[AW-EPOCHA] 40. léta 20. století - Dieselpunk

O čem to celé je?
Ač se bude hrát ApocalypseWorld, Nesmrtelní nejsou postapo. Nesmrtelní jsou obyčejní lidé či neobyčejné bytosti, které se kdysi dávno setkaly s Vírem a od té doby jsou s ním svázání. Získali nesmrtelnost - někteří to považují za dar, jiní za prokletí - a my budeme sledovat a odehrávat jejich osudy napříč stoletími.

Moderátoři: MC-AW-Nesmrtelní, MarkyParky

Zamčeno
Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 13:12

[AW-EPOCHA] 40. léta 20. století - Dieselpunk

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní » 23. 10. 2016, 12:32

1942 n.l. - Gestapo, výjmečný stav, odbojáři a šílení vědci zkoumající okultno
Žánr - Dieselpunk
Protektorát Čechy a Morava. Český národ je poroben, v područí fašistického Německa. Krátké období prosperity a demokracie za první republiky je nahrazeno tvrdou rukou totalitního státu. Rozvoj Prahy, tak prudký za první republiky, v posledních letech stagnuje. Výroba se přesměrovává na válečnou, staví se pouze strategicky důležité objekty nebo budovy prospěšné německým vládcům.

Obrázek
Někteří občané kolaborují s novými vládci, jiní organizují ilegální odboj. Mlčící většina pak potichu skřípe zuby a po večerech tajně poslouchá zprávy ze zahraničních, svobodných vysílačů. V celém protektorátu však do včerejška vládl podivný, rezignovaný klid. To se právě změnilo, včera ráno byl proveden atentát na úřadujícího zastupujícího říšského protektora, Reinharda Heydricha. Večer byl vyhlášen výjimečný stav. V ulicích jsou zostřené hlídky, na mostech a velkých silnicích zátarasy a vojáci Wermachtu kontrolují každého podezřelého.

Obrázek
Gestapo odráží od domu k domu a lidé jsou zatýkání po desítkách. Kam mizí se neví, ale mezi lidmi se proslýchá, že gestapáci nebohé zajatce používají k experimentům s paranormálními jevy. V Praze je prý přítomná i speciální okultní jednotka SS, vedená obávanou blonďatou doktorkou Frau Schammann. Každý konflikt má ale dvě strany a je jasné, že parašutisté, kteří provedli atentát, se neobešly bez pomoci pražského odboje. A i ten občas vůči skutečným či domnělým kolaborantům používá nevybíravých metod jednání.
10. léta 21. století Apokalyspy přichází

Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 13:12

Re: [AW-EPOCHA] 40. léta 20. století - Dieselpunk - Příprava

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní » 23. 10. 2016, 14:05

Politika:
Nejprve mnichovský diktát a následná okupace zbylého území ukončily krátkou existenci Československa. Nově vyhlášený Protektorát Čechy a Morava je loutkovým státem, který sice formálně má vlastního prezidenta, Emila Háchu a říšského protektora Konstantina von Neuratha, ale ve skutečnosti mu, až do včerejška, pevnou rukou vlád zastupující říšský protektor Reinhard Heidrich, s plnou podporou Adofla Hitlera.

Obrázek

S nástupem Německa byly v Česku zrušeny svobodné volby a politické strany. Byly nahrazeny jedinou státní politickou organizací Národní souručenství, ke které se v podstatě museli přihlásit téměř všichni obyvatelé. Československá armáda byla zrušena,policie a četnictvo přešly pod Německou správu. Po studentských protestech byly zavřeny vysoké školy. Na úřady byly dosazováni Němci, znalost němčiny se stala povinnou podmínkou pro práci ve státní správě. Byly zavedeny dvojjazyčné nápisy, němčina byla vždy uváděna jako první. Zatímco na papírech německých architektů se rýsovaly megalomanské plány na obnovu a modernizaci prastarého německého města, které zahrnovaly stavbu podzemní dráhy či napojení Prahy na německou síť dálnic, realita konfrontace s válečnými nedostatky materiálu, surovin i pracovní síly znamenala v podstatě stagnaci rozvoje města.

Víra:
Pro československé církve i katolickou církev je nastolení proktektorátu jen další úsekem na jejich sestupné dráze. Církve se snaží získávat věřící zpět akcentováním českých národnostních zájmů, čímž vyvolají nelibost v očích německých úřadů. Zákaz politických stran je následován zákazem spolků všeobecně a s tím, jak se velké církevní poutě 1939 staly demonstracemi proti okupace i katolická církev se dostala v nemilost. Církevní hodnostáři bez ohledu vyznání se tak stanou velmi záhy cílem perzekuce. Jedinou výjimku mají židé, ti nejsou jen perzeukováni, ti jsou cíleně likvidování, je proto dokonce zřízena zvláštní Ústředna pro židovské vystěhovalectví. V polovině roku 1942 poklesl počet českých židů na méně jak polovinu počtu z roku 1942, přičemž jen ti, co opustili zemi před rokem 1941 byli opravdu odstěhování - a ti tvořili menšinu. Většina byla odstraněna v roce 192 a to tak, že byli transportování do koncentračních táborů.

Obrázek

Právo:
O právu se v Čechách vlastně nedá pořádně hovořit. Policie i četnictvo řeší pouze běžné přestupky. A i při jejich prošetřování hrají silnou roli pro-německé nebo naopak pro-české zájmy rozhodujících, případně velká míra korupce. Hlavní bezpečnostní úlohu ale převzala německá státní policii Geheime Staatspolizei, obávané gestapo.

Obrázek

Po okupaci sice zpočátku zůstávaly v platnost zákony práva ČSR, ale postupně byly s pomocí dekretů a vyhlášení sbližovány a podřizovány právu říšskému. Jsou zavedeny tři kategorie občasnkých práv:
* Němečtí říšští obyvatelé podléhají výhradně říšským orgánům a jurisdikci. Zároveň mají výhody, vyšší platy, příděly, právo sdružovat se a nejsou omezeni v tom, jaké pozice smějí zastávat.
* Protektorátní obyvatelé jsou občané nižší kategorie, převážně Češi. Podléhají jak orgánům samosprávy, tak řišským orgánům a jsou zatíženi mnoha povinnostmi a pod neustálou kontrolou. Nemají politická práva, veřejně mohou pracovat pouze v samosprávě a mohou se účastnit občanskoprávních vztahů.
* Obyvatelé s omezenými občanskými právy, zejména židé a romové. Jsou aplikované Norimberské zákony, židé jsou povinni nosit šesticípou hvězdu, diskriminování. Nesmí zastávat žádné veřejné funkce, mají zákazy do hostinců, kaváren, biografů, knihoven, vyjma segregovaných. Nemají nároky na příplatky, sociální přídavky, nejsou chráněni pracovním právem. Musí hlásit majetek a nesmí samovolně majetek převádět, časem dochází k tzv. "arizaci židovského majetku", což je vpodstatě konfiskace.
Aby bylo možné toto dělení prakticky aplikovat, je také zavedena povinná registrace obyvatelstva - každý musí při kontrole předložit dokumenty dokládající jeho totožnost.

V trestním právu je zaveden německý trestní zákon, došlo k zavedení samosoudců, omezení až zrušení opravných prostředků, tresty smrti za banální přečiny, velký význam kladen na politické zločiny a zločiny proti říši. Zaveden i takzvaný "preventivní policejní dohled".

