Hrdinové fantasy

Diskuzní sekce určená všem českým a slovenským hrám - jak těm, které vyšly v tisku, tak těm, které jsou dostupné zadarmo na internetu. Výjimka: Dračí doupata mají samostatnou sekci.
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Hrdinové fantasy

Příspěvek od Markus » 14. 12. 2008, 01:45

Hrdinové fantasy
(anotace)
Obrázek

Jedna z mála her, které u nás vyšly v papírové podobě. To znamená, že ji musí znát spousta lidí. To znamená, že spousta takových je i mezi námi. Tak co, hráči HF, ozvete se? Vystoupíte z anonymity? Povíte nám, jaké domácí úpravy jste provedli? A co myslíte, jsou Hrdinové fantasy lepší než jejich konkurent Stín meče? :>;o)

Lemmy
Master Discussion Killer

Re: Hrdinové fantasy

Příspěvek od Lemmy » 16. 12. 2008, 08:45

Nedokážu objektivně hodnotit Hrdiny fantasy.
Koupil jsem všechny 4 knihy, v rychlosti jsem je pouze projel, uznal, že koupě byla chyba (hledal jsem něco jednoduchého, do čeho se lehce pronikne - což HF dle mého nebyly) a prodal dál.

Líbíla se mi stavba postavy pomocí několika archetypů a "svoboda" tvorby postavy jako taková.
HF jsou určitě propracovanou hrou, což je jejich výhoda i nevýhoda zároveň.

Vidím to tak, že jde o další jinou variantu k obsáhlejším českým systémům (Dračí doupě, Stín meče), ale nic převratného. Takový zdravý průměr.

boubaque
bubák; Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boubaque » 16. 12. 2008, 11:00

Hledat něco jednoduchého, a přitom toho koupit čtyři knihy, mi přijde trošku naivní ;)

Něco převratného to svým způsobem je, protože je to kromě Shadowrunu jediná česky vydaná dovednostní RPG. Ale uznávám, že ta hra nepřesahuje úrovní DrD(+). O Stínu meče bych ještě chvíli polemizoval, zvlášť proto, že HF a SM můžu srovnat. Hrdinové Fantasy působí trochu moc složitě a tvorba postavy na začátku je trochu zdlouhavější, ale když si to člověk vyzkouší, tak zjistí, že to není tak strašné. Stín meče jsem sice nikdy doopravdy nehrál, ale obávám se, že je ještě složitější než HF ... navíc patnáct ras a dvacet povolání už je na mě trošku moc... ;)
Řekl bych, že je na Hrdinech Fantasy vidět, že už jsou o nějaký rok dál než Stín meče, i na tisku a layoutu je vidět, že je to pojato profesionálněji... (a to nemluvím o představení RPG a hlavně slohu :>;o))

A k původním Markusovým otákám... Já Hrdiny Fantasy hraju. Domácí úpravy jsme kupodivu moc neprováděli (narozdíl od starého DrD), co si pamatuju, tak jen léčení jsme zkrátili na polovinu, ale i od toho jsem později ustoupili.
Ale protože máme ve skupině jednoho mančkina, zjistili jsme, že telekineze ve spojení s kěnžským povoláním (nevím, jestli jen boha Eleia, nebo všech) je IMBA! Vypravěč se dokonce s hráčem paladina domluvil, že ho nechá rozdělit zkušenosti, ale ne všechny, jinam a ten hráč s tím souhalsil! :eyecrazy: (Pak to ospravedlnili krásnou scénou, kdy Eleis vyslal nějakého svého avatara, aby mu sdělil, že pro něj má jinou cestu :D)

No a k poslední otázce - viz nahoře...
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)last.fm
Hraju/vedu: FATE / Příběhy Impéria, DnD5e; Další, oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch
Hrstka: Star Wars – pilot Aliance Grraugh (Stř: 3 (-1dluh), Pil: 3 (-1dluh), Osob: 2, Voj: 1); R5-K9 (motory, střelba, skok); rolz.org

Markus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 16. 12. 2008, 17:26

Chci se zeptat, jak se v HF tvoří postavy, abych to mohl uvést do anotace. Je to systém s bodovým nákupem, nebo s archetypy? Nebo jinak? Existují nějaké pevné kategorie postav, které si nejdřív vyberete a poté "specializujete" (přičemž kategorie A bude vždy odličná od kategorie B), nebo je ta tvorba zcela volná?

boubaque
bubák; Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boubaque » 16. 12. 2008, 18:11

Markus píše:Chci se zeptat, jak se v HF tvoří postavy, abych to mohl uvést do anotace. Je to systém s bodovým nákupem, nebo s archetypy? Nebo jinak? Existují nějaké pevné kategorie postav, které si nejdřív vyberete a poté "specializujete" (přičemž kategorie A bude vždy odličná od kategorie B), nebo je ta tvorba zcela volná?
Řekl bych, že HF jsou klasický dovednostní systém, jen jako bonus mají při tvorbě postavy "výcvikové balíčky".
Prostě na začátku tvorby dostaneš 5 bodů, které můžeš rozdělit mezi stupně výcviků (těch je na výběr asi deset nebo patnáct), takže si třeba nakoupíš 1 úroveň Střeleckého výcviku, 2 úrovně Šermířského výcviku a 2 úrovně Výcviku přírodní magie; anebo taky všech pět bodů nacpeš do jednoho výcviku - anebo si vezmeš rovnou "archetyp", který je zpracovaný jen pro případ, že za něj utratíš všech těch 5 bodů.

Během hry už potom normálně nakupuješ stupně dovedností a vlastností za získané zkušenosti. Jsou to vlastně dva systémy bodového nákupu, jen každý v jiné fázi hry.
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)last.fm
Hraju/vedu: FATE / Příběhy Impéria, DnD5e; Další, oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch
Hrstka: Star Wars – pilot Aliance Grraugh (Stř: 3 (-1dluh), Pil: 3 (-1dluh), Osob: 2, Voj: 1); R5-K9 (motory, střelba, skok); rolz.org

Markus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 16. 12. 2008, 18:48

Ok, dík. Píšu do anotace "bodový nákup".

Jerson
Inženýr z Ocelového města
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson » 16. 12. 2008, 19:05

Stím neče mi přišel jednodušší než HF, tedy spíše naopak - v HF mi dělalo potíže vytvořit si postavu jen po přečtení pravidel, ve verzi kterou jsem si koupil bylo docela dost chyb a jedna tabulka dokonce vůbec neodpovídala příkladům.

ShadoWWW
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ShadoWWW » 17. 12. 2008, 07:14

Hrdinové Fantasy II (beta) se dají stáhnout na oficiálních stránkách, takže představu o této hře si může udělat opravdu každý. Prve jsem byl moc rád, že u nás vychází dovednostní systém v češtině, ale při čtení mi to přijde už trochu překombinované a složité. Myslím, že je to hra devadesátých let a v té době (by) to byla super hra. Dnes už od hry očekávám trochu něco jiného. Něco jako je Fate nebo Střepiny snů. Víc vyprávění a méně tabulek, hodů kostkami a podrobných pravidel na všechno. Jako nejlepší hra starého typu mi stále přijde DrD+ a ani nová verze HF II mi nepřijde lepší.
:think:

Lemmy
Master Discussion Killer

Příspěvek od Lemmy » 17. 12. 2008, 09:11

boubaque píše:Hledat něco jednoduchého, a přitom toho koupit čtyři knihy, mi přijde trošku naivní ;)
Taky že jsem naivní člověk :D
Komplet jsem koupil, protože byla výhodná cena. Prodal jsem pak za stejnou cenu, takže jsem na tom nic netratil. Měl jsem spíš na mysli základní knihu pravidel.
boubaque píše: Stín meče jsem sice nikdy doopravdy nehrál, ale obávám se, že je ještě složitější než HF
Souhlasím s Jersonem. Stím meče je rozhodně jednodušší. Přestopili jsme na něj s družinou po DrD a okamžitě se vryl pod kůži.

Jinak ty balíčky povolání jsou dobré, jediná věc, která mě na HF hodně zaujala :wink:

PetrH
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PetrH » 18. 12. 2008, 16:35

No ja znam pany tvurce jiz kousek casu a mou rici, ze urcite bych neskatulkoval..pokud se podivate na web, vysly tri dasli ruzne pdf packy, navic je tam dostupna i beta 2.0...
je pravda, ze papirova verze je trosku slozitejsi, ale rozhodne z meho pohledu mnohem mene ne DrD+ a i bych rekl, ze by se dali spis porovnavat tyto dva systemy...
Kouzlem a mečem PbP | Lone Wolf Adventure game PlaybyPost
-----------------------------------------------------------
Lone Wolf: Kai Lord Rudy mec - CS = 19+2(meč)=21, END = 24+2(helma)+2(stit)=28 / aktuálně = 20, WP = 19
http://www.kouzlemamecem.cz

Thanathos
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Thanathos » 26. 2. 2009, 10:58

souhlasím s Jesonem a ostatními: Stín meče je jednodušší než HF (vlastním první vezrzi) a skutečně bylo nepěkně plné chyb. Horší už to bylo jen u DrD+ :(

Každopádně HF mne zaujali a rád bych věděl jak je na tom ta betaverze a kdy se čeká oficiální vydání?
PbN není mrtvé jen čeká na lepší zítřky aneb kdo řešil Ferculiho, ten mne zná.

PetrH
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PetrH » 26. 2. 2009, 11:17

pokud mam dobre info, tak beta je dost pokrocila a je ke stazeni na strankach HF, ale obavam se, ze mozna jsou trosku slozitejsi, me teda spis vyhovoval system prvnich HF... ale posledni dobou se dost priklanim k jednodussim systemum jako nedokonale DrD obyc a LOTR (kdys to vydala MF)
Lone Wolf: Kai Lord Rudy mec - CS = 19+2(meč)=21, END = 24+2(helma)+2(stit)=28 / aktuálně = 20, WP = 19

PetrH
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PetrH » 28. 4. 2009, 09:12

posledni info:) nyni na webu vysla obecnejsi pravidla nazvana hrdinove svetu se zamerenim i na dalsi svety a scenare...
jinak kdy druha verze, ci zda vubec vyjde, je trosku ve hvezdach:D

Gorth
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gorth » 17. 9. 2009, 21:20

Byla zverejnena nova beta(2) verze Hrdinu Svetu, vice viz oficialni web:

Obrázek

PetrH
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PetrH » 18. 9. 2009, 07:38

vsak uz taky bylo na case:) Tomas jak se mnozi nemnozi pravidla:D uz jsou pekne sosly a ctou se, doporucuju i ostatnim;)

Odpovědět

Zpět na „České a slovenské hry“