[HRA] Sezení I - Praha 1915

Prostředí pro uzavřenou PbP hru inspirovanou WoD.

Moderátor: Sarsaparillos

Uživatelský avatar
Aurelie
Příspěvky: 12
Registrován: 4. 9. 2018, 09:58

Re: [HRA] Sezení I - Praha 1915

Příspěvek od Aurelie » 18. 1. 2019, 13:47

... v Kunratickém lese ...

Aurelie sleduje utíkající vetřelce. Ještě dříve, než zaběhnou mezi nejbližší stromky, začne do kůry staletého buku bezděčně šeptat nové pokyny. Přecejen to jsou sprostí vrazi. A od letního slunovratu sice již uběhlo pár dní, ale jedna čerstvá oběť k této příležitosti by určitě ničemu neublížila. Ent se pohne kupředu.

You're the cat: Aurelie:2D6+ → 3(2 +1 + 0)#COOL
- Your prey escapes you


Přimět enta k běhu vyžadovalo spoustu Aureliiny energie, ale tihle bídáci jí za to stojí. Lov ovšem skončí dříve, než pořádně začne.

Sotva Aurelie nabere trochu rychlosti, zaběhnou muži do hustého mladého lesíka. Kouzelnice se ještě chvíli nechá ovládat svým vztekem a pustí se bezhlavě za nimi. Urostlý dub ale není rostlý na ohleduplné zacházení a jeho mohutné kořeny a rozložité větve po sobě nechávají spoušť. Aurelii čím dál tím více bolí každý další metr pronásledování, ukápne jí slza za každý zlomený stromek a zašlápnutou květinu. Netrvá dlouho a ent se zastaví. Kouzelnice ještě seskočí na zem a chvíli se snaží dohnat vetřelce jen ona samotná, ale brzy jí dojde marnost její snahy. Zůstane stát uprostřed tichého lesa, zhluboka oddechuje a tiše pláče.

"Jen počkejte, bastardi" cedí vzlykavě skrze zuby, "tohle si ještě vypijete."

... v noci na mýtině ozářené měsíčním světlem ...

Aurelie klečí v trávě obklopena desítkami zvědavých očí. Statní vlci sedí mezi popadanými stromy, lišky se krčí v křoví, ptáci si našli místo ve větvích. Všechny zajímá, co jejich ochránkyně vymýšlí.

Aurelie přivře oči a pohladí trávu. Pošeptá jí o vetřelcích, které potkala večer a o srně, která za setkání s nimi zaplatila svým životem. Potom požádá o pomoc.

Trsy trávy se skloní, některé květy se rozevřou, popadané listí a jehličí začne samovolně téct po zemi. Během pár okamžiků má kouzelnice před sebou živoucí zmenšený model celého Kunratického lesa. Prsty jemně projíždí travou a hledá cíl své pomsty.

Open your brain: Aurelie:2D6+1 → 12(5 +6 + 1)#WEIRD
- Kde je tábor uprchlíků a jak to v něm vypadá?

- Prosím náhodného MC o odpověď.

Oskar Muster
Příspěvky: 21
Registrován: 3. 9. 2018, 10:19

Re: [HRA] Sezení I - Praha 1915

Příspěvek od Oskar Muster » 21. 1. 2019, 13:49

… Karlínská kasárna …

Jakmile přízrak projde stěnou, tak se zamyšleně odlepím od stěny a vyrazím k té druhé, abych ji prozkoumal. A když jsem zhruba uprostřed místnosti, tak najednou uslyším strašlivé dupání a po chodbě něco proběhne. Bleskově se otočím a vyběhnu z místnosti. Uvidím akorát chlupatou ... no, asi nohu, jak mizí za nejbližším rohem. Jelikož se mi moc nelíbí zvuky, které se odtam linou, tak se radši vydám na druhou stranu. A hned za prvním rohem najdu na zemi ležet Emilii. Už už se k ní ohýbám, abych ji zkontroloval, ale před očima mi proběhne to, jak nás zřídila tehdá na Petříně.

Co bych se o ní staral? Ta se o sebe zvládne postarat sama. Pomyslím si a uvolním ruku, kterou jsem podvědomě sevřel v pěst. Otočím se a s pocitem, že tady není úplně zdrávo, se rozhodnu strávit noc někde jinde. Vyběhnu k vrátnici, nasednu na motorku a vyhýbajíc se spoušti, kterou tu někdo způsobil, vyjedu ven.

...Kousek od kasáren...

Když mám pocit, že jsem dostatečně daleko, tak zastavím a začnu přemýšlet. Co to tam sakra bylo? A co ten Erich, to byl fakt vlkodlak? Sakra, o tomhle musím zjistit nějaké informace ... ale kde? Hm. Nezačal se Tobiáš věnovat nějakým takovým věcem? No, můžu to zkusit, stejně mě nic lepšího nenapadá. S touhle myšlenkou nastartuju, abych se přesunul na Vyšehrad.