Jsou uzavřeny vysoké školy a je zavedena všeobecná pracovní povinnost, nepracovat je zločin. Rozbíhá se program totálního nasazení, prozatím náborově, ale proslýchá se, že brzy bude zavedeno povolávání.
10. léta 21. století Apokalyspy přichází

Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 13:12

Re: [AW-EPOCHA] 40. léta 20. století - Dieselpunk - Příprava

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní » 23. 10. 2016, 16:16

Život, bydlení, domácnost
Přes krátkou přestávku během velké krize byl předválečný rozvoj Prahy ve znamení bouřlivého rozvoje města a jeho infrastruktury. Praha se rozrostla do šířky. Objevila se myšlenka zahradního města - tedy celých čtvrtí utvořených rodinnými domky se zahradami, vyhledávaných těmi, kdo si chce bydlet v blízkosti města a jeho služeb, avšak zároveň chce užívat zahrady a nemůže si dovolit stavbu či nákup velké vily.

Přítomnost zeleni a zahrady je natolik přitažilivá, že vzápětí se v podobné duchu začínají budovat i dělnické kolonie - jednoduché malé řadové domky o dvou nebo třech pokojích, s malou předzahrádkou. Často se jedná o zaměstnanecké domky, stavěné továrníky pro jejich zaměstnance jako sociální benefit.

Do architektury plně nastupuje funkcionalismu, který vyzdvihuje jednoduchost a materiální funkčnost obývaných objektů.

Obrázek
Dřívější uzavřené bloky domů začínají být polootevřené, nebo otevřené. O bytech se začíná přemýšlet jako o typizovaných jednotkách, které je možné opakovaně umisťovat a snižovat tak náklady na bydlení, i u bytových domů začíná vítězit železobeton nad cihlou. Důsledkem pak je, že i obce si mohou dovolit stavět a provozovat velké domy plné malých sociálních bytů.

S rozvojem stejnosměrného proudu se v bytech se napevno uchytila elektřina a spolu se stále skladnějšími a praktičtějšími domácími spotřebiči vytlačuje povolání jako jsou služky, kuchařky, pradleny nebo třeba ledaře. Většina spotřebičů je jednoúčelová a ne každá domácnost si může dovolit vše, ale elektrické vysavače, ledničky, mixéry, šlehače či žehličky zkrátka už jsou samozřejmou součásti života. Stejně tak má většina domácností doma rádio, byť musí být zaplombované, aby na něm nešlo poslouchat cizí rozhlas. A mnoho obyvatel se také tak či onak naučila tuto plombu obcházet.


Vzhled, oblečení, hygiena
Za protektorátu se vytvořila v dámské módě zvláštní atmosféra. Přídělový systém se netýká jen jídla, ale i látek a oblečení, protože většina produkce textilek končí v armádě. Zároveň ale přetrvává tlak na ženskou krásu a zdůraznění ženských linií. Proto se dámy snaží rafinovaně přešívat oblečení, které mají. Při tom nezřídka kombinují různé kusů oblečení. Kombinování se využívá hlavně u zdobení, ať už jde o malé, ale rafinovanými ozdoby, jako jsou drobné krajky a vyšívání, anebo o pouhé nášivky falešných kapes či lemování, které měly zakrýt prošoupaná místa nebo stehy, prozrazující přešití.

Bylo zakázáno nosit kožešiny, očekávalo se, že veškeré teplé oblečení bude zrekvírováno pro vojáky na studenou ruskou frontu. Pokud už žena šla do velké společnosti, pak buďto volila s extrémně širokou sukni, anebo naopak velmi úzké šaty, skoro až obtahující nohy. Bylo běžné odhalovat ramena i ruce.

Obrázek
Pánská móda oproti tomu stagnuje. Tam, kde to přísluší k povolání, je běžné, že muž nosí uniformu a to i do společnosti. A jinak zůstává standardem pro pánské oblečení oblek, tedy sako, případně vestička a kalhoty. Poprvé se ale objevuje fenómen konformity skrze nenápadnost. Muži se vyhýbají výstřednímu oblečení, aby nepřitahovali pozornost gestapa, sousedů, případného práskače nebo kohokoliv jiného. Zůstat nepovšimnut zvyšuje vaše šance na přežití.

Jídlo, pití, zábava
Potraviny jsou na příděl. Obdobně jako na látky i na jídlo jsou vydávány potravinové lístky. Lístek však neznamená, že potravinu automaticky dostanete. Lístek znamená, že máte právo si ji koupit za peníze, pokud je zrovna k mání. Bída není tak hrozná, jak za první světové války, takže pokud máte listky, vyrazíte do obchodu včas a vystojíte si frontu, tak nakonec dostanete to, na co máte nárok. Není to ale mnoho. 200g masa a půl litru mléka na týden, místo kávy meltu, protože skutečná káva je jen na předpis, margarín místo másla, umělý med či sacharín místo cukru.

Lístky je nutné předkládat i v restauracích - když pozvete dámu na večeři, spolu s objednávkou musíte odevzdat příslušné množství lístků na maso, tuk nebo rýži. Jediná potravina dostupná jakštakš bez lístku jsou suché brambory.

Černý trh s potravinami proto kvete. Když víte od koho a jak, tak dokážete pořídit cokoliv. Cena je ale vetšinou až desetinásobně vyšší, něž regulována protektorátní cena potravin obdržených za lístek. Velké množství potravin se proto lidé snaží zajistit si sami, domácím pěstováním či chovem.

Lístky naštěstí nejsou na jméno a tak i ony samy jsou předmětem čilého obchodu. Hlavně kuřáci skupují tabačenky od nekuřáků a často je mění například za lístky na alkohol nebo čokoládu.

Co se týká zábavy, veřejně je povoleno pouze umění, které nemá nesprávný původ. Jsou zakázáni všichni židovští autoři a jejich díla, totéž platí o Britech nebo Ruských autorech. Česká díla jsou povolená taková, která neobsahují silné národní, historické nebo náboženské prvky. A těch moc není. Ve schizofrenní situaci jsou pak jazz, swing nebo francouzské šanzóny, které jsou na jednu stranu oblíbené i mezi Němci, na druhou stranu jsou vnímány jako pokleslé a nepřátelské okupanty i vlastenci. "Potápky" a "Bedly", jak se říkalo swingařům kvůli jejich ustrojení a vizáži, zkrátka patřily k obou stranám a zároveň to na obou stranách měli těžké.

Obrázek
Zvláštní postavení ve válce získává jedna česká píseň: "Škoda lásky" od Jaromíra Vojvody. Zpívá se mezi vojáky na obou stranách zákopů, jako >>Rosamunde<< na německé straně, jako >>Beer barrel polka<< mezi spojenci a jen málokdo z vojáků z celého světa, kteří si ji zpívají, tuší, že v zemi jejího původu může být jedna a ta samá melodie vnímána podle okolností a zvoleného textu buďto jako protiříšská provokace, bez milosti trestaná, nebo jako projev soudržnosti s vojáky wermachtu na vzdálné východní frontě. Mnohá divadla jsou zavřena a zakázána a ta, která přežívají, uvádí hlavně povrchní zábavné kousky, aby neurazila říšské úřady. Operety byly na prknech divadel i v biografech nahrazeny muzikály.

Velmi oblíbeným druhem zábavy byl tanec. V dobách válečných ztrát však byly taneční zábavy zakazovány, jako projev solidarity s německými vojáky umírajícími na frontě. Zpočátku se jednalo o krátká období, během jednotlivých útočných fází německého blitzkriegu, mezi kterými se slavilo vítězství a důvod k tanci byl všude. Nejméně od roku 1941 však Němci nemají na východní frontě oddychu a proto se z dočasného zákazu stává permanentní. Výjimku však mají taneční kurzy, provozované pod záminkou společenské výchovy mládeže. Nejeden pražský mladík či dívka je tak přihlášen do několika tanečních kurzů současně, aby mohl večer co večer vyrážet za zábavou.

Sportovní a tělovýchovné spolky jsou buďto zcela zakázány, nebo jsou pod těžkým tlakem protektorátních úřadů. Jakékoliv sdružování či nedejbože trénink, udržování výkonnosti či dokonce výcvik k tělesné zdatnosti je u neněmců naprosto nežádoucí a tedy i aktivně potlačovaný. Totéž se týká trampingu, skautingu, turismu a další formy větších či menších organizovaných spolků. Některým spolkům se daří tlaku odolávat za cenu ústupků říšským úřadům, jiné se přesouvají do ilegality nebo se rozpouští.

Domácí rozhlas pochopitelně také ovládají Němci. Stává se zatím nejúčinnějším nástrojem propagandy. Na českých vlnách se vysílají cenzurované a patřičným výkladem opatřené zprávy ze světa, prokládané vážnou hudbou německého původu či komickými pořady, zesměšňujícími nepřátelské země a židy. Čas od času je pak vysílání přerušováno hlášeními jmen těch Čechů, kteří byli popravení pro svou skutečnou či domnělou účast v odboji či provozování jiných nelegálních aktivit.

Poslouchání cizího rozhlasu je striktně zakázáno. Veškerá rádia musí být opatřena štítkem, který na tuto skutečnost upozorňuje a někdy se používá i plomb, jejichž porušení je trestáno vysokými tresty. Přesto se zahraniční vysílání poslouchá, protože to je jediný zdroj skutečných nezkreslených zpráv o tom, co se děje ve světě.

Jediná předválečná televizní stanice, vysílající na území říše, byla vybombardována a její vysílání nebylo obnoveno. V čechách to ale nikdo moc nezaznamenal, televizní přijímač byla velká vzácnost, v celém protektorátě se daly počítat jednotky kusů.
10. léta 21. století Apokalyspy přichází

Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 13:12

Re: [AW-EPOCHA] 40. léta 20. století - Dieselpunk - Příprava

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní » 25. 10. 2016, 18:03

Zbraně a válčení
Hlavními prostředky války se stala mobilita a komunikace. Z většiny zpráv ze světových bojišť se pak zdá, že Německo nemá ve světe v mobilním způsobu vedení války konkurenci. Páteř německých vojsk nyní tvoří tanky PanzerKampfwagen III a IV a z výrobních linek sjíždí první Panteři a Tygři.

Obrázek
Koně byli nahrazeni automobily a neohrabané a na silnicích závislé automobily jsou nahrazovány polopásovými transportéry Sonderkraftfahrzeug 250 a 251. Dokonce i dělostřelectvo pochopilo nutnost mobility a tak tovární brány opouštějí první samohybné houfnice Wespe a Hummel. Obávanou a účinnou zbraní je pak stíhač tanků SturmGeschütz III . v podstatě výkonné protitankové dělo na podvozku PanzeruIII, bez otočné hlavně.

Stejně, jako se změnila válka na zemi, změnila se i válka ve vzduchu. Německé Messerschmidty Bf109 jsou obávanými stíhačkami, střemhlav bombadrující Stuky děsí nepřátele svým kvílivým zvukem a vysoko na obloze je často vidět formace těžkých bombardérů, které pokud jde o nepřátele, doprovází černé chomáčky výbuchů střel z protiletadlových děl - obávaného flaku.

Promněnila se i výzbroj a výstroj pěchoty. S nástupem rádia a polních telefonů, jako prostředku komunikace přestala potřeba identifikovat za každou cenu příslušnost a byla nahrazena kamufláží. Uniformy se staly praktickým prostředkem přežití vojáka. A u elitních oddílů nejen že vojáka chrání helma ale i neprůstřelná vesta. Přestože nejrozšířenější a základní výzbrojí německého vojáka stále ještě je opakovačka Kar98, mnoho jednotek má už ve výzbroji samopaly, zejména oblíbený MP40 a těžké kulomety, hlavně MG34, i když ten je právě nahrazován velmi kvalitním MG42. Všechny pistole důstojníků už jsou poloautomatické, oblíbený je hlavně známy luger.

Na střelnicích probíhají testy nového druhu zbraně pod jménem MKb42 - tzv. MaschinenKarabine. Zatím se jedná o jednotlivé kousky, ale je to zbraň, jejíž další vývoj později pod jiným jménem StG44 přinese zcela nový druh pěchotní zbraně. Útočnou pušku.

Rozmanitost doplňkových pěchotních zbraní také roste. Samonabíjecí brokovnice, granátomety a granátometné puškové nástavce, přesná optika na odstřelovačských puškách či výkonné pistolové náboje magnum sice nepatří k výzbroji řadového vojáka, ale je možné se s nimi na bojištích setkat.

Němci také vynalezli jednu nelethální zbraň, vhodnou zejména pro rozhánění demonstrací a usměrňování velkých davů. Vodní dělo.

Hospodářství a obchod
Předválečná československá ekonomika patřila k jedněm z nejsilnějších ve světě. Teď pracuje pro Velkoněmeckou říši v režimu válečného hospodářství. Čeští muži měli štěstí v neštěstí v tom, že pokud se v době okupace Sudet nepřihlásili k německému občanství, nebyli povolání do Wermachtu. Díky tomu neskončili na frontách, ale jako pracující v továrnách v česku, případně v rámci totálního nasazení v německu. Práce je povinností, nepracovat je zločin, o zaměstnanosti každého se vedou úřední záznamy.

Většina průmyslových podniků byla buďto přímo znárodněna ve prospěch říše, nebo alespoň byli jejich majitelé přinuceni ke spolupráci. V průmyslu je běžně zavedená pásová výroba

Jak již zbylo zmíněnu, byl zaveden přídělový systém na jídlo, oblečení, benzín, zkrátka téměř všechno, co člověk potřebuje k životu.

Obrázek
Protektorátní koruna byla uměle oslabena a navázána na říšskou marku v poměru 1:10.
1-BARTER je roven:
o 10 000 protektorátních korun
o 1000 říšských marek,
o lístky na příděly za 2 měsíce na černém trhu


Se zvýšením spolehlivosti a výkonů automobilových motorů se v čechách před váklou prudce rozšířil automobilismus. Nemělo to ale dlouhého trvání. Auta, která nezrekvírovala armáda, zůstávají doma stát, protože pro obyčejného člověka je téměř nemožné získat lístky na benzín. Značná část vozu se přestavuje na dřevoplyn, ale jejich spolehlivost a účinnost tak řádvě klesá. Tramvaje, které už začínaly prohrávat svůj boj na výsluní, se opět stávají nejpoužívanějším dopravním prostředkem v pražských ulicích. V ulicích okrajových čtvrtí sice stále ještě jezdí trolejbusy a autobusy, ale zejména u těch druhých dochází k neustálému omezování a lidé čekají, že k úplnému zastavení jejich provozu kvůli nedostatku paliva dojde každým měsícem.

