Hot War - Vojna, ktorá neostala studená

Diskuzní sekce věnovaná konkrétním RPG hrám, příručkám a produktům, jako jsou třeba Dračí Doupě, Fate nebo třeba Dungeons and Dragons.
Joe
Fórový šašek; Moderátor

Hot War - Vojna, ktorá neostala studená

Příspěvek od Joe » 4. 2. 2009, 10:49

Obrázek
(anotace)

Hot War je hra zasazená do alternativní, okultními technologiemi prolezlé verze studené války, ze které se stala válka horká. Píše se rok 1963, jeden rok po vypuknutí třetí světové války, ve které SSSR a USA nasadili jaderné zbraně, ale i tajné zbraně vyvinuté na základě ukradených nacistických technologií, proti nimž jsou jaderné zbraně dětská hračka. Nad Británií se roztrhla nebesa, na Sheffield a Birmingham dopadly jaderné střely a krajinu ovládlo rádiové ticho. Potom začaly z děr v obloze vylézat bytosti horší než nejdivočejší sny. Ze sovětských výsadkových člunů, které přirazily k pobřeží, se vyrojili pokroucení, znetvoření vojáci, pavoučí organické konstrukty a ještě horší mobilní biologické zbraně. V atmosféře beznaděje byla zřízena organizace, jejíž úkolem je pronásledovat a ničit monstra, teroristy, špiony a sabotéry – Special Situations Group (SSG). A postavy patří právě k ní.

:arrow? Bifiho recenze z 12. Drakkaru
:arrow? Zápis ze hry ze stejného Drakkaru
:arrow? Project Breather: další zápis, tentokrát v 17. Drakkaru
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com

Joe
Fórový šašek; Moderátor

Hot War: Zápis ze hry

Příspěvek od Joe » 4. 2. 2009, 10:54

|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com

ilgir
pěšák

Re: Hot War: Zápis ze hry

Příspěvek od ilgir » 4. 2. 2009, 11:28

Zápisy z her často trpí tím, že jsou velice rozvleklé, nudné a pro hráče "zvenku" tudíž nečitelné. To ovšem není případ tohoto článku. Autoři nejsou žádní začátečníci a velmi dobře vědí, jak napsat profi zápis ze hry. Povedlo se, zápis je příjemně stručný. U druhé části (samotná hra) je imho stručnosti až příliš. Sice to zvyšuje čtivost, ale zároveň brání navození atmosféry. Je mi sice jasné, že zápis není povídka, ale obě části mi přece jen přijdou nevyvážné. Každopádně čtenář si odnese docela dobrý obrázek o tom, jak vypadá hra v systému Hot War (přestože podobnou hru by byli jistě možné odehrát v lecčems).
80%
Nepoužívat nebo vrátit!
DrD II: Hry Mocných

crowen
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: [recenze] Hot War - Vojna, ktorá neostala studená

Příspěvek od crowen » 18. 3. 2009, 15:58

v pondelok mi prisiel balicek z UK - CC+HW, prave som niekde za polkou HW a jedine co mozem povedat je WOW, je to velmi atmosfericky ale jasne a jednoducho podana hra, viem si predstavit velmi silne emocie pocas hrania.

Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 18. 3. 2009, 16:07

Hot War jsem pročítal (Bifiho recenzi ještě ne :oops: ) a velmi mě nadchl způsob, jakým je tam podaný seting. Žádná kapitola "Setting", ve které by byl výčet lokací a NPC. Místo toho je setting dávkován průběžně a protkává celou knihu. Ta jednostránkové přiblížení lokací, plakáty a útržky z deníků jsou obzvláště vypečené. Konečně setting, který ve mě zanechal dojem: "víc, víc, dejte mi víc!", nikoliv "kristepane, ono je toho sto stran?"

Systém nemůžu posoudit, neviděl jsem ho v akci.

A BTW, jaktože ještě neexistuje anotace? :roll:

RPG Fórum

[Hot War] Projekt Breather

Příspěvek od RPG Fórum » 3. 12. 2009, 16:26

Jestli vás zaujala postapokalyptická hra Hot War, odehrávající se po druhé světové válce v troskách Londýna, pak vás možná zaujme i to, že v nejnovějším Drakkaru vyšel Crowenův zápis právě z této hry.

Projekt Breather
Londýn, Zima 1963. Zo studenej vojny sa v októbri 1962 stala horúca. Nad Britániou (a celou Európou) vyrástli atómové hríby, Londýn mal šťastie, priamy zásah nedostal. Ak sa to vôbec dá nazývať šťastím, keď uvážime, čo nasledovalo. K  východnému pobrežiu Anglicka prirazili sovietske výsadkové lode a  z  nich vyliezlo peklo. Vojaci boli to najmenšie zlo, s  vojakmi prišli príšery z  iných dimenzií, mutanti a  výsledky pokusov na ľuďoch i  zvieratách, ktoré boli pokračovaním Nacistických projektov a  pokusov so zvrátenými technológiami. Londýn stratil všetko spojenie s  okolitým svetom aj s  ostatnými časťami Británie, atómová ponorka HMS Dreadnought zásobuje mesto elektrickou energiou, jedlo, voda, olečenie, benzín, petrolej, všetko je na prídel. Británia je vo vojnovom stave, ale nikto presne nevie, kto je nepriateľ a  kedy udrie na Londýn.
:arrow? Odkaz na 17. Drakkar

crowen
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hot War] Projekt Breather

Příspěvek od crowen » 3. 12. 2009, 23:27

Ako sa vam pacil zapis z hry? Co by ste ocakavali alebo co by vas zaujimalo pri dalsom zapise?

Jerson
Inženýr z Ocelového města
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson » 4. 12. 2009, 10:50

Já si ho teprve budu muset přečíst, i když dopředu říkám, že jsou v pohodě povídky psané podle hry, ale mechaniky tam mít popsané nemusím. Tak nevím, jestli jsi je tam dával nebo ne.

ilgir
pěšák

Příspěvek od ilgir » 4. 12. 2009, 12:31

Četl jsem. Podle zápisu jsem měl dojem, že hra musela být strašně krátká...? Tedy aspoň v herním světě. Jak dlouho jste to hráli v reálném čase? Příběh mi přišel opravdu přímočarý, což ale neberu jako negativum.
Nepoužívat nebo vrátit!
DrD II: Hry Mocných

crowen
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crowen » 4. 12. 2009, 12:37

hrali sme asi 2.5-3 hodinky aj s uvodnym pokecom, vysvetlenim mechanik, sveta atd, indie hry nemali ani svoj blok ani miestnost na Gaelcone :-(

Aljen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aljen » 26. 9. 2010, 13:09

SUPER!
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!

Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Hot War - Vojna, ktorá neostala studená

Příspěvek od Markus » 16. 8. 2020, 10:52

Vyhrabal jsem z archivů Bifiho recenzi a založil jsem pro Hot War anotaci, tak kdybyste někdo chtěl tenhle dávný skvost ohodnotit... :wink:

Jerson
Inženýr z Ocelového města
Kontaktovat uživatele:

Re: Hot War - Vojna, ktorá neostala studená

Příspěvek od Jerson » 16. 8. 2020, 18:12

Přečetl jsem si první zápis, vypadá celkem zajímavě, ale přijde mi, že skončil úplně stejně jako naše hra Cold War s Bifim - také v půlce :-)

Odpovědět

Zpět na „Hry, systémy, světy“