[RPG Kuchyně 2009] Časy se mění

Diskuzní sekce určená všem českým a slovenským hrám - jak těm, které vyšly v tisku, tak těm, které jsou dostupné zadarmo na internetu. Výjimka: Dračí doupata mají samostatnou sekci.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 11097
Registrován: 18. 8. 2001, 23:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

[RPG Kuchyně 2009] Časy se mění

Příspěvek od Markus » 23. 2. 2009, 12:58

Obrázek
(anotace)

Vážení soudruzi a soudružky,

vítejte vás u nás na OBIČ, Oddělení bránícím integritu času. Těší nás, že jste odpověděli na náš příkaz k odvodu, a dobrovolně jste přijali naši nabídku zaměstnání. Vaše poslání bude veledůležité. Brilantní mozky sovětských vědců totiž vynalezly stroj pro cestování časem, jehož plány se - vinou zrady - dostaly přes železnou oponu a záhy se začaly šířit na imperialistickém volném trhu. Západní kriminálníci se nyní vydávají do minulosti v zájmu vlastního obohacení a svými činy ovlivňují budoucnost. Časy se mění. Víte, co to znamená?

Naši odborníci spočítali, že šance na vznik a uchycení komunismu byly jedna ku milionu. Žijeme v požehnané realitě, kde se tato šance vyplnila. Každý zásah do minulosti, byť sebenicotnější, však může způsobit, že Sovětský svaz nejen zanikne, ale že nikdy ani neexistoval.

Soudruzi, spoléháme na vás. Jako časoběžníci musíte cestovat do minulosti a navracet změny napáchané západními škůdci. Minulost musí zůstat nezměněna. Budoucnost přítomnosti leží na vašich bedrech.

Ke stažení
:arrow? 1. verze hry vyšla jako soutěžní příspěvek do RPG Kuchyně 2009. To ještě nebyla zasazena do SSSR a používala tuny barevných kostek. Odkaz ke stažení je připojen na konci 1. příspěvku
:arrow? 2. verze hry vyšla jako příloha přílohy Dech draka v říjnovém čísle časopise Pevnost (10/2009). Hra má od základu přepsané texty a je zasazena do prostředí Sovětského svazu. Změny mechanik jsou jen kosmetické. Verze ke stažení je tady.
Přílohy
Časy se mění 2. verze.pdf
(2.6 MiB) Staženo 12 x
Časy se mění.pdf
(1.17 MiB) Staženo 455 x

Uživatelský avatar
Chiisai
Příspěvky: 61
Registrován: 7. 2. 2010, 15:01

Re: [RPG Kuchyně 2009] Časy se mění

Příspěvek od Chiisai » 7. 2. 2012, 17:22

Aljen píše:Mna by velmi zaujimalo ako ste sa popasovaliso Sovietskym settingom.
Ak mate v skupine mladsich ludi, dokazu si vobec nieco take sialene socialisticke, paranoicke a hypervlastenecke predstavit?
Teď na PragoFFestu jsem měla 4 lidi, z toho 3 okolo dvacítky (jako jsem já) a jednoho čtyřicátníka a byla to opravdu zajímavá kombinace. Robert (onen starší pán) nám hodně pomohl dokreslit atmosféru. Nicméně právě prostředí socialismu je pro mladší lidi lákavé a zároveň si z toho střílí jak jen můžou tím, že právě mají hrát za Sověty. Přijde mi to trochu jako možnost vysmát se minulému režimu, ale zároveň dokázat, že i v rámci toho světa existují obyčejní lidé.

A nepočítám možnost změnit naši historii. :D Z mojí zkušenosti právě hry, které mají atmosféru, jsou poslední dobou mnohem žádanější než třeba klasický Dračí doupě....

Uživatelský avatar
keksa
Příspěvky: 21
Registrován: 23. 9. 2008, 15:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyně 2009] Časy se mění

Příspěvek od keksa » 4. 2. 2013, 14:42

Ahoj, na letošním (2013) PragoFFestu jsem měl možnost zahrát si Časy pod vedením Chiisai a musím říct, že takhle dobře jsem si hodně dlouho nezahrál. Ať už díky parádnímu settingu (cestování časem, to je moje), velice pěkně udělanému systému (rychlý na naučení, jednoduchý). Plus mám velice rád one-shot jeskyně (hrajeme občas se Zobem po chatu online), takže pro mě ani nebyl problém na rychlo vytvořené postavy a vážně se mi líbila i tvorba příběhu, kdy se hází kostkou a musí se pak vymyslet co se vůbec bude hrát.

Jinak, kdyby tě zajímalo, kde že jsme to vůbec hráli... Padlo nám tuším Husitské tažení / Namyšlený velvyslanec / Okovy / Zrození veledíla. Z toho jsme uvařili, že nějakým způsobem došlo k zajmutí Zikmundova velvyslance Žižkou a pokud by se dlouho nevracel, pak by Zikmund měl záminku k tomu zaútočit na husity ještě předtím, než Žižku napadne vozová hradba (veledílo) a tak by husité hned ze začátku prohráli (hráli jsme v době, kdy se teprve začínali sbírat husitská vojska a chystalo se první tažení). Samotný úkol probíhal tak, že jsme zapálili jsme kus stanového tábora, čímž jsme odlákali pozor od hlavní budovy uprostřed, kde byl držen velvyslanec. Samozřejmě při tom uhořelo pár (ne)vinných husitů.
Zbytek skupinky (já zapaloval ohěň) poté proniknul pomocí hojného využívání chronobodů do Žižkovy budovy (tady bych rád vypíchnul moment, kdy stráž na zadní straně budovy močila a spoluhráče nenapadlo nic jiného než ho do nejdůležitější části mužského těla pořádně bouchnout palcátem v zastaveném času) a omráčil/zneškodnil stráže a dokonce i samotného Žižku. Žižkovy do náruče dali srolovaný pergamen s hrubým nákresem vozové hradby (třeba ho to z toho napadne) a s velvyslancem utekli k ohradě s koňmi, odkud již sám odjel někam do dáli a my jsme se přenesli zpět na základnu.
No a co se nestalo na základně... Kirilov nám všem pěkně vynadal a (protože to bylo v rámci jednovečerního OG) nás vyhodil, že na tuto práci nejsme vhodní. Jenže to se nám nikomu vůbec nelíbilo a když jsme tak měli to bojové kladivo, palcát a dýku, tak jsme ho prachsprostě zavraždili. Bylo to těžké, ale přece jen tři proti jednomu jsme ho dostali.
("Kirilov dostává ránu a do místnosti vbíhá elitní jednotka..." "To nevadí, klidně zemřu, ale vezmu ho s sebou." - to jen tak pro ilustraci)

No prostě paráda, díky tobě za skvěle vytvořenou hru a díky Chiisai za skvělé "vypravěčování". Určitě máme v plánu si to s Dragem (Drag Oncave) někdy zopakovat a možná i odvyprávět, i přesto, že jsme hru nikdy nevedli ani jeden. Časy s jednoduchou přípravou hry a příběhu vyloženě svádějí k tomu, abych si je zkusil vyprávět. :)
Vývojář Andor.cz
[/size]

Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 11097
Registrován: 18. 8. 2001, 23:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyně 2009] Časy se mění

Příspěvek od Markus » 11. 2. 2013, 16:13

Haha, díky za report. Mě vždycky překvapí, když se doslechnu, že tu hru ještě někdo hraje a baví se u toho. Ne že bych jí měl za špatnou - naopak :) - ale je to vtipný, jak něco, co jsem původně sesmolil za dvě odpoledne v teplotách (teď myslím první verzi) mě ještě nakonec přežije :)

Samozřejmě obrovský dík patří Chiisai, které se ta hra patrně zalíbila a teď ji s sebou tahá všude, kam jede. V tuhle chvíli ji hrála mnohonásobně častěji než já a tak je to možná spíš už její projekt než můj.

Jenom nevím, jestli bych vám dovolil zabít Kyrilova. Respektive zabít Kyrilova klidně, ale pak by byla zajímavá ta scéna, kdy si uvědomíte, že jste uprostřed vojenské základny plné ruských vojáků.

A máte k dispozici zeitgeräty a chronobody, haha :D

Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3368
Registrován: 11. 9. 2004, 11:51
Bydliště: bb [svk] / dublin [irl]
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyně 2009] Časy se mění

Příspěvek od crowen » 11. 2. 2013, 16:26

Sa nediv, ze je to popularne, BOuchi na d20.cz spominal, ze okrem DrD1.x je to ceskoslovenske RPG s najvacsim nakladom v historii CS hier vratane drd2, stinu mece, strepov snu atd :-)

Uživatelský avatar
keksa
Příspěvky: 21
Registrován: 23. 9. 2008, 15:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyně 2009] Časy se mění

Příspěvek od keksa » 11. 2. 2013, 16:37

Markus píše:Respektive zabít Kyrilova klidně, ale pak by byla zajímavá ta scéna, kdy si uvědomíte, že jste uprostřed vojenské základny plné ruských vojáků.

A máte k dispozici zeitgeräty a chronobody, haha :D
Mno, byla to one-shotovka, takže jsme tak nějak počítali s tím, že stejně všechny postavy zemřou a tak jsme na něj prostě šli. A hlavně ani ty zeitgeräty jsme neměli pravý, protože Chiisai to narafičila tak, že celá naše mise byla pouze simulace. :)
Vývojář Andor.cz
[/size]

Uživatelský avatar
Chiisai
Příspěvky: 61
Registrován: 7. 2. 2010, 15:01

Re: [RPG Kuchyně 2009] Časy se mění

Příspěvek od Chiisai » 12. 2. 2013, 14:49

Markus píše:Samozřejmě obrovský dík patří Chiisai, které se ta hra patrně zalíbila a teď ji s sebou tahá všude, kam jede. V tuhle chvíli ji hrála mnohonásobně častěji než já a tak je to možná spíš už její projekt než můj.
Chiisai si tu hru oblíbila, protože se na ni nemusí předem připravovat. :D A netahám ji všude, ale jen na cony (už tři roky za sebou PragoFFest a loni GameCon) a vždy se hráči našli, protože to má vážně zajímavý setting. Prostě kouzelný mix tajných agentů, výprav do minulosti a Sovětského svazu, nápad za zlaté tele. Přiznávám, že sem tam si něco v pravidlech pozměním nebo ohnu k obrazu svému (například historická období Kupecké přístavy Hansy nebo Čínská občanská válka jsou pro mě vážně mimo), ale hráči si ještě nestěžovali. ;-)

Uživatelský avatar
Chiisai
Příspěvky: 61
Registrován: 7. 2. 2010, 15:01

Re: [RPG Kuchyně 2009] Časy se mění

Příspěvek od Chiisai » 15. 2. 2013, 16:57

Markus píše:Jenom nevím, jestli bych vám dovolil zabít Kyrilova. Respektive zabít Kyrilova klidně, ale pak by byla zajímavá ta scéna, kdy si uvědomíte, že jste uprostřed vojenské základny plné ruských vojáků.

A máte k dispozici zeitgeräty a chronobody, haha :D
Popravdě taky mě napadlo že by z OBIČe poslali jiné agenty PŘED tenhle okamžik, aby řekli Kyrilovi, ať to vyřeší jinak... Jenže v půl šesté ráno (kdy jsme hru končili), člověk už moc invence nemá a já chtěla jít aspoň na chvíli spát, když jsem od 11 měla přednášku. :D

Uživatelský avatar
Drag Oncave
Příspěvky: 244
Registrován: 22. 8. 2010, 16:56
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyně 2009] Časy se mění

Příspěvek od Drag Oncave » 19. 2. 2013, 21:21

Chiisai píše:(například historická období Kupecké přístavy Hansy nebo Čínská občanská válka jsou pro mě vážně mimo)
Pravidla píše:A ještě než se úplně rozejdete od stolu, nalistujte prosím
druhou kapitolu a tabulku, pomocí níž jste generovali
zápletku mise. Použili jste jednu položku z každého
sloupce tabulky.
Použité položky teď prosím škrtněte a společně
místo nich vymyslete nové. Až budete hrát příště, máte
díky tomu jistotu, že vás čeká zbrusu nový příběh!
Hmmm? :idea: :-P
What can change a nature of a man?


Uživatelský avatar
Chiisai
Příspěvky: 61
Registrován: 7. 2. 2010, 15:01

Re: [RPG Kuchyně 2009] Časy se mění

Příspěvek od Chiisai » 24. 2. 2013, 11:32

Drag Oncave píše: Hmmm? :idea: :-P
Pffff... Já mám pár svých oblíbených lokací. A popravdě ono každá skupina hráčů dokáže na stejné indicie vymyslet úplně jinou zápletku, takže tohle mě netrápí. :-)

To Markus: Teď v únoru vyšla na ČsM něco jako recenze od Iwicka v DAily Mirroru (což je internetový skoropravidelný měsíčník literárně-herního serveru Dark Age). Myslela jsem, že by tě to mohlo zajímat. :-)

Uživatelský avatar
Drag Oncave
Příspěvky: 244
Registrován: 22. 8. 2010, 16:56
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyně 2009] Časy se mění

Příspěvek od Drag Oncave » 24. 2. 2013, 14:31

Myslel jsem to jako způsob zbavit se těch nechtěných, no :P
What can change a nature of a man?


Uživatelský avatar
Drag Oncave
Příspěvky: 244
Registrován: 22. 8. 2010, 16:56
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyně 2009] Časy se mění

Příspěvek od Drag Oncave » 18. 7. 2013, 11:44

Jen tak pro informaci: Časy se hrají a šíří se i mimo vliv Chiisai :D
Kromě téměř pravidelného hraní během ak. roku jsem je vzal na sraz Andor.cz, kde se zalíbily (mimochodem fungují i ve skupince ~10 hráčů :-O) a už vím minimálně o jedné další kopii ;)

Ten generátor mise je pro nás, líné lemry, prostě trhák!
What can change a nature of a man?


Uživatelský avatar
hitomi
Příspěvky: 70
Registrován: 19. 7. 2009, 20:45
Bydliště: Svoboda nad Úpou, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyně 2009] Časy se mění

Příspěvek od hitomi » 18. 7. 2013, 12:17

Drag Oncave píše:Jen tak pro informaci: Časy se hrají a šíří se i mimo vliv Chiisai :D
Kromě téměř pravidelného hraní během ak. roku jsem je vzal na sraz Andor.cz, kde se zalíbily (mimochodem fungují i ve skupince ~10 hráčů :-O) a už vím minimálně o jedné další kopii ;)

Ten generátor mise je pro nás, líné lemry, prostě trhák!
Ano, doufám, že budeme hrát i na dalším srazu a přitáhneš nám "deníky" našich úžasných postav :D
What I had thought morbid and shameful and ignominious is in reality awesome and mind-expanding and even glorious - my previous estimate being merely a phase of man’s eternal tendency to hate and fear and shrink from the utterly different

Uživatelský avatar
Drag Oncave
Příspěvky: 244
Registrován: 22. 8. 2010, 16:56
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyně 2009] Časy se mění

Příspěvek od Drag Oncave » 18. 7. 2013, 12:33

Obviously... už jsem rozšířil i svůj pool kostek, abychom se nemuseli tolik přetahovat :D
What can change a nature of a man?


Uživatelský avatar
Chiisai
Příspěvky: 61
Registrován: 7. 2. 2010, 15:01

Re: [RPG Kuchyně 2009] Časy se mění

Příspěvek od Chiisai » 22. 7. 2013, 20:56

Jinak na letošním právě skončeném GameConu opět pod vedením mé jemné ručky proběhly dvě hry... jednou se u Husitů zachraňoval germánský obchodník Helmut a podruhé se u Aztéků vraždil Montezuma. Prostě pohodové hraní. :) Jinak mě potěšilo, že se mi přihlásilo několik hráčů z loňska... a také tedy fakt, že jsem na PGF Draga tak nadchla a teď svorně šíříme Marcusův odkaz dál. :D

Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5283
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyně 2009] Časy se mění

Příspěvek od Aljen » 22. 7. 2013, 21:20

Mam dojem ze najuspesnejsie RPG vsetkych kuchyn :)

Zislo by sa mozno spravit novu extended verziu. Skoda ze Markus je zrejmu totalne off

Hla ako sa to krasne podarilo napriklad s 3:16
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!

Odpovědět

Zpět na „České a slovenské hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host