Problémy jsou všude: Oskar Muster: 2D6+2 → 9(1 +6 + 2) #COOL

Do cesty mi vstoupil odboj. MC je na tahu.

Uživatelský avatar
MC - World of Darkness
Příspěvky: 45
Registrován: 12. 11. 2018, 22:49

Re: [HRA] Sezení I - Praha 1915

Příspěvek od MC - World of Darkness » 21. 1. 2019, 17:21

… Karlínská kasárna …

Oskare, když nasedáš na motorku, všimneš si na druhé straně parkoviště ležérně oblečeného muže. Normálně by na něm nebylo nic moc zajímavého, ale teď je prostě jiná situace - z budov kasáren se ozývá křik a střelba, začíná se tu hemžit spousta vojáků. Tento muž tu ale jen tak postává na místě, s rukama v kapsách, nemá ani uniformu a zdá se, že nic z toho ho ani v nejmenším nevzrušuje.

Ovšem sotva si všimne i on tebe, přestane se opírat o bok zánovního vojenského vozidla, které stojí před kasárnami, a zabuší pěstí na karoserii. Z pod auta se vysune druhý muž s nějakým nářadím v ruce. Jeho stojící kolega mu na tebe ukáže a oba si tě pár okamžiků mlčky prohlíží. Potom z ničeho nic v jeden okamžik oba odskočí od auta a rozeběhnou se ke dvěma motorkám zaparkovaným vedle. Nastartují a vyrazí po příjezdové cestě pryč.

Co uděláš?
Praha 1915 - Hrozby & NPC

Uživatelský avatar
MC - World of Darkness
Příspěvky: 45
Registrován: 12. 11. 2018, 22:49

Re: [HRA] Sezení I - Praha 1915

Příspěvek od MC - World of Darkness » 22. 1. 2019, 10:48

... v Kunratickém lese ...

Aurelie, jak klečíš a prsty projíždíš přes vrcholky stébel, tak ti levá ruka najednou poklesne do mezery mezi rozestoupenými stébly. Podíváš se na ni a jseš si dost jistá, že ještě nedávno na tomhle místě byl les a žádná mýtina. Když se na rozestoupené stébla podíváš pořádně, všimneš si odhadem dvaceti mravenců. Velká část z nich se motá dokolečka uprostřed "mýtiny", jenom pár se vrací z okolí a nesou uschlé jehličí.

A když se pak podíváš na celkový obrázek lesa a pokusíš se zorientovat, zjistíš, že tento tábor není nijak daleko a svižnou chůzí bys u něj mohla za chvilku být.

Je tam něco okolo 20 uprchlíků, ale asi bude spousta z nich děti či ženy. Co uděláš?
Praha 1915 - Hrozby & NPC

Uživatelský avatar
Aurelie
Příspěvky: 12
Registrován: 4. 9. 2018, 09:58

Re: [HRA] Sezení I - Praha 1915

Příspěvek od Aurelie » 22. 1. 2019, 12:37

... v Kunratickém lese ...

Aurelie se nakloní tváří až těsně k zemi, nosem drcne do několika mravenců a tiše k nim šeptá prastarým jazykem. Poté si nabere na dva prsty vlhkou hlínu, odhodlaně se postaví doprostřed loučky a pod každým okem si udělá temnou šmouhu.

Okolo sedící zvířátka zpozorní. Kouzelnice je tesklivě osloví:

"Přátelé mí nejdražší, všichni víte, jak mne trápí každá zbytečně prolitá kapka krve kohokoliv z nás. A že bych vás neposlala do nebezpečí, kdyby to nebylo nezbytně nutné. V našem lese se ale skrývají cizáci, kteří sem přišli jenom plundrovat, vraždit a ničit všechno krásné, co jsme si tady vybudovali. A já vás proto žádám - připojte se ke mně, dnes v noci je vyženeme tam, kam patří!"

Ochránkyně lesa: Aurelie:2D6+2 → 5(1 +2 + 2)#HARD
- Gang se mnou půjde do bitvy, ale časem mi to dají sežrat. Nebo možná sežerou mne.


Pestře namíchaná smečka se neochotně zvedne z trávy a vykročí za kouzelnicí.


Na mýtině hoří mezi ledabyle odstavenými vozy několik ohňů u kterých odpočívají muži po celodenním kácení lesa, ženy vaří pozdní večeři a děti si hrají na schovávanou. Když si jedno dítko všimne nově příchozí slečny, považuje ji pod rouškou tmy za někoho z kamarádů a běží ji prvně zapikat. Až když si uvědomí, že nepatří k jeho rozvětvené rodině, doběhne vystrašeně za maminkou. A když se jeden z uprchlíků vymrští ze země a s očima vytřešťěnýma ukáže na Aurelii se slovy "Baba Jaga", stojí už kouzelnice téměř mezi nimi.