Tramvaje:
* 1 * - Z Vypichu na Dlabačov a dále po mapě přes Pohořelec, Staroměstské náměstí, kolem Hybernského nádraží a dále mimo mapu přes Nové město, Vinohrady do Vršovic
* 2 * - Okružní od Národního divadla přes Smíchov a dále po mapě na Malou stranu, kolem Hradu a Střešovické vozovny, přes Letnou k Elektrickým podnikům, na Poříčí k Hybernského nádraží a dále mimo mapu přes Nové město, Vinohrady a opět Nové město k Národnímu divadlu.
* 3 * - Od Kobyliské vozovny na Pelc-Tyrolku, k Výstavišti, přes Strossmeyerovo náměstí do Dlouhé třídy k Prašné bráně a dále mimo mapu přes Nové Město, Nusle na Pankrác
* 4 * - Od Bulovky, přes Libeňský most k Elektrickým podnikům kolem Prašné brány a dále mimo mapu přes Nové Město, Vinohrady do Zahradního města
* 5 * - Z Hloubětína dále po mapě na Palmovku, k Prašné bráně a dále mimo mapu přes Nové Město, Smíchov do Hlubočep
* 6 * - Od Výstaviště kolem Elektrických podniků k Prašné bráně a dále mimo mapu přes Nové Město na Klárov
* 7 * - Z Žižkova přes Nové město na Smíchov a dále po mapě přes Malostranské náměstí, nádraží Dejvice a Platz der Wermacht do Podbaby.
* 9 * - Z Žižkova přes Vinohrady, Nové město a Smíchov do Motola.
* 10 * - Z Hloubětína dále po mapě na Palmovku, k Hybernskému nádraží a dále mimo mapu přes Nové město na Vinohrady a Žižkov
* 11 * - Z Vinohrad přes Nové město a dále po mapě kolem Hybernského nádraží, Dlouhé třídy, Strosmayerova náměstí, přes Letnou do Dejvic, Platz der Wermacht a dále mimo mapu do Vokovic.
* 12 * - Z Pelc-Tyrolky, kolem Uranie, k Elektrickým podnikům, po nábřeží na Klárov, Malostranské náměstí a dále mimo mapu na Smíchov
* 13 * - Z Krče na Vinohrady
* 14 * - Z Kobylis k Bulovce, přes Libeňský most k Elektrickým podnikům, k Hybernského nádraží a dále mimo mapu na Nové město a pak ke Kačerovu
* 15 * - Z Vysočan a dále po mapě přes Palmovku k Hybernského nádraží a dále mimo mapu přes Nové město na Smíchov a do Košíř
* 16 * - Ze Strašnic přes Vinohrady a Nové město na Smíchov.
* 17 * - Z Pelc-Tyrolky kolem Výstavy, přes Strosmayerovo náměstí, po nábřeží na Mendelův most a po druhém nábřeží kolem Karlova mostu a dále mimo mapu přes Nové město a Vyšehrad do Bráníka.
* 18 * - Z Podbaby, přes Platz der Wermacht a Letnou k Elektrickým podnikům, na Poříčí, k Hybernského nádraží a dále mimo mapu přes Nové město a Smíchov do Radlic.
* 19 * - Z Vysočan a dále po mapě přes Palmovku, Poříčí, kolem Hybernského nádraží, a dále mimo mapu přes Nové město a Nusle na Spořilov.
* 20 * - Ze Střešovic a dále po mapě kolem vozovny Střešovice, nádraží Dejvice na Klárov a po druhém břehu kolem Karlova mostu a dále mimo mapu přes Nové město a Vinohrady do Vršovic
* 21 * - Z Hrdlořez, přes Vinohrady a Nové město do Bráníka
* 22 * - Z Bílé hory a dále po mapě k vozovně Střešovice, nádraží Dejvice na Klárov a po druhém břehu kolem Karlova mostu a dále mimo mapu přes Nové město a Vinohrady do Strašnic
* 23 * - Z Bořislavky a přes Platz der Wermacht a nádraží Dejvice na Klárov a po druhém břehu kolem Karlova mostu a dále mimo mapu přes Nové město a Nusle do Záběhlic

Trolejbusy:
* K * - Z Bořislavky ke Svatému Matěji.
* W * - Ze Smíchova do Jinonic

Autobusy:
* A * - Ze Záběhlic do Hostivaře
* B * - Z Kačerova na Libuš
* C * - Z Kobylis přes Čimický háj do Bohnic
* D * - Z Vysočan na Hrdlořez
* E * - Z Libně, kolem Nového pražského hřbitova a dále mimo mapu do Ďáblic
* F * - Z Proseka do Kbel
* J * - Z Pelc-Tyrolky do ZOO
* L * - Z Bráníka do Lhotky
* O * - Z Libně dále mimo mapu do Proseka
* R * - Z Podbaby do Sedlce
* S * - Z Hlubočep na Barandov
* U * - Z Kačerova do Kunratic
* X * - Z Bráníka do Modřan

Na železnici doráží elektrifikace a dieselové motory. Obojí se zatím výkonem nevyrovná páře, ale objevují se první lokomotivy na tyto pohony a jsou elektrifikované úseky tratí mezi Libní, Karlínem, Hybernským a Hlavním nádražím. Elektrické lokomotivy se používají k posunování. Dieslové se nepoužívají a stojí v depech, protože nafta je potřeba pro tanky a válečné lodě.

Obrázek
Na silnicích se jezdí vpravo. Zpočátku to nadělalo značné množství problémů, zejména u jednosměrných tramvají, které bylo třeba kompletně přestavět. Nyní, s tím jak provoz bez dostupného benzínu zeslábl, už to tolik nevadí a lidé si zvykají. Vozy přestávají být špinavá, rámusející neohrabaná monstra a stávají se elegantní ukázkou společenského postavení.

Obrázek
Nákladní vozy a autobusy sice stále neohrabané jsou, ale jejich výkony a tedy i užitkovost stoupají. V některých továrnách ještě donedávna jela produkce nových osobních vozů, ale dnes už je všechna výroba přesměrována na válečnou techniku.

Leteckou dopravu do Prahy zajištuje německá Lufthansa, která zabavila všechna letadla Československých aerolinií, avšak běžnému občanovi protektorátu je tato doprava naprosto nedostupná a dá se o ní říct, že je civilní jen formálně - provozovaná letadla se běžně používají k dopravě vojenského materiálu či představitelů a jediný civilný náklad na palubě je pošta, případně vysocí úředníci nebo bohatí, proněmečtí podnikatelé.

Vzdělanost a věda
Systém základních a středních škol zůstal v podstatě nedotčen, pouze se přidalo týdně pět hodin výuky němčiny. Vysoké školy jsou zavřeny a s českým původem není v podstatě možné studovat.

Co se týká vědy, tak zatímco v některých oborech se německá válečná věda žene mílovými kroky kupředu, jinde zaostává. V německých laboratořích se pracuje na vývoji tryskových motorů, bezpilotní křídlaté střely V-1, balistické rakety V-2 a jaderné bomby. Jenže zatímco raketoví technici, zejména pak doktor von Brown, mají vhodný původ a tedy mohou pro říši pracovat a výzkum se celkem daří, věhlasná jména nukleárních fyziků jsou spojena s židovským původem a tak jsou práce Alberta Einsteina i Roberta Oppenheimera v nacistickém německu tabu a vývoj jaderných zbraní zaostává za spojenci.

Kromě fyziky dochází také k velkým pokrokům v chemii, zejména pak v syntéze nejrůznějších umělých látek. Poněkud temné prvenství pak Německo získává na poli medicíny, protože někteří lékaři se neštítí krutých experimentů na lidech, zejména židech.
10. léta 21. století Apokalyspy přichází

Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 13:12

Re: [AW-EPOCHA] 40. léta 20. století - Dieselpunk

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní » 30. 10. 2016, 19:09

Svítání 28.5.1942 přinesla do pražských ulic neklid, strach a mezi Nesmrtelné také obvyklý, ale opět překvapivě brzký příchod Víru.

Včera ve večerních hodinách se jak v říšském rádiu, tak na pražských sloupech objevilo následující vyhlášení:

"27. května ve večerních hodinách byl Státním tajemníkem K. H. Frankem vyhlášen výjimečný stav nad celým územím protektorátu:
„V důsledku atentátu na zastupujícího říšského protektora SS-obergruppenführera Heydricha se ustanovuje toto:

Článek I.
Na podkladě paragrafu nařízení říšského protektora v Čechách a na Moravě o vyhlášení civilního výjimečného stavu ze dne 27. září 1941 se s okamžitou účinností vyhlašuje civilní výjimečný stav nad celým protektorátem Čechy a Morava.

Článek II.
Na podkladě paragrafu 2 výše uvedeného nařízení nařizuji: Kdo osoby, které měly účast na spáchání atentátu, přechovává anebo jim poskytuje pomoc, anebo maje vědomost o jejich osobě nebo o jejich pobytu neučiní žádné oznámení, bude zastřelen se svou rodinou.

Článek III.
Tento výnos nabývá platnosti oznámením v rozhlase.
V Praze 27. května 1942“


Noc přinesla první zatýkání a lidé hledí na přicházející den s obavami. Obyčejní lidé i hrdinové zapojení do odboje jsou na trní a čekají, kde jako první udeří pevná ruka gestapa. Ale ani mezi kolaboranty či Němci není úplně klidno. Všichni vědí, že pokud se začne v ulicích střílet, kulky jsou stejně smrtelné pro všechny.

A pravděpodobnost, že se to někde zvrtne je obrovská, ulice jsou plné německých hlídek a kam nevidí uniformovaný Němec, tam může poslouchat či nahlížet nějaký práskač pracující pro gestapo. A i v noci projelo zatemněným městem několik náklaďáků, které vezly první oběti nacistického běsnění na popraviště. Přes den jich určitě přibude.

Nesmrtelné zprvu nechávaly události heydrichiády klidnými - je to těžká doba, ale když nejhorší, co vás může potkat, je kulka do týla, několik měsíců temnoty a pak návrat na tento svět, pak berete i velmi kruté události s nadhledem. Jenže když se k tomu přidá sílení Víru. A navíc, tentokrát nejsou Nesmrtelní jediní, kdo si posílení Víru všiml. Ručičky Wirbelmetrů v tajné laboratoři Frau Schamman se rozkmitaly a na tváři tajemné blonďaté vědkyně se rozprostřel krutý úsměv.
10. léta 21. století Apokalyspy přichází

Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 17:59

Re: [AW-EPOCHA] 40. léta 20. století - Dieselpunk

Příspěvek od Dalibor » 31. 10. 2016, 11:33

... vysoko v lešení jedné z rozestavěných budov kdesi v Dejvicích ...
Breaking Now,Dalibor:2D6+2 → 10(3 +5 + 2)#hot (má to být sharp, je to +1)
Co dělá Gestapo obecně, Hans Ulrich Geschke konkrétně a co mají za lubem Jákobové.


"... po krátké přestávce jsme znovu zde a vysíláme opět z nového místa. U mikrofonu je váš oblíbený Vrabčák a bez nějakého delšího vykecávání jdeme rovnou na věc. Začneme nějakou špínou, kterou jsem na naše nezvané hosty vyhrabal, následně se dostaneme k otázce odboje, kolega Datel vám dá pár rad, jak přežít prohlídky gestapa, v naší profesi s tím máme praxi, nakonec budu mít pár slov k odbojářům, a... to bude pro tento okamžik všechno, protože můžeme vysílat bez přerušení nanejvýš půl hodiny"

"Takže, co to tady máme? Tajné plány gestapa? Chlapi, tohle nesmíte nechat povalovat jenom tak, někdo by vám to mohl třeba vzít ze stolu, když se nedíváte. Výslechové procedury? Seznam osob k provedení zostřených domovních prohlídek? Rozkaz popravit sympatizanty odboje a jejich rodiny? Nejenom to vyhlásit, ale opravdu to udělat? Struktura organizace Gestapa v Praze? Dávejte si na to lepší pozor." (Informuji o tom, že budou masivní popravy sympatizantů; jistě tam bude něco užitečného pro přežití.)

"Také mám dobrou zprávu pro jistého Hanse Ulricha Geschke, ten kufřík, co jsi všude hledal, se nakonec přeci jen našel! Nevěřil bys, kde teď je. Peníze jsme už bohužel rozdali potřebným. Chlape, kde jsi tolik peněz vzal? Pak, že je válka a musíme si utahovat opasky. Z deníčku ale necháme předčítat Racka, ten na to má ten správný hlas."

"V neposlední řadě mám kompromitující informace o Pražském četnictvu. Kolaboranty nemá nikdo rád. Jako doopravdy, to neříkám z nějakých osobních antipatií. Odboj vás nemá rád, protože jste proti nám. Ti špatní vás taky nemají rádi, protože jste pro ně špína. Drazí posluchači, máte rádi konspirace? Tak to vás možná zaujme něco o vlivu jakéhosi bohatého tajnůstkáře na pražské četníky."

Nechám chvilku mluvit svůj tým a říct je informace, které jsem slíbil, ať trochu zabaví publikum a mezitím si připravím další řeč.

Rally to the cause, Dalibor:2D6+2 → 7(2 +3 + 2)#hot
Defend someone or something you name, odbojáři a sympatizanti se budou bránit odvedení gestapem


"Teď pár slov pro odboj. Dobrá práce s tím Heydrichem. Ale předpokládám, že víte, co to pro nás všechny znamená. Prosím vás, snažte se vyhýbat Kobylisám, protože jsem se tam byl nedávno podívat, a připravují se masové popravy. Chtěl bych vás poprosit o jedno. Prioritou pro nás pro všechny je přežít. Pokud si myslíte, že vás gestapo může podezřívat z účasti na odboji, pokuste se utéct a skrýt nebo se aspoň na ně připravte. Protože pokud vás chytí, jdete na smrt, a to i se svou rodinou, takže není nad čím přemýšlet. Nechám vám na zvážení, jestli chcete být zabiti bez boje nebo ne. "

"A tím se blížíme k závěru. Snad jenom pro své anonymní přátele řeknu: 'UVB-76, UVB-76 - 93 882 naimina 74 14 35 74 - 9 3 8 8 2 nikolaj, anna, ivan, michail, ivan, nikolaj, anna, 7, 4, 1, 4, 3, 5, 7, 4.', opakuji: 'UVB-76, UVB-76 - 93 882 naimina 74 14 35 74 - 9 3 8 8 2 nikolaj, anna, ivan, michail, ivan, nikolaj, anna, 7, 4, 1, 4, 3, 5, 7, 4.' a musím se pomalu loučit. Bylo mi s vámi hezky, tak zas na slyšenou odjinud."

Read a sitch, Dalibor:2D6+3 → 11(2 +6 + 3)#sharp
Jaká je nejlepší cesta na novou vysílací pozici? To je jednoduché, to jsme probírali. Pomocníci jsou podle papírů dělníci a jednotlivé rozmontované části přenesou na nové místo. Já se tam ukážu později.
Jaká je skutečná pozice nepřítele? Támhle jede zaměřovací auto. Je nejvyšší čas zmizet.
Kdo tady tomu velí? V tuhle chvíli si hrajeme na kočku a na myš a já mám převahu, potřebuji na ně vyhrabat další špínu. Jen aby to vydrželo.
Bonus, MC, jak blízko jsou Vlci?

"Vlastně ne, ještě úplně úplně poslední věc. Rád bych vás seznámil se svým vzorem a historkami, které o něm kolují. Chtěl bych být špión jako on. Vlastně rozvědčík. Špioni jsou cizí, rozvědčíci naši. Říkejme mu, co já vím, třeba Stierlitz."

Několik esesmanů přijelo ke Stierlitzovi domů a začalo bouchat na dveře. "Stierlitzi, otevřete!"
"Nikdo není doma!" zavolal na ně z bytu Stierlitz.
"A kdo to tedy hovoří?"
"Hovoří Rádio Berlín. Je právě 15 hodin berlínského času."
Esesmani nasedli zpět do automobilů a odjeli.
A tak je Stierlitz vodil za nos už třetí měsíc...

"A to je teď opravdu vše, Vrabčák se loučí."

Turn the tables, Dalibor:2D6+3 → 9(5 +1 + 3)#sharp(+2 za bonus, sorry)
Jsem kočka.


Gestapo neví, koho loví a hledání rádia pomocí rádiové techniky funguje na obě strany. S lovením jejich vozu a techniky ale na chvíli počkám. Využiji toho, že pozornost gastapa je zaměřená jinde a vydám se za Verou.
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy

Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 13:12

Re: [AW-EPOCHA] 40. léta 20. století - Dieselpunk

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní » 31. 10. 2016, 13:12

... na Havránce ...

Česlave, poslední roky toho moc nenaspíš. Z tvé obvyklé noční meditace tě probudil pocit nastupujícího Víru. Rychle jsi vstal, převlékl se do civilnější oblečení a vyrazil do své pracovny. Očekáváš potíže, ostatně bylo tomu tak vždycky, když Vír sílil. Popíjíš tedy raní kávu - ano, kávu, nikoliv meltu, pořád jsi zvyklý držet svůj životní standard o něco výše, než je obvyklé - a zatímco v tvém rádiu za občasného prskání zní Vrabčákovo varování, o očekáváš zaklepání na dveře.

Netrvá to dlouho a vstoupí Magda. Tu tam jsou doby, kdy poprvé nahlédla pod pokličku tvých tajemství, dnes před tebou nestojí vystrašená kuchařka Majdalenka, ale zkušená Lovkyně. Přestože většinou ti slouží bez jediného zaváhání, dnes vidíš, že se na jejím čele objevilo několik vrásek naznačujících nesouhlas.

"Betrame, ráda by s tebou hovořila die Leutnant Schwalbe," ohlásí odměřeně návštěvu, ale návštěva, kterou ohlásila, zjevně nečeká na tvé vyzvání. Do dveří pevným krokem vstoupí Vlaštovka, v uniformě poručice Wehrmachtu a pevnou rukou ti zasalutuje.

"O samotě a děkuji," naznačí Magdě a ta jí věnuje nehezký pohled. Potom pokrčí rameny a opustí vás. "Opatrně s tím co posloucháš," pronese ještě Vlaštovka a pak dodá: "No aspoň vím, že tě tady nikdo neodposlouchává, když si můžeš dovolit tohle jen tak pustit."

"Česlave, jsem ti vděčná za věci, které jsi pro mne v minulosti udělal. A proto jsem tě přišla o něco požádat a také tě přátelsky varovat." Podívá se na tebe a když vidíš blond kudrlinky padající z pod čepice, jen stěží by jí ve tváři odhadl její slovanský, pohanský původ. "Gestapo na tebe chystá nemilé překvapení. Dnes přes den. A týká se to Lovců. Mám svou hrdost a čest a proto bych si nedovolila tě nevarovat. Na druhou stranu ti musím připomenout, že jsem složila svou přísahu. Stejně jako ty, kdysi dávno i já své přísahy beru velmi vážně. Dnes máme válku, ale pokud má jednou zavládnout v Evropě mír, není jiné cesty, než Evropu sjednotit."

Zastaví se a pak dodá. "Gestapo, válka, to všechno jsou jen ošklivé válečné skvrnou na jinak čístém a bílém plánu pro mírovou, sjednocenou evropu, fugující jako jedna Otčina. A to je idea, které jsem přísahala věrnost. Proto tě žádám, ne já tě prosím, ať už mají gestapáci s tvými chlapy v plánu cokoliv, vyřiď si to s nimi, jen s nimi a vynech z toho německou armádu. Vím, co dokážeš a ty víš, co dokážu já. Nestůjme v boji proti sobě, ať kvůli nám zbytečně neumírají dobří vojáci."

Potom ti se nakloní k tobě nad stůl a tiše zašeptá: "Velitel pražské posádky Wehrmachtu se nechal slyšet, že jeho muži nebudou stát v popravčích četách a střílet civilisty bez soudu po stovkách. Jsem za to ráda. Odboj v Praze je soudek střelného prachu a každá zbrklá akce může vyvolat krvavou reakci. Jenže když se to dozvěděl Geschke, zuřil. Byla jsem zrovna na chodbě a přes zavřené dveře nebylo slyšet všechno, ale přinejsmenším pár slov jsem zaslechla. >>Bertram Česlav<<, >>dluží říši službičku<< nebo >>pár všeho schopných chlapů<<."

Vlaštovka zvedne hlavu a podívá se ti do očí. "Mám obavu, že Ulrich si z tvých pohůnků bude chtít narekrutovat popravčí četu. Je mi jedno, jestli se mu postavíš nebo podvolíš. Ale znovu na tebe apeluji - vynech Wehrmacht. Nechci stát proti tobě a musela bych."

Co uděláš?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází

Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 13:12

Re: [AW-EPOCHA] 40. léta 20. století - Dieselpunk

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní » 31. 10. 2016, 13:18

Dalibore, teprve vykopáváme. Řekni nám, kde cítíš Vlky.

Můžeš přesně, můžeš neurčitě, ale ostatní budou určitě rádi, když to budou vědět lépe.
10. léta 21. století Apokalyspy přichází

Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 13:12

Re: [AW-EPOCHA] 40. léta 20. století - Dieselpunk

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní » 31. 10. 2016, 14:03

...v budově Elektrických podniků...

Fiono, hned jak ti ráno Tibor řekl, že Vír je silný, rozhodla ses preventivně zkontrolovat Jákoby, co hlídají taneční školu. Tramvají je to z vašeho Karlínského bytu jen kousek. Vystoupila jsi z tramvaje a rozhlédla se. Před budovou elektrických podniků stojí četník, přesně jak to má být.

Přesto se nemůžeš zbavit pocitu, že něco není v pořádku. Přijdeš až k četníkovi a už už se ho chystáš zeptat na novinky, ale na poslední chvíli se zastavíš. Tohle není tvůj Jákob.

"Přejete si, madam?" zeptá se tě četník. "Můžu Vám nějak pomoci?"

Co uděláš?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází

Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 13:12

Re: [AW-EPOCHA] 40. léta 20. století - Dieselpunk

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní » 1. 11. 2016, 16:39

.... v Ropuše ....

Potomku, probudil tě pocit narůstajícího Víru. Je teplý květen a tak už spíš v Ropuše. Zvlášť po včerejšku ti to přišlo jako dobrý nápad, gestapo teď bude prohledávat každý byt a tak bude jedině dobře, když se v tom svém nějaký čas nezdržíš.

Vykoukneš z okna a hned zas instinktivně schováš hlavu. Blíží se radistický zaměřovací vůz. Takový ten, co vždycky nahání Dalibora, s otočnou rámovou anténou na střeše. Opatrně vyhlédneš. Není jeden, jedou v koloně aspoň 4 a doprovází je dva polopásáky. Na korbách mají vojáky, ale pořádně na ně není vidět. Kolonu uzavírá velitelský náklaďák.

Opatrně je sleduješ. Minou roupuchu bez povšimnutí, pak ale jeden z nich zastaví u krajnice. Velitelský vůz přibrzdí hned vedle a chvilku tam jen tak stojí. Kolem se ochomítají dva civilové, podle vzhledu vědci. Z polopásáku za nimi seskočí dva vojáci a stoupnou si na stráž, není úplně jasné, zda mají civily chránit nebo hlídat, aby neutekli.

Zbytek kolony se rozjíždí. Už už přemýšlíš, jak varovat Dalibora, když v tu chvíli se anténa na voze roztočí. A ty pocítíš zvláštní mravenčení v břiše. A znovu. A znovu. Díváš se na ten náklaďák a mravenčení přijde vždycky ve chvíli, kdy je anténa natočená tvým směrem.

Tenhle vůz nezaměřuje Dalibora. Ten zaměřuje cosi ve Víru.

Co uděláš?

Také ještě pořád nevíme, kde se to děje. Možná nám to stihne říct Dalibor. Můžeš si to ale také určit sama a Daliborovi podle toho dopovíme....
10. léta 21. století Apokalyspy přichází

Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 843
Registrován: 10. 6. 2016, 17:59

Re: [AW-EPOCHA] 40. léta 20. století - Dieselpunk

Příspěvek od Dalibor » 1. 11. 2016, 16:59

... cestou z Dejvic ...
Spěchám k Jeskyni. Proklaté gestapo, už nám byli v patách, takže když nakonec přišla má poslední spojka, už bylo pozdě to odvysílat. No co, stejně by nemělo smysl lidi strašit.

Vlci. Jsou všude, mé tušení se naplnilo. Rozesetí mezi jednotkami SS, mezi civilisty, pár jich bude určitě i mezi odbojáři. Plnokrevných vlků naštěstí není moc, a navíc proti nim umíme bojovat. Mezi lidmi se ale rozšířilo promoření Vlčí esencí. Co to může znamenat? Jak se bude projevovat? A jak proti tomu bojovat? Teoreticky není problém je vyléčit - jednotlivce. Teoreticky není ani problém vyrobit tolik protilátky, kolik je potřeba. Ale jak ji rozdistribuovat? Nejlépe po celém světě? Takovou úroveň spolupráce není možné očekávat, ani kdyby zrovna nezuřila válka.

Teď jsou ale důležitější dvě bezprostřední věci. Jednotka vlků v uniformě SS přicházející rázným krokem od Dejvic rovnou na východ. To nemůže znamenat nic jiného než Jeskyni. A podivné aktivity ve Strahovském klášteře a okolí. Tady si nejsem zcela jistý, jestli se opravdu jedná o Vlky, ale rozhodně je to divné. A určitě to s Vlky úzce souvisí.
Dalibor, muž s přátelskou tváří, starostlivýma očima a nadšeným hlasem.
Kdysi doktor, pečovatel o Zdroj a jeho lid, a nyní šiřitel zpráv.
Deník postavy

Uživatelský avatar
Fiona
Příspěvky: 480
Registrován: 24. 7. 2016, 17:24

Re: [AW-EPOCHA] 40. léta 20. století - Dieselpunk

Příspěvek od Fiona » 1. 11. 2016, 18:07

...u budovy Elektrických podniků...
*Fiona se dívá na četníka.*
"Bojím se, že nemůžeš. Jákobové zapomněli na své poslání. Nejenom, že přestali jít ve stopách Beathag, ale dokonce i na své bezprostřední úkoly. Takhle se z nich nikdy Diathan argamaid nestanou."

*Fiona se zahledí do dálky.*
"Mám téměř vše, co potřebuji, aby se vzepřeli minulosti, vstali z prachu a znovu hrdě nesli břímě své odpovědnosti. Aby vyzvali boha na souboj a zvítězili. Znám jejich sny. Když spí, stojím nad nimi a dívám se do hlubin jejich duše. Nejčastěji sní o tom, jak najdou vhodný kámen, položí na něj svou hlavu a usnou. V tom snu vidí stupně vedoucí ze země až k nebi, po stupních sestupují a vystupují bytosti. Jsou to andělé, ale nemají tváře a nejdou, ale vznášejí se. Slyší hlas, který říká: "Já jsem bůh. Bůh Jákoba před tebou i toho před ním a tak až k počátku věků. Zemi, na níž ležíš, dám tobě a potomstvu. Potomstva bude jako prachu země. Rozmůže se na západ i na východ, na sever i na jih. V tobě a v potomstvu dojdou požehnání všechny čeledi země. Hle, já jsem v tobě. Budu tě střežit všude, kam půjdeš, a ty budeš na oplátku střežit je. Nikdy tě neopustím, ale učiním, co jsem ti slíbil.“ Pak Jákob vstane, postaví kámen jako posvátný sloup a svrchu jej polije olejem."

*Fiona se podívá na četníka.*
"Musím najít toho četníka, co tady měl být. Ano, jde o zločin. O prastaré křivdy. Vraždy, nemoci, utrpení. Stále znovu. Doveď mě za ním."
Manipulate, Fiona:2D6+2 → 9(6 +1 + 2)#hot

Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 13:12

Re: [AW-EPOCHA] 40. léta 20. století - Dieselpunk

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní » 1. 11. 2016, 19:14

Fiono, policista se na tebe podívá. Nakloní se k tvému obličeji tak, abys na něj zblízka dýchla. Potom se znovu narovná. "Jste si jistá, že nepotřebujete pomoct? Nechcete se raději jít někam vyspat?"

Znovu si tě prohlédne. "Nepotřebujete odbornou pomoc? Možná lepší skončit na psychiatrii než v Pečkárně, ne?"

Fiono, četník potřebuje nějaký důvod, ujištění, motivaci. Jinak té vypoklonkuje či dokonce nechá poslat do Bohnic...
10. léta 21. století Apokalyspy přichází

Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 13:12

Re: [AW-EPOCHA] 40. léta 20. století - Dieselpunk

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní » 1. 11. 2016, 21:07

... v psychiatrické léčebně Bohnice ...

Grgure, vypadalo to, že máš konečně chvilku na sebe a na montování svého nového vynálezu, pacienti si aspoň na moment našli práci nebo nervózně, ale naštěstí potichu, okusují omítku ze stěny, a odbojáři se zřejmě také nějak zabavili sami a nepotřebují tě k tomu.

Je to ale klid před bouří.

Idylu totiž přerušily zvuky přijíždějících aut, ze kterých vyskákalo gestapo, v jehož čele jde nějaký strašně důležitý chlap, strašně gestikuluje rukama a něco řve, vedoucí ústavu se uklání. Čím víc gestapák řve, tím servilněji se vedoucí ústavu uklání, pomalu couvá a zve ho dál. To ale není nic divného, to se děje pořád a na občasné namátkové kontroly jste zvyklí; odbojáři ví, jak se poschovávat.

Horší je, že odbojáři se schovat nestihli. No, schovaní jsou, ale ne tam, kde mají podle plánu být. Velká část jich obsadila horní patra a teď jsou připravení postřílet gestapáky, kteří jsou na otevřeném prostranství a hrozí jim křížová palba. Všimneš si svého nejlepšího střelce, jak čeká na vhodnou příležitost nebo nějaký signál, aby zastřelil jejich velitele.

Odbojáři jsou ve značné výhodě, ale pokud začnou střílet, vaše doupě bude prozrazeno. Jednak pochopitelně rovnou, jednak znovu při případném vyšetřování. Pokud nějaké vyšetřování bude.

Co děláš?

... u psychiatrické léčebny Bohnice ...

Vukmare, po tom včerejším atentátu byl na místním velitelství Sicherheitsdienst der SS neskutečný poprask. Včera ráno vám vyhodili do povětří šéfa a skončil těžce zraněný na Bulovce. Nejspíš zemře. Což znamená nového šéfa. Prověrky tvého krytí. I tvých chlapů. Opruz.

Proto se ti ulevilo, když přišel dnes ráno rozkaz vyrazit s gestapáky a prohledat blázinec. Grgurův blázinec. Prý se tam schovávají odbojáři. Schovávají. Víš to celou dobu. Nesmrtelní jsou tak průhlední a Grgur dvojnásob.

Ostatně není sám. Jako majorovi Sicherheitsdienst ti prošlo rukama dost papírů. Vlaštovka infiltrovala Wermacht. Jákob zase Četnictvo. Jasna se zašívá na kopci a doufá, že její pohádky o astronomce si úřady nevšimnou. A Česlav? Velký pan továrník se drží v ústraní. Jenže ráno před nástupem ti prošel rukama odposlech několika rozčilených telefonů, které vedl samotný Hans Ulrich Geschke.

Musel ses usmát. Česlavovi brzo přistane na stole nepříjemná žádost. Zkoušel se držet v ústraní, ale s tím je konec. Bude si muset konečně zvolit, jako chlap. Ale ne, jak ho znáš, bude se kroutit jako červ, jen aby si udržel svou >>božskou<< neutralitu.

Když vás zavolali na nástup, nedal jsi na sobě nedal nic znát. Naskákali jste na korby aut a vyrazili. Gestapáci jsou trochu nervózní z vaší účasti. Netuší, zda vás k zásahu připojili kvůli tomu, že Heydrich byl váš velitel, anebo budete na výjezdu prověřovat je a jejich věrnost říši. Určitě toho využiješ, bude to zábava.

A co s Grgurem? To uvidíš. Bude dost času si promyslet co dál. A když nebudeš vědět ty, On určitě vědět bude.

Teď jste vjeli do areálu blázince. Ředitel se nejprve rozčiloval, ale na prvním voze jede Oskar Fleischer, pražský Řezník. Jeden z mála, co se na vaši účast na výjezd díval s despektem. Jediný gestapák, co si z kontrarozvědky SS si nic nedělá. Musí mít fakt drsný žaludek. Teď vystoupil z vozu a řve na ředitele blázince. Nějaký Grgurem nastrčený chudák teď rozhazuje rukama a ustupuje dozadu a nejobávanější kat pražské Geheime Staatspolizei na to skočil. Pravda, Grgur má o pár tisíc let zkušeností s tajným životem víc, ale proboha, pořád je to jenom Grgur!

Navíc gestapáci najeli s autama přímo na nádvoří, stojí tam jak kachny a vysmívají se pár bláznům v areálu. Jestli odbojáři nejsou úplní pitomci, tak je mají teď jak na dlani a v křížové palbě. A jestli jsou úplní pitomci, tak tu palbu i spustí. Protože i kdyby na krásně všechny postříleli, tak to vyvolá takový poprask, že je bude nahánět po pražském okolí každá německá noha.

Každopádně v těch horních patrech úrčitě jsou. Tvoje zkušené oko zahlédlo záblesk, jak se vycházející slunce odrazilo od tabulky otevíraného okna. A na malý moment i hlaveň pušky. Obstarožní pušky.

Co uděláš?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází

Uživatelský avatar
MC-AW-Nesmrtelní
Příspěvky: 2917
Registrován: 9. 6. 2016, 13:12

Re: [AW-EPOCHA] 40. léta 20. století - Dieselpunk

Příspěvek od MC-AW-Nesmrtelní » 1. 11. 2016, 21:18

.... u Hvězdárny ...

Jasno, kdyby dnes ráno nezesílil Vír, probudily by tě rozhodně zvuky z ochozu hvězdárny. Nejprve jsi jen nevrle otevřela oči, ale když jsi mezi nezřetelnými slabikami zaslechla slova ".... je ... odpor .... marný ...", tak jsi okamžitě vyskočila, oblékla se a vyběhla ven.

Překvapivě jsou všichni zaměstnanci hvězdárny už na nohou. Část z nich bezcílně chodí sem a tam, další vytahují různé vybavení, jako by snad na dnešek byla plánovaná údržba. Seš si jistá, že nejsi. " ... marný ... odpor...." zaslechneš znovu, tentokrát z kopule hvězdárny. Otočíš se a vejdeš.

Dva zaměstnanci - Tomáš Váňa, astrofyzik a Martin Klumper, elektrotechnik. Společně stojí u skříně rádia, které tam máte. Sklánějí se nad ním, hlavně nad ovládacím potenciometrem pro volbu frekvence. Jedním pohledem pod cedulku "Je zakázáno poslouchat cizí a pirátské radiostanice pod trestem smrti" vidíš, že na rádiu je nastavena frekvence, na které dnes vysílal Vrabčák. Tomáš s ním lomcuje a kroutí. "Může za to ten odpor," stěžuje si. "Je zaseklý," zalomcuje s ním znovu. "S tím nehneš, to je marný," odvětí mu Martin.

Pak si tě všimnou a s ruměncem ve tváři se otočí. "Zko- zkou- zkoušel jsem naladit Berlín, paní Olgo," koktá Martin, vědom si, že tohle jsi neměla vidět. "Ale nějak to nešlo, ten ovladač kladl odpor."
"Potvrzuju to, je to tak," přitaká Tomáš. "Díval jsem se, jak to zkouší naladit, ale bylo to úplně marný," vysvětluje dál, i když jeho řeč těla prozrazuje něco jiného.

Jenže tenhle >>prohřešek<< tvých zaměstnanců tě skoro vůbec nezajímá. Sama potajmu občas Vrabčáka posloucháš. Jde o to, jak ti to říkají. Jaká používají slova. Kdyby nebyl zrovna teď Vír na vzestupu, asi bys to označila za náhodu. Ale dnes ráno? A zdá se ti to, nebo opravdu dávají na ta tři slova akcent?

Co uděláš?
10. léta 21. století Apokalyspy přichází

Zamčeno

Zpět na „[AW] {PbP} Nesmrtelní“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů