17. 4. 2007, 13:41

Ono to není tak úplně pravda. Na forech White Wolf se můžete dočíst více podrobností a jak je mnohokrát zmíněno, není třeba dělat novou hru proto, že bude stejná jako nějaká jiná ale o něco lepší. Scion je v podstatě o tom, jak se váže skutečná mytologie na smrtelné obyvatelstvo a jak válka mezi bohy ovlivňuje svět. Na rozdít třeba od zmiňované Nobilis ovšem je kam pokračovat. Hráč začíná jako Hrdina, jako potomek boha. Později, jak jeho moc roste se může stát polobohem, ba dokonce bohem.

Abych řekl pravdu, jedna věc, která mě na Scionu velmi rozzlobila je to že White wolf kvůli touze po penězích vydává tři knihy: Hero, Demigod, God v podtatě jako upgrady. Tedy ano, hrajte si Hero ale až dosáhnete určité moci, kupte si Demigod! Trošku mi to připomíná Dračí doupě pro začátečníky: lvl1-5, pokročilé lvl6-15 a experty lvl16+

To je jedna z věcí, které mě na hře zlobí. Prostě stáhnu demo a přesvědčím pár lidí ať si ho se mnou zahrají.
obecná poučka o zbraních

Pieta
sofistikovaný troll
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta » 17. 4. 2007, 14:10

Jiron píše:Scion je v podstatě o tom, jak se váže skutečná mytologie na smrtelné obyvatelstvo a jak válka mezi bohy ovlivňuje svět. Na rozdít třeba od zmiňované Nobilis ovšem je kam pokračovat. Hráč začíná jako Hrdina, jako potomek boha. Později, jak jeho moc roste se může stát polobohem, ba dokonce bohem.
Můžu jen zopakovat, že to není nic nového. Nějakou variantu na smrtelník-hrdina-überdrsoň-bůh najdeš ve spoustě her, od Armageddonu po Unknown Armies až třeba (s přivřením oka) po D&D.
Teprve čekám, až mi někdo ukáže, proč zrovna Scion dělá něco, co by ty jiné hry neuměly, nebo proč to dělá líp. Na řešení "je to na WW fórech" jsem moc línej, takže spíš házím dotazy na rpg.net a čekám, s čím přijdou fanoušci.

Jiron
Rytíř

Příspěvek od Jiron » 17. 4. 2007, 15:26

No hlavním bodem proč je to to co to je je to, že fanoušci WW lačnily po směsi Exalted a WoD a to dostali v hrdinsko-božském kabátku. Jde o to, že hráči WoD nebo Exalted nepůjdou po něčem jiném protože se jim prostě nebude chtít. Na rovinu je to to co zabralo na mě. Mě musí nějaká nová hra pekelně zaujmout abych se kvůli ní učil další pravidla. Já vím, že tento koncept není nic nového ale mě to usnadňuje cestu k tomuto typu hry.
obecná poučka o zbraních

Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor » 19. 4. 2007, 13:06

Pieta píše:Názor 1: Prostředí - Je to něco, co už tu mnohokrát bylo v nejrůznějších variantách. Witchcraft/Armageddon, Everlasting, Nobilis, a to píšu jen to, na co si vzpomenu bez problémů z hlavy, a vynechávám různá knižní zpracování téhož. Počkám si na detailnější reakce, než budu soudit, že setting je nějakým způsobem výjimečný.

Názor 2: Systém - Modifikovaný Exalted, to pro mě není dobrá zpráva. Ze samotných Exalted se mi mnohem víc líbí prostředí než systém, takže zpátky k názoru 1.
Jenže! Kdo tyhle hry zná mimo fajnšmekrů? osobně zám Nobilis protože ho vydávali GOO. A znám UA, protože znám "Ambeřana". Že ty hry znáš ty, ještě není známka toho že je znají všichni ostatní (v dobrém myšleno). Vychází hra od druhého (imho) největšího herního distributora. Která má šansi se prosadit mezi normální komunitu. Která sem an RPG F už podle mě nedochází.

Pieta
sofistikovaný troll
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta » 19. 4. 2007, 13:18

Dalcor píše:Jenže! Kdo tyhle hry zná mimo fajnšmekrů? osobně zám Nobilis protože ho vydávali GOO. A znám UA, protože znám "Ambeřana". Že ty hry znáš ty, ještě není známka toho že je znají všichni ostatní (v dobrém myšleno). Vychází hra od druhého (imho) největšího herního distributora. Která má šansi se prosadit mezi normální komunitu. Která sem an RPG F už podle mě nedochází.
Já to taky hodnotím zcela sobecky z pohledu sebe jako fajnšmekra. Že se spoustě lidí bude líbit, o tom nepochybuju.
Třeba stunts v Exalted jsou pro spoustu lidí úžasný vynález, který pro mě v době, kdy E. vyšlo, byl standard. Přesto je dobře, že tam byly, protože se díky tomu o stunts dozvědělo mnohem víc lidí, než z FS, Wushu, Dragon Fist a co já vím, odkud ještě.

Kin
Romikovec
Kontaktovat uživatele:

Scion

Příspěvek od Kin » 18. 2. 2009, 06:23

Sice to nepatří do světa temnoty (teda myslim, nevim kam je to zasazený :)) ale může my někdo říct něco více o téhle hře?
Hráli jste ji? Líbila se vám? Nebo nějaká malá "anotace" ? :wink:
Long time no see...
Svoboda je mrcha, kterou je třeba šoustat na matraci z mrtvol.
"My uncle put his ping-ping in my pa-pa." -kiss kiss bang bang

Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Scion

Příspěvek od Markus » 21. 2. 2009, 12:16

Jediný, co vím, je, že se o to svého času zajímal Dalcor. Taky dokonce napsal recenzi na d20. A tím mé znalosti Sciona končí - jen vím, že to původně mělo vyjít jako tři knihy (Hero, Demigod, God ?), ale jak to nakonec dopadlo... kdo ví.

Mimochodem, přesunu tohle téma ven ze sekce WoD, přeci jenom už to WoD není.

Kin
Romikovec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kin » 21. 2. 2009, 12:38

Díky moc,
přečetl jsem si to a zníto poměrně zajímavě z toho mála co tam je...
Možná si to nekdy koupim a zkusim .)
Long time no see...

Sosacek

Příspěvek od Sosacek » 21. 2. 2009, 12:49

Ty knizky opravdu vysly. Jiron sem uz nechodi kvuli nekterym lidem, ale pokud by sis ho nekde odchytil, byval z te hry docela nadseny.
Vaše brána do obchodování s plastovými víčky.

Kin
Romikovec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kin » 21. 2. 2009, 12:56

Možná pokud pojede na chaotit w40k chatu tak se ho zkusim zeptat :)
Dík .)
Long time no see...

Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Scion: Hero/Demigod/God

Příspěvek od Markus » 2. 2. 2010, 18:15

V 18. čísle Drakkaru vyšla Pietova recenze na Scion. A začíná zajímavě...
Většina mých recenzí je hodně pozitivní, možná až moc, protože se soustředím hlavně na to, co se mi na hře líbí, a moc se nezdržuji tím, co se mi nelíbí.

Tohle není taková recenze.

Byli jste varováni.
:arrow? Odkaz na recenzi

Pieta
sofistikovaný troll
Kontaktovat uživatele:

Re: Scion: Hero/Demigod/God

Příspěvek od Pieta » 2. 2. 2010, 20:15

Markus píše:V 18. čísle Drakkaru vyšla Pietova recenze na Scion. A začíná zajímavě...
Podle prvních zpětných vazeb se zdá, že se mi nepodařilo být až tak negativní, jak jsem chtěl. (-;

Odpovědět

Zpět na „Hry, systémy, světy“