Aurelie spraží nezvané hosty nenávistným pohledem. Za tak krátkou chvíli napáchali v lese obrovské množství škod. Žádná úcta, žádný respekt k přírodě, která jim přitom dává obživu. Když se nechtějí přizpůsobit, tak ať táhnou. Nebo aspoň ti, kteří zvládnou odejít po svých.

Aurelie zabodne svou hůl do trávy a země na mýtině se zavlní. Z nahrubo osekaných pařezů vystřelí kořeny a hladově se vrhnou po pohozených sekerách, pilách a motykách, které tu během dne způsobily takovou spoušť. Dřevorubci po nich zoufale skočí a ve snaze mít alespoň nějaké zbraně v rukou se s kořeny začnou urputně přetahovat.

Lay down fire: Aurelie:2D6+2 → 7(3 +2 + 2)#HARD
- Dřevorubci přetahující se o zbraně jsou přikovaní na místech - You provide suppressing fire, denying another character to move or act freely.
- Dřevorubci jsou odzbrojení - You provide supporting fire, giving another PC +1choice to their own battle move.

Nastalý zmatek přeruší zavytí vlků, kteří v doprovodu lišek a ptáků vtrhnou do improvizovaného tábora a nemilosrdně se pustí do vetřelců. Většina z nich je již ozbrojena, ale jen těžce formují efektivní obranu proti divoce útočící přesile.

Assault a secure position: Aurelie:2D6+2 → 5(2 +1 + 2)#HARD
- You inflict terrible harm (+1harm)
- Force your way into your enemy’s position

Zvířata>Uprchlíci: 1-harm (zuby, drápy a zobáky) + 1-harm (medium>small) +1-harm (volba) - 1-armor (oblečení) => 2-harm
Uprchlíci>Zvířata: 2-harm (sekery) - 1-harm (small>medium) - 3-armor (obrana lesa) => -2-harm

Uprchlíci: 2-harm: many injuries, several serious, a couple of fatalities. Strong absent leader > Drží.

Safra: Aurelie:2D6-2 → 4(3 +3 - 2)#


Během několika chvil obsadí zvířata v čele s kouzelnicí tábor uprchlíků. Ženy s dětmi se rozutekly do lesa, ranění muži se takticky stáhli krvácet někam do křoví. Vlci hodují na těch několika, kteří bojovali nejhůře. Aurelie sice vyhrála, ale až teď jí pomalu dochází, že vlastně neví, co dál. Cizinci se nejspíše nevzdají svého živobytí tak snadno a ona tu přece nebude sedět a čekat, až se zmátoří a vrátí.

Aurelie si prohlíží ohni osvětlený tábor. Přijde jí líto, že to tu nehoří všechno. Dál už zbytečně nepřemýšlí a vezme z nejbližšího ohniště plápolající poleno...

DSuF: Aurelie:2D6+ → 4(1 +3 + 0)#COOL

- Aurelie chtěla zapálit tábor. Prosím náhodného MC, aby popsal, co se jí stane.
- Tobiáši, pokud bys náhodou mířil směrem sem, už se tu myslím můžeš objevit.

Uživatelský avatar
Ettore Jett
Příspěvky: 10
Registrován: 28. 8. 2018, 13:48

Re: [HRA] Sezení I - Praha 1915

Příspěvek od Ettore Jett » 11. 2. 2019, 14:57

… V Brejzalově dílně …

Ettore s Danielem strnuli.
"Bomba? No tak to nevím zda tady pomáháme v té správně věci." řekl Daniel.
Mistr Brejzal pokyne na Ettoreho s Danielem.
"No tak pojďte dovnitř, neostýchejte se, není zas tolik času na zbyt."

S připomínkou o čase a vzhledem k tikání balíčku se Ettore vydává hbitě dovnitř.
Poté co všichni vstoupili šlápl Josef na železnou desku, která byla obklopena jinak keramickými dlaždicemi a vchodové dveře se zavřely. Uvnitř domu je hromada udělátek, Daniel nezvládá spustit oči ze všech vychytávek co tu jsou k vidění.

"Tady balík otevírat nebudeme, zbytečně by to mohlo přidat práci s uklízením." prohlásí Josef,
"Pojďte za mnou" dodal a odsunul těžké železné dveře do jakési dílny - garáže.

Brejzal šáhne do kapsy a vytáhne technický nožík, poté nosové kombinační kleště, poté plochý šroubovák a nakonec malou plechovou krabičku s nápisem "Caruso-Hustenbonbon".

"Tak tohle by mělo stačit" řekl Josef.
"K čemu je ta krabička?" táže se Daniel. Josef ji rozdělá a nabídne směrem k Danielovi.
"Extrakt z Glycyrrhizy glabry s Glukózou zapracovaný do éterického oleje s aktivním uhlím." odborně komentuje Josef.
Ettore se nakloní ke zmatenému Danielovi a nezaujatě praví: "Hašlerka."

Josef položí balík na pracovní desku a vysvětluje Ettoremu:
"Já budu rozřezávat vrch krabice a ty budeš hlídat aby víko nezapadlo dovnitř."
Josef s Ettorem se chystají na zneškodnění výbušniny.
Daniel nervózně žužlá bonbón.

Do Something under Fire: EttoreJett:2D6+3 → 11(6 +2 + 3)#Cool - DSuF

Josef praví: "Krabice se zdá být nesouvisející." a vytáhne aparát z ní.
"Pěkná hračička, vidíte jak je ten budík nastavený, aby při odpojení sepnul detonaci?"
Daniel otírá pot.
Ettore s výbušninami zkušeností moc nemá, ale zůstává v klidu.
"Tak co s tím budeme dělat?" praví.

Josef pokračuje: "Podle vzhledu to vypadá na standardní mechanismus sehnatelný na černém trhu."
"Tento model snadno odvede pozornost k hodinám, ale má základní technologické nedostatky v připojení třaskaviny."
Josef nasměruje aparát k Ettoremu: "Takto jej přidržte u stolu."
Ettore položí ruku na aparát a tlačí směrem ke stolu.
"Jak už jsem zmiňoval," pokračuje Josef, "výrazné nedostatky v připojení třaskaviny."
"Stačí ji tímto kroutivým pohybem vytáhnout a je venku." popisuje Josef to co právě dělá.

Josef okamžitě odnáší výbušninu do truhly v rohu místnosti, zvedá těžké víko, a přikládá ji do neprázdné nádoby.
Dále se vrhá na detonační mechanismus, hbitě jej prohlíží, rozebírá na jednotlivé šroubky, drátky a pružinky, a vše zároveň uklízí do patřičných šuplíčků, které jsou tu skoro všude.
Daniel jen zírá jak Josef kmitá a aparát mu po kouskách mizí před očima.

Ettore tedy navazuje na konverzaci přerušenou tikající bombou.
"Teď když mám chvíli kdy nic neplánuje vybuchnout, pojďme probrat, proč za vámi jdeme, abyste tomu rozuměl, Mistře, tady Daniel také není tak úplně člověk, a jeden ze způsobů jak se to na něm projevuje, je že má vize budoucnosti, a v jedné z těch vizí, si myslíme, že jste i vy."
"Určitě je to on." opravuje Daniel.
"Víte o jezdcích apokalypsy?" ptá se Daniel.
"Víte o zkáze světa?" ptá se dál.
"Chceme tomu svinstvu předejít." dodává Ettore.
"Už víme, že v tomto sehrajete důležitou roli, můžeme vás nějak podpořit?" táže se Ettore.

Předávám slovo MC.

Uživatelský avatar
MC - World of Darkness
Příspěvky: 45
Registrován: 12. 11. 2018, 22:49

Re: [HRA] Sezení I - Praha 1915

Příspěvek od MC - World of Darkness » 16. 2. 2019, 17:34

… V Brejzalově dílně …

"Ehm, 'také' není člověk?" Brejzalovi přeběhne po tváři nucený úsměv. "Předpokládám tedy, že ani vy se nepovažujete za příslušníka rodu lidského, že? Jak byste se tedy kategorizoval, pane Jett?"

Josef se na chvíli odmlčí, očividně hledá správná slova. Nakonec se ale jen zhluboka nadechne a vychrlí své myšlenky bez ladu a skladu:

"Apokalypse, kterou jste vcelku povrchně, avšak výstižně nazval 'tím svinstvem' obávám se předejít nezle žádným myslitelným způsobem. Přece jen jsou zde zákony všehomíra, především potom zákony termodynamické, zjednodušeně pro nás zákon o entropii, které říkají, že k této události s dojde s určitostí a nevyhnutelností. K tomu předpovědi Biblické a další nezpochybnitelné důkazy. Správná otázka, kterou bychom si tedy měli položiti, spíše zní, zda existuje způsob, jakým tuto deterministickou událost oddálit. A v tomto směru si troufám tvrdit, že jsem dosáhl znatelného poznání. A s vaší pomocí možná dosáhnu i kýženého výsledku, pokud ovšem takovýto stav považujete za uspokojivý?"

Předávám slovo.
Praha 1915 - Hrozby & NPC

Odpovědět

Zpět na „[AW] {PbP} World of Darkness“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů